Zavrieť

Porady

spoolsv.exe

Potrebovala by som pomoc. Keď pripojím tlačiareň k notebooku a chcem tlačiť tak mi vyskočí okno - spoolsv.exe prestal pracovať, s nedokážem nič vytlačiť. Hoci 2 dni predtým som v pohode tlačila stránky. Je to aplikácia umiestnená vo Windovs, nie je to vírus. Neviem čo s tým. Dokáže mi niekto pomôcť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    spoolsv.exe = služba ovládania tlačiarne - pokiaľ sa nespustí ani po priamom "zadaní" príkazu (skúsiť cez príkazový riadok - Start>Spustiť>spoolsv.exe) potom už len:
    A) oprava ovládača tlačiarne;
    B) preinštalovať tlačiareň (odinštalovať, prečistiť registre a zbytky, znova nainštalovať).

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    OK. takze mohol by pomoct tento postup. Netusim ale aky operacny system pouzivas.

    1. Start -> Nastavenia (Settings) -> Control Panel
    2. V Control Panel - dvojklik na - Administrativne Nastroje (Administrative Tools) klik na Sluzby (Sevices)
    3. V pravom paneli Sluzby (Services) , vyhladaj a pravym tlacidlom na myske klikni na Print Spooler a odklikni Stop
    4. Potom, ako zastavis tento proces, zavri okno Sluzby (Srvices), chod na Tento Pocitac (My Computer) a vyhladaj tento adresar, tuto cestu: c:\windows\system32\spool\PRINTERS - v systeme Windows Vista, XP, 98/95/ME , alebo c:\winnt\system32\spool\PRINTERS - vo Windows NT\2000
    5. Vymaz vsetky subory v priecinku Tlaciarne (Printers). Po tomto procese sa vrat spat do Sluzby (Sevices), pravym tlacidlom klikni na Print Spooler a opat obnov tuto sluzbu.

    hadam to zaberie, vela stastia.

    daja106 je offline (nepripojený) daja106

    daja106
    ahoj...v prvom rade ďakujem za ochotu pomôcť.....všetko som spravila ako si povedal, no ked som otvorila priečinok tlačiarne , tak nebolo čo vymazať. Bol prázdny. Print Spooler som opäť spustila...nepomohlo..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.