Zavrieť

Porady

zostatková cena pri preradení vozidla

Prosím Vás , ako to je zo zostatkovou cenou osobného automobilu , ktoré má živnostník zaradené v podnikaní a teraz ho chce preradiť do osobného užívania ???

Na karte DM som zaúčtovala zníženie ceny vo výške ZC, tým sa mi hodnota vynulovala .
Je nutné účtovať aj v peňažnom denníku o tomto ?
Treba odviesť aj DPH zo zostatkovej ceny ? ako to zaúčtujem ?

vďaka moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    mamamiaaa Pozri príspevok
    Prosím Vás , ako to je zo zostatkovou cenou osobného automobilu , ktoré má živnostník zaradené v podnikaní a teraz ho chce preradiť do osobného užívania ???

    Na karte DM som zaúčtovala zníženie ceny vo výške ZC, tým sa mi hodnota vynulovala .ZC neznižovať , označiť na karte DM - preradené do osobného užívania, ak auto predá do 5 rokov od vyradenia z majetku môže si z predajnej ceny odpočítať ZC.
    Je nutné účtovať aj v peňažnom denníku o tomto ? Nie
    Treba odviesť aj DPH zo zostatkovej ceny ? ako to zaúčtujem ?, to závisí od toho kedy bolo auto kúpené, či bol nárok na odpočet DPH.

    vďaka moc
    odpoveď v texte

    mamamiaaa je offline (nepripojený) mamamiaaa

    mamamiaaa
    vďaka katka moc . to auto bolo kúpené v r. 2009 od českej firmy, takže bolo vtedy oslobodené od DPH ???

    tak ako teraz ?? auto preradil teraz v januári . je kvartálny platca .. Má teraz nejakú daňovú povinnosť ???

    ešte raz Ďakujem .

    zostatková cena pri preradení vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.