Zavrieť

Porady

Slaba výdrž baterií v dig.fotaku

Mam dig.fotak canon power shot SX 120 IS priblizne rok a pol stary. Priblizne styri mesiace nazad sa mi zacali vybíjat baterie/neviem ako inak by som to nazvala/, urobila som 10-20 fotiek a koniec. Ok, povedala som si, asi baterie su uz na konci zivotnosti, poohliadnem sa po novych, trochu som sa popozerala po nete a nakoniec som sa rozhodla pre GP ReCyko 2050mAh, samozrejme som necakala hned zo zaciatku plny vykon, i ked boli prednabite, no aj tak sa mi zda, ze urobim na jedno nabitie malo fotiek, 50-60. baterie nechavam uplne vybit a nabijam ich na nabijacke, ktora bola orig. k nim. Kto ich ma, vie, ze to nie je lacná zálezitost, tak nechcem investovat do dalsich, ak by problem nebol v nich, iny fotak nemam, aby som mohla porovnat ich vykon. Fotim vacsinou vonku pri dobrom osvetleni+do 5 fotiek je v interieri, z toho 1,2 s pouzitim blesku. Kedze chcem problem vyriesit, premyslala som, ci nemoze byt chyba vo fotaku, pred tristvrte rokom som na jedno nabitie /vtedy este starych / baterii urobila cez 400 zaberov. Je to dovod na reklamaciu fotaku? Alebo si myslite, ze je problem v bateriach? Vdaka za všetky názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nefotis casto s priblizovanim objektu? To velmi vybyja baterky

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Mne to robilo to samé.Zistil som ,že je vadná nabíjačka.Síce nabíjala ,ale len slabo cca do polovice.Po výmene nabíjačky aj staré batérie fungujú v pohode už dobrý rok( tiež canon a tiež GP).
    arizona Ak fotis castejsie,tak jednoznacne LI-on

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    enka81 Pozri príspevok
    Mam dig.fotak canon power shot SX 120 IS priblizne rok a pol stary. Priblizne styri mesiace nazad sa mi zacali vybíjat baterie/neviem ako inak by som to nazvala/, urobila som 10-20 fotiek a koniec. Ok, povedala som si, asi baterie su uz na konci zivotnosti, poohliadnem sa po novych, trochu som sa popozerala po nete a nakoniec som sa rozhodla pre GP ReCyko 2050mAh, samozrejme som necakala hned zo zaciatku plny vykon, i ked boli prednabite, no aj tak sa mi zda, ze urobim na jedno nabitie malo fotiek, 50-60. baterie nechavam uplne vybit a nabijam ich na nabijacke, ktora bola orig. k nim. Kto ich ma, vie, ze to nie je lacná zálezitost, tak nechcem investovat do dalsich, ak by problem nebol v nich, iny fotak nemam, aby som mohla porovnat ich vykon. Fotim vacsinou vonku pri dobrom osvetleni+do 5 fotiek je v interieri, z toho 1,2 s pouzitim blesku. Kedze chcem problem vyriesit, premyslala som, ci nemoze byt chyba vo fotaku, pred tristvrte rokom som na jedno nabitie /vtedy este starych / baterii urobila cez 400 zaberov. Je to dovod na reklamaciu fotaku? Alebo si myslite, ze je problem v bateriach? Vdaka za všetky názory.
    -4 mesiace = bola zima - ak bol vonku "krút" tak kapacita akumulátora alebo batérie ide rýchlo do hada. ja používam do olympusu duo pack 2xAA accu a ten vydrží najdlhšie. GP 2700 accu používam tiež ale nie je to bohviečo. trochu viac vydrží varta. u môjho olympusu je ten problém, že potrebuje 3 V a accu je len 2x1,2 V . preto ak idem von fotiť beriem vždy 8x1,2V čerstvo nabité AA accu + tvrdý duo pack
    Naposledy upravil srska : 19.04.12 at 18:51

    enka81 je offline (nepripojený) enka81

    enka81
    no, ja som vtedy vonku nefotila, boli akurat vianoce a fotim najviac svojich dvoch drobcov, ked boli mrazy, tak som ho von netahala, bo som sa trochu bala, aby sa mi nieco nepo.... , nove baterie som kupila vo februari, no ako zacalo byt teplo, tak moji prckovia su viac vonku na dvore ako vnutri, preto tie moje pozorovania su taketo
    Ja mám tiež ten istý problém a neviem si s tým rady. Tak by som sa aj ja rada pridala a bola by som rada keby niekto poradil. Tiež tie batérie krútim v tom foťáku hore - dolu a žiadna výdrž. Pár fotiek a už je to v háji. Niekedy dokonca vymením batérky medzi sebou - čo sú vo foťáku - a ukáže mi, že sú plno nabité. Robí si ten foťák srandu? Som z toho jeleň:

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Neviem kde som čítal (dávnejšie), ale Canon-y vraj "žerú" trochu viac. Môj Kodak vyfotí aj 450 foto a ešte ako-tak vládze - Li-on baterky. Po nabití na full kapacitu (nabíjačka Philips) vo foťáku vydržia v pohotovosti aj 9 mesiacov so stratou cca 15%.

    podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

    podhygmin:-)
    Bezkonkurencne Eneloop vo Fuji HS20 700 zaberov na jedno nabitie.

    recenzie
    --------
    http://www.mall.sk/elektro-nabijacie...0mah:ranking,C

    Naposledy upravil podhygmin:-) : 19.04.12 at 21:46

    Ado666 je offline (nepripojený) Ado666

    Ado666
    http://tuzkove-aa-baterie.hledejceny...2850-mah-4-ks/

    Osobna dlhorocna skusenost, odporucam tuto znacku. Mam niekolko sad do bleskov, radiovych odpalovacov, atd., vsetko funguje ako ma, vyborna vydrz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.