Zavrieť

Porady

nosnost jaklu

ahojte, vie mi niekto poradit unosnost jaklu? ... mozte rozne rozmery, najviac vsak asi okolo 40*40*4mm a pod.. myslim tym unosnost v kg na kolmz jakel o dlzke 1,5m..dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    statický výpočet , kvalifikované osoby KDE STE ?

    Pri tejto hrubke steny a tomto rozmere ma 1,5 m dlhý jakel mnohonásobne vyššiu unosnosť ako murivo
    v ktorom bude uchytený, doporučujem jakel na oboch stranach ku niečomu privariť a samozrejme na krajoch aj zavetriť
    teda vystužiť trebars plechovými trojuholnikmi rovnakej hrubky ako je jokel
    Ak by si na jokel privaril po dlžke pasovinu na stojaka , tak unesie aj niekoľko ton , na tejto dlžke
    inak samotný jokel len okolo 1 tony, to je moj kvalifikovaný odhad /robím v kovovýrobe a okolo kovovýroby už 20 rokov/

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    mafia10 Pozri príspevok
    ahojte, vie mi niekto poradit unosnost jaklu? ... mozte rozne rozmery, najviac vsak asi okolo 40*40*4mm a pod.. myslim tym unosnost v kg na kolmz jakel o dlzke 1,5m..dakujem
    Najväčšiu bude mať v miestach votknutia ak si myslel kolmo na pozdĺžnu os ak si myslel kolmo na jakel upevnený vertikálne tak ten sa chová ako štíhly prut a to je otázka z pružnosti a pevnosti.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    pavol54 Pozri príspevok
    Najväčšiu bude mať v miestach votknutia ak si myslel kolmo na pozdĺžnu os ak si myslel kolmo na jakel upevnený vertikálne tak ten sa chová ako štíhly prut a to je otázka z pružnosti a pevnosti.
    Ja si myslim, ze v idealnom pripade niekolko ton, videl som kamion, postaveny na tenkych pivovych poharoch (na tych lahkych, ktore sa pouzivaju v dobrych restauraciach). Ked hovorim v idealnom pripade, tak to znamena, ze sa nan nebudu prenasat absolutne ziadne ine (bocne) sily.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Snáď Ti toto pomôže...iba som oskenovala z katalógu oceľových výrobkov síce z dávnejších čias.
    Tenkostenné oceľové profily štvorcové.jpg  
    Indeed Totok mu veľmi nepomože, navyše spominany jokel tam nie je.
    Zitulda Indííí máš pravdu, a sorry, nevšimla som si že jakl profil s hr. steny 4 mm na tom niejeja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.