Zavrieť

Porady

Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nemyslim si ,že je šťastný nápad vešať sem taketo obrazky ,

možno niekto cíti nostalgiu za týmito minulými časmi,

no pre ineho to nie sú práve tie najpríjemnejšie spomienky.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

A prečo nie?

Ako dieťa som sa vždy tešila na 1.máj. Predvečer tohto sviatku práce sa v našom meste konal lampiónový sprievod a potom bola veľká vatra pod lesom. Mne sa len pekné spomienky vrátili.

Len aby sme sa ešte nevracali k pompéznemu oslavovaniu tohto sviatku. Je tej práce toľko, že nás nemusí zaujímať jej význam?
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No ten nasilu sprievod som už ako stredoškoláčka nemusela...tak som sa hodila vždy na maródku. A na 1. mája sme chodili potom hrať pravidelne partia do PKO minigolf. To boli časy....Na ten golf náhodou rada spomínam......
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

veru, a podstatné bolo nezlomiť mávatko a nepokrčiť transparent - lebo to trebalo po sprievode odovzdať naspäť
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Indeed Pozri príspevok
Nemyslim si ,že je šťastný nápad vešať sem taketo obrazky ,

možno niekto cíti nostalgiu za týmito minulými časmi,

no pre ineho to nie sú práve tie najpríjemnejšie spomienky.
Indeed,

to je len spomienka na staré časy.......a vymenila som obrázok, aby si niekto nemyslel, že chcem niečo propagovať, len som chcela, aby aj mladšie ročníky videli, ako sme travili čas na 1.-vého mája
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

VieraPopluharova Pozri príspevok
Indeed,

to je len spomienka na staré časy.......
Spomínať možeš koľko chceš, ale založenie témy o 1.máji je PROPAGACIA minulého režimu.

Ktorý bol ZLOČINNÝ ako vo svojej ideologii, tak v správaní sa voči svojim občanom.

Propagacia socializmu či komunizmu, by mala byť trestná....
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Indeed Pozri príspevok
Spomínať možeš koľko chceš, ale založenie témy o 1.máji je PROPAGACIA minulého režimu.

Ktorý bol ZLOČINNÝ ako vo svojej ideologii, tak v správaní sa voči svojim občanom.

Propagacia socializmu či komunizmu, by mala byť trestná....
Indeed,

rozumný pochopí čo som mala na mysli, ..........
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed Pozri príspevok
Spomínať možeš koľko chceš, ale založenie témy o 1.máji je PROPAGACIA minulého režimu.

Ktorý bol ZLOČINNÝ ako vo svojej ideologii, tak v správaní sa voči svojim občanom.

Propagacia socializmu či komunizmu, by mala byť trestná....
...nerád , ale predsa ....že poučím neznalého ???...
...že vrátiť školné by bolo potrebné ???...nuž ale , za socíku bolo predsa zadarmo , takže teraz ako to bude ????

1. máj - sviatok práce má pôvod dokonca v kolíske " demokracie " .....alebo ako sviatok jari v starovekom Grécku....viď

Prvomájové oslavy sa niesli v duchu boja proti nezamestnanosti a zhoršovaniu postavenia pracujúcich.
http://sk.wikipedia.org/wiki/1._máj
9 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

VieraPopluharova Pozri príspevok
Indeed,

rozumný pochopí čo som mala na mysli, ..........
Samozrejme, len ja ostanem ako hlupák,

vymeň v zadaní temy ešte nejaké fotky a nakoniec budeme si pripominať 1.máj ako rodinnú slávnosť, že ?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Indeed Pozri príspevok
Spomínať možeš koľko chceš, ale založenie témy o 1.máji je PROPAGACIA minulého režimu.

Ktorý bol ZLOČINNÝ ako vo svojej ideologii, tak v správaní sa voči svojim občanom.

Propagacia socializmu či komunizmu, by mala byť trestná....
To sú silné slová nemyslíš?

Prežila som v podstate bezstarostné detstvo bez triedneho rozdielu.
Keď Ti spomienka na tieto časy prekáža, nemusíš sa v téme vyjadrovať a nechaj ľudí, nech sa tešia zo spomienok.

A asi ten dobre riadený komunizmus nebude až taká nanič metóda, Čína o chvíľu bude diktovať celému svetu aj so svojou menou.
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Indeed Pozri príspevok
Samozrejme, len ja ostanem ako hlupák,

vymeň v zadaní temy ešte nejaké fotky a nakoniec budeme si pripominať 1.máj ako rodinnú slávnosť, že ?
, alebo predsa či tam tie vlajky sú alebo nie význam 1,mája voľakedy mal byť len spomienkou a týmto debata na túto téme pre mňa s Tebou končí,nakoľko v každej téme vyvoláš nejakú hádku a nič Ti nie je po vôli ani dobré a všetko skončí pri bývalom režime, takže bez urážky čokoľvek sem napíšeš pre mňa to nebude existovať....každý má právo na svoj názor aj Ty a záleží len na ostatných , či s Tebou budú súhlasiť alebo nie, je demokracia...
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pre mňa bol 1. máj stres. To je to, čo si pamätám. Bolo treba sa dostať do mesta a nikto presne netušil, aké autobusy pôjdu, kedy a odkiaľ majú odchod. Potom nuda v čakaní na chvíľu, keď sa v rade prejde cez námestie. A zase stres s tým, ako sa dostať domov.
Nehovoriac o strese z oblečenia. Škola trvala na tom, aby sme išli v pionierskom. Ale nie každý 1. máj bolo také počasie, ako dnes, aj zima bola, aj pršalo. A ako dodržať, aby si vedenie školy splnilo nariadenie a my boli v modrom.

A ešte si spomínam na tak trochu recesiu, keď sme na strednej jeden deň dopredu nacvičovali pochodovanie v útvare a na rôzne znamenia kričanie a skandovanie rôznych hesiel.... Samozrejme, na 1. mája neprišli všetci, tak sa starostlivo nacvičované útvary rozpadali, znamenia sme zabúdali, zo skandovania bol len taký jemný pokrik . Ešteže to bolo v malom meste,kde za 2 hodiny bolo po všetkom.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ja na prvé máje mojej mladosti spomínam s potešením..od rána bolo rušno, susedia sa vyštafírovali, naši tiež,a poďho von,aj do sprievodu, z ktorého som na prvej križovatke zdrhla, som sa akotak tešila, nádherné boli popoludnia,na bojnickej boli vysokánske topole a vychádzka s celou bandou z činžiaka ,odreté kolená a špinavé biele šatočky, výprask od mamy a zmrzliny-koľko som len zvládla, od tatíka...bývala to taká činžáková udalosť, všetci okolo sa poznali...tento zvyk som preniesla aj do mojej rodiny, vždy sme chodili kamarátmi na 1.mája "na opekáč...a večer dokončili pri pive,decká nosili na chrbte, lebo už nevládali...
..dnes, ticho v dedine, v obchode nakupujúci ľudia,ktorí vraj idú gulášovať, opekať, proste sami so sebou von, do prírody, či na vlastný dvor...susedské súdržnosti sa vytratili v zhone dní,dnes sa ide do Korza,tesca,aby deti mali výbeh..
..vôbec si nemyslím, že téma sem nepatrí..Prvý máj nebol pre mnoho ľudí politický sviatok, ale deň voľna, ktorý bol venovaný rodine...dnes si každý z neho urobí to, na čo si pamätá z detstva...
...a ešte k tej totalite..v zákone bolo právo na prácu...to by som chcela späť...
...a žiadne pitvy, prosím, píšem sama za mňa...vy píšte o sebe...
9 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Aj ja rada spomínam. Keď si odmyslím tie povinnosti vyplývajúce z pochodu v sprievode. Ale po ukončení sme vždy spoločne šli na turistiku, kolkáreň alebo len tak na párky (a to boli naozaj riadne párky).
Nebolo všetko zlé a mladší by si mali vypočuť starších a ich spomienky.
4 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Pesne tak Pepsi, tieto spomienky sa nám viažu s úplne inými vecami, ako bol nejaký bývalý režim.
Nikoho tie pokrikovacie ptákoviny v sprievode nezaujímali, ale pre deti to bol určite zážitok, ulievačka zo školy a dospeláci si to potom tiež vedeli užiť typickou prvomájovou zábavou.
To, že sme ten sviatok brali vážne a lepili holubice s vlajočkami do okien v spoločných priestoroch patrilo k tej dobe, ako státie v radách na kokosovú múčku a salónky pred Vianocami.
Pre mňa sú to čarovné spomienky .
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...he ......strednú školu neriešim .......to bolo vždy o ukázaní sa profákovi , zviditeľniť sa......
...povinná jazda popred tribúnu .....a za ňou ????......po pár metroch to bola všehochuť , to ale v telke nevysielali ....

Keď som robil potom na ČSD , tam bola " iná " prezentácia .....starý majster so svojou partiou mal čestnú úlohu , t.j. z prezenčnej fľašky každému zápisné uliať .....uctili sme si ten sviatok práce ...
...a potom ???........každý , kde len chcel ....len tribúnu sme mali na háku aj s Pirčom .....

...neskôr v uniforme ???....slávnostný nástup ....a fertig .......

Poznámka :
....ten 9.máj bol príjemnejší.........odmeny vtedy boli .....a solídne ....
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Pre malé dieťa to bol zážitok určite.
Možnosť obliecť si iskričkársku bundičku, to bola česť!
A vtedy som obdivovala aj minimálne dvoch ruských delegátov na tribúne s tými ich čiapkami na hlavách. Pamätáte si tie taniere nad hlavami, vyzerajúce ako glorilola?
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ja mám tiež krásne spomienky na 1. máj či už ako malá na pleciach otcovi, pionierka alebo zväzáčka: všade čisto, vyumývané, vyzdobené ulice, stánky s dobrotami, kolotoče, šťastní, tancujúci a veselí ľudia. Chalani sa tešili aj na vojenskú prehliadku na 9. mája.
6 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Dáša_ Pozri príspevok
Pre mňa bol 1. máj stres. To je to, čo si pamätám. Bolo treba sa dostať do mesta a nikto presne netušil, aké autobusy pôjdu, kedy a odkiaľ majú odchod. Potom nuda v čakaní na chvíľu, keď sa v rade prejde cez námestie. A zase stres s tým, ako sa dostať domov.
Nehovoriac o strese z oblečenia. Škola trvala na tom, aby sme išli v pionierskom. Ale nie každý 1. máj bolo také počasie, ako dnes, aj zima bola, aj pršalo. A ako dodržať, aby si vedenie školy splnilo nariadenie a my boli v modrom.

A ešte si spomínam na tak trochu recesiu, keď sme na strednej jeden deň dopredu nacvičovali pochodovanie v útvare a na rôzne znamenia kričanie a skandovanie rôznych hesiel.... Samozrejme, na 1. mája neprišli všetci, tak sa starostlivo nacvičované útvary rozpadali, znamenia sme zabúdali, zo skandovania bol len taký jemný pokrik . Ešteže to bolo v malom meste,kde za 2 hodiny bolo po všetkom.
náhodou, ja som rád chodil v pionierskom-bol som na tú uniformu hrdý...-priznám sa,ja som to všetko tak žral, že keby to celé nepadlo,tak dnes by som bol vééélmi vysoko...-mám aj diplom pionier roka 1988...
čo sa mi však nepodarilo a bol som z toho veľmi smutný-že som sa nedostal do Arteku- a tak velmi som tam chcel ísť,to bol moj sen ...
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..dám ešte jednu krásnu spomienku...pred 35 rokmi, na 1.mája, som mala brucho ako veľký slon,nevidela som ani chodník pod nohami a ťažná korytnačka bola proti mne herečka...a ten deň sa dáko vliekol v horúčave ako dnes,ledva sa dostal k večeru,z vychádzky ma môj chlap niesol na rukách po schodoch na posledné poschodie...a 2.mája, ráno o pol piatej ma tatík odviezol a o 2.20 sa narodil môj najstarší syn...

...mimochodom, dychovka mi hrávala pod oknami každý Prvý máj a stával tam taký feeešáááčisko fúzatý, policajt..joj, moja prvá detská láska-fúzatý chlap...
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať