Zavrieť

Porady

Pokuta z danoveho uradu - firma nema peniaze!

Ahojte poradaci, mam otazku, danovy urad mi udelil pokutu za neskore podanie nuloveho danoveho priznania vo vyske 1700 Eur (nakolko fy.este nevyvijala cinnost - bola akurat zalozena koncom dec).
Druhy rok bola firma v strate a momentalne existuje, ale z rodinnych dovodov je neaktivna,nema ziadny majetok a zamestancov a len jedneho konatela. Proti pokute sa odvolalo - ale danovy namietku neuznal... co teraz s platenim tej pokuty, ked firma nema peniaze na ucte? Nema ziadneho veritela, len DU. Da sa dohodnut odklad platenia alebo sa ma siahnut na zakl.imanie 5000 eur a zaplatit to co najskor? Co by ste s tym poradili? Dakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jacekova Pozri príspevok
    ja len nadviažem na túto tému..... je nejaká pokuta za neskoršie podanie DPH? dnes som zistila, že i keď som podala priznanie dph so ZEP v riadnom termíne, že podanie bolo odmietnuté a všimla som si to až dnes, deň po termíne. neviem čo teraz urobiť. podať dnes znovu riadne priznanie dph, alebo volať na DÚ,že mi podanie neprešlo???
    vdaka
    Za neskoré podanie je sankcia, skontaktuj sa teda so správkyňou dane.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Linked Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, mam otazku, danovy urad mi udelil pokutu za neskore podanie nuloveho danoveho priznania vo vyske 1700 Eur (nakolko fy.este nevyvijala cinnost - bola akurat zalozena koncom dec).
    Druhy rok bola firma v strate a momentalne existuje, ale z rodinnych dovodov je neaktivna,nema ziadny majetok a zamestancov a len jedneho konatela. Proti pokute sa odvolalo - ale danovy namietku neuznal... co teraz s platenim tej pokuty, ked firma nema peniaze na ucte? Nema ziadneho veritela, len DU. Da sa dohodnut odklad platenia alebo sa ma siahnut na zakl.imanie 5000 eur a zaplatit to co najskor? Co by ste s tym poradili? Dakujem....
    Tak ako to je naozaj ?
    Ale odhliadnuc od nepresností, ak DÚ odvolanie neakceptoval, tak ostáva jediné - čím skôr zaplatiť.
    : 1700,00 € - dobrá pálka
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Melnick Hneď som začala rozmýšľať, či som na niekoho nezabudla s DP
    veronikasad Majka to je pri PO, ak nepodáš DP ani po výzve. Kamarátka takú pálku dostala ...
    Melnick Viem Veronika,že u PO sú pokuty podstatne vyššie, ja to iba komentujem s vypúlenými očami.
      zbaliť
    Paula Nudíme sa?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    firma je samostatný právny subjekt. prečo ju nedáte do likvidácie?
    pokiaľ sú na účte alebo v pokladnici peniaze zo zákl. imania, sú to peniaze sro - takže sú zdroje na úhradu pokuty. Pokiaľ nie sú, nie je z čoho platiť, neplatíte.
    Linked Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, mam otazku, danovy urad mi udelil pokutu za neskore podanie nuloveho danoveho priznania vo vyske 1700 Eur (nakolko fy.este nevyvijala cinnost - bola akurat zalozena koncom dec).
    Druhy rok bola firma v strate a momentalne existuje, ale z rodinnych dovodov je neaktivna,nema ziadny majetok a zamestancov a len jedneho konatela. Proti pokute sa odvolalo - ale danovy namietku neuznal... co teraz s platenim tej pokuty, ked firma nema peniaze na ucte? Nema ziadneho veritela, len DU. Da sa dohodnut odklad platenia alebo sa ma siahnut na zakl.imanie 5000 eur a zaplatit to co najskor? Co by ste s tym poradili? Dakujem....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ja "zírám"
    Koncom roka založí firmu, nemá žiadne príjmy. Neskoro podá DP. Asi to bolo komplikované. Neviem prečo si nedal odklad.
    Na druhej strane ušetril na odvodoch. Veď aj ostatní si zakladajú SRO práve iba kvôli odvodom.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    misomiso Pozri príspevok
    Co je to PO?
    No môže byť aj požiarna ochrana.

    Teda podnikateľ ako ty ešte nevidel daňové priznanie?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ja len nadviažem na túto tému..... je nejaká pokuta za neskoršie podanie DPH? dnes som zistila, že i keď som podala priznanie dph so ZEP v riadnom termíne, že podanie bolo odmietnuté a všimla som si to až dnes, deň po termíne. neviem čo teraz urobiť. podať dnes znovu riadne priznanie dph, alebo volať na DÚ,že mi podanie neprešlo???
    vdaka

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    idem na to. náš DU sa zrušil a presunuli nás inam, tak musim najprv vypátrať, kto je naša správkyna. vdaka

    Pokuta z danoveho uradu - firma nema peniaze!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.