Zavrieť

Porady

jednostranný zápočet

Dobrý deň,
obchodujeme s českým partnerom, ktorý nám za tovar platí zálohovými faktúrami. Po vystavení riadnej faktúry sa skutočne faktúrovaná suma líši od sumy uhrádzanej zálohovo. Raz vznikne preplatok, inokedy nedoplatok. Ako a kedy mám vysporiadať tieto sumy? prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    všetky faktúry vystavujem v eurách, takže kurzový rozdiel nevzniká. Minulý rok som prirátala ich vzniknuté preplatky v ďalšej uhradenej zálohovej faktúre a potom v riadnej faktúre som napísala, že uhradili spolu sumu zálohovej faktúry + aj preplatok, ktorý vznikol pri predchádzajúcej faktúre. Teraz to česká strana už takto nechce, preto neviem, ako ináč im mám tie preplatky a nedoplatky " vyčistiť".

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Musíš sa dohodnúť s nimi, ako by im to vyhovovalo.

    Jednostranný zápočet je na toto dobrý, neviem, čo by im tam malo vadiť. Ale niektorí podnikatelia sú divní
    Keď vám vznikajú drobné rozdiely medzi zálohovkou a riadnou faktúrou tak sa skúste dohodnúť, že raz za mesiac/štvrťrok sa tieto doplatky/preplatky spočítajú a buď vám ich pošlú na účet naraz jednou sumou, alebo vy im pošlete (podľa povahy). Ale tu to fakt záleží na vzájomnej dohode.

    jednostranný zápočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.