Zavrieť

Porady

Podnikateľský účet verzus osobný

Dobrý deň,

mám na vás otázočku.
Ak sa vedie JÚ tak je potrebné v Peňažnom denníku pri Podnikateľskom účte potrebné rozpísať každý jeden pohyb. Ako je to pri osobné účte, ktorý je určený na podnikanie? Tiež je tam potrebné rozpísať každý jeden pohyb? alebo stačí rozpísať len pohyby určené na podnikanie?

Ďakujem

Pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Ja osobne to nerobím, kvôli tomu, aby mi sedel počiatočny stav účtu a konečný stav účtu,a mám aspoň prehľad čo išlo na osobnú spotrebu a čo na podnikanie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janulka88 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám na vás otázočku.
    Ak sa vedie JÚ tak je potrebné v Peňažnom denníku pri Podnikateľskom účte potrebné rozpísať každý jeden pohyb. Ako je to pri osobné účte, ktorý je určený na podnikanie? Tiež je tam potrebné rozpísať každý jeden pohyb? alebo stačí rozpísať len pohyby určené na podnikanie?

    Ďakujem

    Pekný deň
    Účtuješ len o pohyboch súvisiacich s podnikaním.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ak mal aj osobny aj podnikatelsky učet tak učtuješ podnikatelsky a na osobnom len tie položky ktoré sa použili na podnikanie + priloži sa kopia vypisu z osobn.učtu. A ak má len osobny učet tak učtuješ všetko, s tym že položky na osobnu potrebu učtuješ ako VNZD.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Ja mam 1 učet, ktorý je podnikatelský i osobný zároveň, uznaný DÚ, položky týkajúce sa podnikania učtujem ako POZD a VOZD, osobné položky ako PNZD a VNZD, ktoré mám ešte označené ako osobné príjmy a výdaje podnikateľa.
    Mija33 Je to takto v pohode, prejde to cez DÚ kontrolu
    ?

    janulka88 je offline (nepripojený) janulka88

    janulka88
    Ved to aj ja tak robím, ale keď nieje na osobnom účte určenom na podnikanie potrebné účtovať výdavky na osobnú spotrebu tak potom by som vynechala ten krok. Len či to môžem.

    Podnikateľský účet verzus osobný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.