Zavrieť

Porady

Prečo sa ženiť, keď sa 50% manželstiev rozvádza ???

Napíšte mi, prečo by som sa mal technicky oženiť, keď mi je dobre v zdravom partnerskom vzťahu? Partnerka začína mať po 4 rokoch narážky na svadbu... Ale ja nevidím dôvod, prečo by som to robil.
Usporiadat
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

tak sa jej spytaj preco sa chce vydavat, ked sa to tak vezme na to tuto otazku nie je konkretna odpoved.. ale urcite jej nespominaj to o tych 50 % rozvodovosti, zene staci malo, aby sa urazila a to potom nesie zo sebou celu spust emocii... nakolko by si to mohla zobrat osobne
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Aj pred 40 rokmi, boli dvojice, čo žili bez uzavretia manželstva len v partnerskom vzťahu ,

dovody však boli zištneho charakteru /jeden z partnerov poberal vdovsky dochodok po svojom zosnulom manželovi /

Neviem aké sú dovody uzatvarania manželstva v dnešnej dobe, asi kvoli všeobecne prijimanej spoločenskej akceptácii manželstva a aj legislatíva v mnohom zvýhodňuje manželské spolužitie oproti inym formam partnerstva.

Jedno, čo však kritizujem je to, ak človek vstupuje do manželstva S UMYSLOM po čase sa rozviesť .

Je to nezodpovedné.
1 0
Miichaela Miichaela

Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

My sme dlhé roky žile spolu bez manželstva. Prišlo dieťa, prišlo druhé a zobrali sme sa. Bolo to skôr kvôli tomu, aby sme ako rodina mali rovnaké priezvisko a deti v škole neriešili, prečo sa mamina volá inak ako ocko a deti :-)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prečo sa mužom nechce ženiť?!


S chlapmi je to ťažké. Aj by rodinu chceli, ale keď príde na lámanie chleba, majú tisíc dôvodov, prečo sa neženiť. V posledných rokoch uzatvára manželstvo stále menej a menej párov. Nie je to preto, žeby mladí ľudia netúžili po partnerskom živote, avšak čoraz častejšie si volia život vo voľnom zväzku. Prieskumy jednoznačne potvrdzujú, že muži odďaľujú vstup do manželstva viac než ženy. Verte – neverte, majú na to aj zopár zaujímavých dôvodov.
Prvým dôvodom je fakt, že v súčasnej dobe je pre muža oveľa ľahšie a jednoduchšie ako v minulosti nájsť si sexuálnu partnerku, pričom kvôli tomu nemusí vstupovať do manželstva. Môže tak dlhodobo žiť v intímnom spolužití so ženou bez toho, aby ich spoločnosť tlačila k manželskému zväzku, čo v minulosti nebývalo také bežné. Muži tak nemajú dôvod manželstvo uzatvárať kvôli sexu.
Druhým dôvodom je, že vďaka trendu spoločného žitia v jednej domácnosti aj bez svadby tak vlastne muži využívajú všetky výhody spoločného života – citové, materiálne i intímne zázemie. Takéto spolužitie dáva naviac možnosť jednoduchšieho rozchodu, ak by spolužitie časom prestalo fungovať, teda bez súdnych rozhodnutí.
Tretím dôvodom je strach mužov z toho, že manželstvo bude pre nich znamenať obmedzenie osobnej slobody, lebo manželka bude od nich vyžadovať viac spoločne stráveného času. Muži sa boja, že prídu o svojich kamarátov, o šport, o koníčky, o pivo a preto sa chomútu vyhýbajú čo najďalej. Preto muži razia názor, že pokiaľ svoju partnerku ľúbia a ona ich , tak k tomu nepotrebujú žiadny „papier“.
Štvrtým dôvodom odkladania vstupu do manželstva je mužská potreba cítiť sa ešte pred vstupom do manželstva dostatočne ekonomicky zaistený, mať stabilnú pracovnú pozíciu a príjem a v tom najlepšom prípade aj byt.


http://wanda.atlas.sk/preco-sa-muzom...hy/541653.html
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prilepila som čítanie ...ale je to čitateľné, dúfam, že sa nikto neurazí.Je v tom článku veľa pravdy.

