Zavrieť

Porady

Domová kotolňa

Dobrý deň,
nenašiel som tu článok ktorý potrebujem, preto som založil túto tému. Chcem dať zriadiť domovú kotolňu pre 46 bytov. Chcem byť prevádzkovateľ a teda i dodávateľ teplej vody do jednotlivých bytov. Viem že na to potrebujem povolenie od ÚRSO. Má tu nikto skúsenosti s vybavovaním povolenie na výrobu a rozvod tepla, čo všetko to obnáša a aké sú podmienky? Aké iné povolenie okrem toho z ÚRSO ešte potrebujem? Ak je niekto majiteľom kotolne, aké sú náklady na chod kotolne a koľko ľudia mesačne platia aby to pokrylo náklady (údržba, revízie, úver) a aby bol aj zisk? Podotýkam že sa jedná o trojizbové byty. Taktiež potrebujem vedieť, koľko ľudia dokážu ušetriť vlastnou kotolňou a či je to teda stále výhodnejšie od CZT. Vie mi niekto poradiť s touto problematikou?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    JroslavX Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    nenašiel som tu článok ktorý potrebujem, preto som založil túto tému. Chcem dať zriadiť domovú kotolňu pre 46 bytov. Chcem byť prevádzkovateľ a teda i dodávateľ teplej vody do jednotlivých bytov. Viem že na to potrebujem povolenie od ÚRSO. Má tu nikto skúsenosti s vybavovaním povolenie na výrobu a rozvod tepla, čo všetko to obnáša a aké sú podmienky? Aké iné povolenie okrem toho z ÚRSO ešte potrebujem? Ak je niekto majiteľom kotolne, aké sú náklady na chod kotolne a koľko ľudia mesačne platia aby to pokrylo náklady (údržba, revízie, úver) a aby bol aj zisk? Podotýkam že sa jedná o trojizbové byty. Taktiež potrebujem vedieť, koľko ľudia dokážu ušetriť vlastnou kotolňou a či je to teda stále výhodnejšie od CZT. Vie mi niekto poradiť s touto problematikou?
    Za odpoveď vopred ďakujem.
    Ak je to tvoja sukromná iniciatíva, že Ty to chceš mať ako podnikanie, tak bude to veľmi ťažké.

    Podnikanie s energiou je lukratívny biznis a pohybujú sa v ńom len silní hráči.

    Pokiaľ nevyjde podnet od samotných vlastníkov bytov, tak to nemá zmysel.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    JroslavX Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    nenašiel som tu článok ktorý potrebujem, preto som založil túto tému. Chcem dať zriadiť domovú kotolňu pre 46 bytov. Chcem byť prevádzkovateľ a teda i dodávateľ teplej vody do jednotlivých bytov. Viem že na to potrebujem povolenie od ÚRSO. Má tu nikto skúsenosti s vybavovaním povolenie na výrobu a rozvod tepla, čo všetko to obnáša a aké sú podmienky? Aké iné povolenie okrem toho z ÚRSO ešte potrebujem? Ak je niekto majiteľom kotolne, aké sú náklady na chod kotolne a koľko ľudia mesačne platia aby to pokrylo náklady (údržba, revízie, úver) a aby bol aj zisk? Podotýkam že sa jedná o trojizbové byty. Taktiež potrebujem vedieť, koľko ľudia dokážu ušetriť vlastnou kotolňou a či je to teda stále výhodnejšie od CZT. Vie mi niekto poradiť s touto problematikou?
    Za odpoveď vopred ďakujem.
    ...zvýraznené slovíčko ma zaujíma ......

    Kto si , čo si ......?????......................že TY CHCEŠ..............

    .......lebo čooo všetko ja by som chcel ....

    Na otázky ale neviem zatiaľ odpovedať , nakoľko u nás je to ešte len v rozbehu ....
    No určite nejaký ten kurz na obsluhu bude tiež nutný ...dedukujem , predsa sa len jedná o tlakové nádoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.