Zavrieť

Porady

S.r.o bez hotovosti

Chcem Vas poprosit u radu ako postupovat v účtovaní s.r.o. pokladňa, keď nemám v nej eura. Akym sposobom dočastne požičať napr. od konateľa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mala by som, keby som si ich "vyrábala". Ale si ich nevyrábam. Ak ide pokladnica do mínusu, účtujem na 365 po mesačnej uzávierke nahlásim, koľko majú vybrať z účtu, další mesiac tento dlh vyrovnám, alebo nevyrovnám, závisí od stavu pokladnice.
    Naopak, ak vyberajú z účtu a výdavky tomu nezodpovedajú, zaúčtujem ako pohľadávku voči nim a nahlásim, koľko majú vrátiť na účet, resp. doložiť spôsob použitia.
    Klient ako klient, niekto reaguje, niekto nie.
    momentálne v jednej firme takto majú manko na pokladnici takme 30000 EUR, konečne sa chytajú za hlavu a hľadajú vinníka.
    Našťastie nie v účtovníctve, aj ked pokusy boli.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    súhlasím, načo ich chceš presviedčať? Účtuj o tom, čo máš a nie o tom, čo nemáš. Nemáš hotovosť, neúčtuj.
    Prečo to nezaúčtuješ ako záväzok voči nim, prečo to chceš silou mocou riešiť cez pokladnicu, ak v nej eurá nie sú?

    maxyma je offline (nepripojený) maxyma

    maxyma
    nechapem, preco by nemohli minat z vlastnych penazi a ak nie je dost na ucte, tak to cely cas niest na ucte 365. kde v tom vidite problem? to nie je dovod na lucenie sa. to je normalne, v zaciatkoch, ak sa firme nedari alebo sa rozbieha, je samozrejme, ze musia davat z vlastnych penazi a mozu si ich vziat naspat, az vo firme budu.

    ja kebyze som konatelka alebo spolocnicka, poriadne by ma nastvala uctovnicka, co by mi do tohoto kecala, co smiem minat a co nie. ci smiem minat svoje vlastne peniaze na firemne ucely. samozrejme opacny problem, ked chybaju peniaze i v pokladnici i na ucte, to uz problem je.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neúčtuj pokladnicu, ked v nej eura nie sú. Platil to spoločník, alebo konateľ. Tak to zaúčtuj ako záväzok voči nim.
    Komunikuj s nimi, aby z účtu vybrali peniaze a pokladnicu dotovali.

    uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

    uctokrajan
    To nie je take jednoduche aby si kontrolovali vydavky v sulade so zostatkom v pokladni. Co ak maju stale vyssie vydavky ako prijmy? Doteraz boli FO a presvedcit ich ze v sro vklad nie je mozny. Vie niekto dobru radu ako na nich?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    uctokrajan Pozri príspevok
    To nie je take jednoduche aby si kontrolovali vydavky v sulade so zostatkom v pokladni. Co ak maju stale vyssie vydavky ako prijmy? Doteraz boli FO a presvedcit ich ze v sro vklad nie je mozny. Vie niekto dobru radu ako na nich?

    Podnikatelia, ktorých nezaujíma vlastná firma? Že z prázdneho mešca sa nedá nakupovať a ani zaúčtovať výdavok? Nič v zlom, ale pre podnikateľa s nezáujom by som reč nedala .