Ale ak by som mala napísať odpoveď na Vašu otázku, tak si myslím a som teda toho názoru , že nežeňte sa zatiaľ.
S predstavou percentuálnej rozvodovosti vstupovať do manželstva neveští nič dobré .
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Preco sa neozenit, ked sa 50% manzelstiev nerozvadza ?
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

A prečo sa neženiť? Až 50% manželstiev zostáva spolu.

Ale vážne, pokiaľ partnerka túži po manželstve a vzťah je "zdravý" tak prečo neprehodnotiť svoj postoj a neurobiť jej po vôli? Aké máš argumenty?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

urobila som v praci malu anketu a neuverite zeny, co som sa dozvedela. chlapi maju normalne paniku, strach a odpor k tomu ako zena berie ten svadobny den, po pojmom nevezmeme sa si zena predstavuje svoj vyutuzeny svadobny den a pri organizovani, komandovani a "buzerovani" vsetkych naokolo vratne svojho nastavajuceho sa mila zlata zienka zmeni na totalnu vynervovanu furiu a to oni nepotrebuju vidiet aka bude zena, ktoru si zoberu o niekolko rokov, ked pominie to ked su dvaja len spolu a mali by sa snazit udrziavat ten vztah" aktivny, pretoze tam nie je ta istota "zviazaneho" vztahu, no a nic nove - zena sa po svadbe zmeni a chce zmenit chlapa...
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

pretoze to partnerka chce a ty s nou chces ostat Skus sa na to pozriet z jej strany, pre zenu je ovela tazsie zostat slobodna ako pre chlapa, slobodne zeny spolocnost vnima ako ze sa im nepodarilo nikoho zohnat, slobodnych chlapov ako tych ktorym sa podarilo uniknut
Ale nie, cisto zo zenskej strany s partnerom ktory sa tiez po 4 rokoch nikam neponahla... manzelstvo je urcity pocit istoty, aj pri 50 % rozvodovosti, je to znak toho, ze s tou zenou chces ostat cely zivot (bez ohladu na to ako to nakoniec dopadne). Ak vahas, je to pre zenu signal toho ze ten vztah nepovazujes za taky zdravy ako tvrdis a neveris mu do buducnosti. Zena sa nepyta preco sa zenit, ale preco si ju nechces vziat Vznikaju pochybnosti a nakoniec to moze cele dopadnut uplne opacne ako by si cakal.
Takze neklad si otazku preco ano, ale preco nie, lebo presne tu si polozi tvoja partnerka a pozor na tie odpovede
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Muž dúfa že sa žena po svadbe nezmení, ale ona sa zmení.
Žena dúfa že sa muž po svadbe zmení, ale on sa nezmení.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ja som v tomto asi zvlastna zena, ale zdielam podobny nazor ako zakladatel temy
absolutne nechapem zeny, co tlacia na partnera, aby sa vzali, ale raz mi povedala jedna kolegyna, ze je to o tom, kto si ako vo vztahu veri, teda ten kto si veri, svadbu nepotrebuje
nesuhlasim s tvrdenim, ktore je tu napisane vyssie, ze slobodne zeny su vnimane spolocnostou, ako tie ktorym sa nepodarilo nikoho zohnat, ved predsa maju vztah, nie su uplne bez chlapa
mam vztah este o dost dlhsi (vyse 12 rokov), a do svadby sa teda vobec nezeniem, skor partner ma taketo napady
osobne ma od svadby odradza cela ta organizacia naokolo, pride mi to ako samy stres, a vobec sa mi do toho nechce
ked uz svadba, tak len my dvaja niekde mimo SR, ale to by neprezila rodina mojho partnera pritom mojej rodine by to vobec neprekazalo
dalsia vec su peniaze, kedze svadby su draha zalezitost, vobec sa mi nechce investovat do jedneho dna, ked za tu sumu mozem ist napr. na peknu dovolenku
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Mozno preto, ze sa nechce stat slobodnou matkou.
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

