Zavrieť

Porady

tieniaca technika

už začina byt aktualna, a preto by som rád vedel názor odborníka : čo najefektivnejšie zabráni prestupu tepla do spálni orientovanej na juhozápad a teda pečúcemu celodennímu slnku skrz okno o rozmere cca 130x150 cm. dať markizu. alebo dať plastovú vonkajčiu roletu/rozširujuce profily na plast. okne sú/.alebo dať hlinikovu vonkajšiu žaluziu - tzv. slnolam/ asi najdrahšie riešenie.
momentalny stav - žaluzie vnútorné nefunguje ani na hadam 10% je to naprd.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Naj čo som zatiaľ videl,sú vonkajšie hliníkové žalúžie s fotto bunkou a vnútorným senzorom rmerajúcim vnútornú teplotu a vlkosť.V podstate poloointeligentný automat, ktorý reagoval na vnútornú teplotu samočinným zatiahnutím žalúzií a spustením rekuperácie ,alebo klimatizácie.Dajú sa takto urobiť aj rolety, alebo markízi, poprípade ich vzájomná kombináícia.Ide hlavne o vonkajšiu a vnútornú estetiku poprípade výhľad.Niekto má napr. dom na kopci a nechce ,aby dnu cez veľké okná (niekedy aj cez celú stenu ) svietilo pálilo slnko zároveň chce mať pekný výhľad z domu na peknú záhradu, mesto prírodu , more ,tak si nenamontuje žalúzie lebo cez tie po zatiahnutí nieje vidieť ,ale namontuje automat.markízu.Pomáhajú aj svetloodrážajúce sklá.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    vonkajšie tienenie je najúčinnejšie =vonkajšie žalúzie, prergola, markíza, okenice,....

    didjo je offline (nepripojený) didjo

    didjo
    vonkajšie tienenie je najúčinnejšie------ ale šak presne o tom píšem, a dotazujem sa ODBORNIKA, že KTORE z menovanych riešeni je NAJučinnejšie...rozumiš ktoré

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    čo majú u nás v rodine tak majú plastove vonkajšie rolovacie. Pohodička
    No hliník vedie až moc dobre teplo tak asi tam by som nešiel

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Kazde externe tienenie je ucinne. Zalezi od priorit co sa to viac paci, a co dovoli penazenka. Ja som za ext. al zaluzie Z-90. Da sa snimi lepsie regulovat svetlo ako s roletami , su aj krajsie ako rolety, len pri silnom vetre treba vytiahnut inak sa poskodia, rolety zas nie...
    Markiza tak nad neaku terasu a okenice uz dost zasahuju do dizajnu domu. Ja by som z toho velku dilemu nerobil. Chod do tieniaceho studia a vyber si

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    co sa tyka regulacie svetla tak ext. zaluzie su na tom naj, lebo dokazes snimi odrazit slnecne luce a pritom mas stale vyhlad. Okenice musis zavriet, tak isto roletu zatiahnut a markizu pochybujem ze si dakto bude davat nad kazde okno. Ta je dobra tak nad terasu.
    Este existuju slnolami, ale to je dost esteticky prvok a nie vsade sa hodi.
    Svetloodrazajuce skla su na leto fajn, ale cez zimu uberu s tepelnych ziskov

    didjo je offline (nepripojený) didjo

    didjo
    jo... ale takí experti tu neni su, čo by vedeli z voleja strielať aspon cirkovné ceny na m2 na rozne typy tieniacej techniky...
    didjo neni odborníka... asi makajú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.