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    uctokrajan Pozri príspevok
    To nie je take jednoduche aby si kontrolovali vydavky v sulade so zostatkom v pokladni. Co ak maju stale vyssie vydavky ako prijmy? Doteraz boli FO a presvedcit ich ze v sro vklad nie je mozny. Vie niekto dobru radu ako na nich?
    1. prečo ich chceš presvedčiť, že vklad do sro nie je možný ?
    2. ako môžu mať vyššie výdavky ako príjmy, ak nedotujú pokladňu ?
    3. ak sú vyššie výdavky ako príjmy, je možné, že tvoria stratu - na jej vysporiadanie pozri príslušné ustanovenie obchodného zákonníka, resp. spoločenskej zmluvy

    uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

    uctokrajan
    Ja s Vami súhlasim, sú takí čo to pochopia, len som chcela vedieť, či aj iní majú s konateľmi takéto "problémy".

    uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

    uctokrajan
    Kejka, takýto problém mám aj ja. Mne je to jasne že mám pozerať na zostatok, ale niektorým nie. Tiež to učtujem voči 365 ale nemam šancu to vyrovnať výberom z účtu, lebo na nom takmer nič nie je. Oni jednoducho nemožu pochopiť základný princíp. Asi sa s nimi rozlúčim.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    uctokrajan Pozri príspevok
    Kejka, takýto problém mám aj ja. Mne je to jasne že mám pozerať na zostatok, ale niektorým nie. Tiež to učtujem voči 365 ale nemam šancu to vyrovnať výberom z účtu, lebo na nom takmer nič nie je. Oni jednoducho nemožu pochopiť základný princíp. Asi sa s nimi rozlúčim.
    Práve naopak. Mala by si sa jej držať. Teda ak ti platia faktúry aj keď pokladňu aj účet majú prázdne. Horšie by bolo, keby tam peniaze mali a neplatili ti nič.

    uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

    uctokrajan
    To nie je nova firma, len sa to takto posuva, nič sa neodvádza - odvody, dlh sa prehlbuje a exekucie pribúdajú. Takže to nie je chyba účtovničky, ale chceme aby sa majiteľka trochu zaujimala aj takuto vec, poviem priamo, nie len znižovať DPH.

    maxyma je offline (nepripojený) maxyma

    maxyma
    pokial ti platia, tak stale to nie je tvoja starost, ci sa majitelka o to zaujima alebo nie. mas uctovat, oni ti za to platit. by som vyhodila uctovnicku, co mi prilis keca do biznisu.

    uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

    uctokrajan
    Máme na to rozne pohlady, ja to učtujem ako predkladaju doklady, "nekecam im", len som chcela ako iní riešia takého situacie.

    maxyma je offline (nepripojený) maxyma

    maxyma
    ok, potom si zalozila peknu a podnetnu temu. jedni to uctuju ako pride na 365 a inym sa to nepaci, snad ti daju i dalsie namety.
    uctokrajan Neučtujem ako pride, len je to dosť zložité učtovať, ked na blokoch je všetko možné a podla teba im kafrem . Ty by si to všetko účtovala do danových nákladov?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ja osobne tiež účtujem cez 365. Nadarmo sa tu všetci ohradzujú, že pokladňa musí sedieť s realitou, pri externom účtovaní "nepodareného" podnikateľa, ktorý si založil 1 osobovú s.r.o. je to v 99%-tách nemožné odsúhlasovať. Sami nevedia, čo je firemné a čo osobné, vždy medzi nákupmi v hotovosti nájdem aj cigarety, ponožky, vložky a rôznu kozmetiku. Proste sa neunúvajú ani len pozrieť sa, čo je na tom bločku, všetko nahádžu k účtovníkovi.

    Takže ja vediem všetky záväzky aj pohľadávky voči "podnikateľovi "cez 365.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    kn-alka Pozri príspevok
    ...nevedia, čo je firemné a čo osobné, vždy medzi nákupmi v hotovosti nájdem aj cigarety, ponožky, vložky a rôznu kozmetiku. ....Takže ja vediem všetky záväzky aj pohľadávky voči "podnikateľovi "cez 365.
    1. o takýchto položkách zásadne neúčtujem, nemôžu mi preto zvyšovať "manko" v pokladni

    2. pohľadávky nepatria na 365... účtujem ich na 355.

    uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

    uctokrajan
    Suhlasim, ako spravny uctovnik, by si mal za svoju pracu aj zodpovedat v medziach zakona.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.