misomiso Pozri príspevok
Mozno preto, ze sa nechce stat slobodnou matkou.
Možno by jej ani nevadilo,keby sa stala slobodnou matkou, len aby každý mesiac prichádzalo na účet kráľovské výživné...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tominoBLA Pozri príspevok
Napíšte mi, prečo by som sa mal technicky oženiť, keď mi je dobre v zdravom partnerskom vzťahu? Partnerka začína mať po 4 rokoch narážky na svadbu... Ale ja nevidím dôvod, prečo by som to robil.
...že Ty nevidíš ...holt , bolo by načim aj tie ružové , prípadne čierne okuliare dať dole .....

...alebo aj inak by som povedal .........že zamyslieť sa a porozmýšľať .......dôvodov je neúrekom ........

...prípadný rozvod ale neriešim , uvažujem iba v intenciách pokračovania vzťahu tým zlegalizovaním na tom lajstre s pečiatkou ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...a teraz mi povedzte ....

NAČO sa vlastne títo dvaja brali .....????????

http://www.porada.sk/t193146-ako-pos...-o-rozvod.html
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja som v jednom manzelstve s jednym muzom uz 33 rokov a veru ma tvoja otazka zaskocila. Kedysi to bolo ovela jednoduchsie, lebo vydat sa, sa jednoducho patrilo, ak si chcel mat partnera so vsetkym vsudy a taketo otazky sme si nekladli. Ale i dnes si myslim, ze pokial dvaja ludia chcu spolu utvorit rodinu , cize mat deti / chces?/ mali by absolvovat tento akt, lebo deti si zasluzia mat staly zvazok svojich rodicov, ako zena by som kladla doraz aj na svoju materialnu zabezpecenost, aby som deti mohla vychovat.
1 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Vieš čo? Napadá ma len jedno odporúčanie. Ak po vzťahu, ktorý trvá niekoľko rokov nemáš záujem o viazaný vzťah (manželstvo) - nechaj partnerku, nech sa sama rozhodne, či má záujem o partnera, ktorý nechce zlegalizovať vzťah. Tiež si môže položiť otázku: "stojíš o mňa len nezáväzne, alebo aj so všetkými právnymi dôsledkami?" A ver mi, ak sa rozhodne odísť, odíde. Otázka je, či si Ty nájdeš tak ľahko náhradu za to, čo teraz máš. Moja vlastná skúsenosť hovorí, že to nebude až tak ľahké, ako sa to navonok zdá. Takže čo na záver? Otázka: Stojíš o svoju partnerku?
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ak má niekto niekoho skutočne rád a vie si s ním predstaviť celý život, chce si založiť rodinu, tak by do manželstva mal vstúpiť. Určite sa v terajšej dobe neprikladá taká vážnosť manželskému vzťahu a je veľa rozvodov, no či už pri rozvode,alebo po rozchode aj nezosobášených partnerov stále trpia deti. Tie doplácajú najviac na to, že si manželia nevedia odpustiť, nevedia nájsť kompromis, nevedia si niečo odrieknuť, obetovať sa atď. V každom manželstve to zaškrípe, ale si treba uvedomiť, že či po rozchode ten druhý bude ozaj lepší, čo vo veľa prípadoch sa nestane. Môj názor je, že ak niekto chce mať deti, mali by ich mať manželia. Tvoja partnerka určite by raz chcela byť mamou a byť na jej mieste ak by som poznala Tvoj názor, nechcela by som deti mať s Tebou.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

preto lebo 50% manzelstiev sa nerozvadza
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tominoBLA Pozri príspevok
Napíšte mi, prečo by som sa mal technicky oženiť, keď mi je dobre v zdravom partnerskom vzťahu? Partnerka začína mať po 4 rokoch narážky na svadbu... Ale ja nevidím dôvod, prečo by som to robil.
Veď to vôbec nie je povinnosť sa oženiť.
Ale čo ak si partnerka raz povie, že kvôli jednej klobáske sa neoplatí chovať celú sviňu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať