Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Chcela by som sa Vás spýtať ak som mala v 11-12/2005 uzavretú dohodu o vykonaní práce , musím mu vystaviť doklad " Potvrdenie a zúčtovaných a vyplatených príjmov FO zo závislej činnosti" ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    jued
    Chcela by som sa Vás spýtať ak som mala v 11-12/2005 uzavretú dohodu o vykonaní práce , musím mu vystaviť doklad " Potvrdenie a zúčtovaných a vyplatených príjmov FO zo závislej činnosti" ?
    Musíte vystaviť doklad podľa § 39 ods.5 Zákona o dani z príjmov.

    jued je offline (nepripojený) jued

    jued
    Ďakujem , to znamená , že použijem to isté tlačivo, ako keby som dávala potvrdenie pre nášho zamestnanca, ktorý si napr. podáva daňové priznanie sám?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    jued
    Ďakujem , to znamená , že použijem to isté tlačivo, ako keby som dávala potvrdenie pre nášho zamestnanca, ktorý si napr. podáva daňové priznanie sám?
    Pre všetkých, ktorým ste vyplácali zdaniteľnú mzdu vystavíte potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Nie je rozdiel, či je to zamestnanec alebo dohodár.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    No a moja otazka nadvazuje..
    Vykonal som v dec.pracu na dohodu. Odmena 75.000Sk. Z toho bola zaplatena dan. A institucia mi vydala rovnake potvrdenie o zuctovanych a vyplatenych prijmoch. V danovom priznani pripocitam tuto sumu Z DOHODY k ostatnym prijmom do kolonky "PRIJMY ZO ZAVISLEJ CINNOSTI"? Teda je praca na dohodu chapana ako "zavisla cinnost"? Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Andy Kralik
    No a moja otazka nadvazuje..
    Vykonal som v dec.pracu na dohodu. Odmena 75.000Sk. Z toho bola zaplatena dan. A institucia mi vydala rovnake potvrdenie o zuctovanych a vyplatenych prijmoch. V danovom priznani pripocitam tuto sumu Z DOHODY k ostatnym prijmom do kolonky "PRIJMY ZO ZAVISLEJ CINNOSTI"? Teda je praca na dohodu chapana ako "zavisla cinnost"? Dakujem.
    Je to závislá činnosť, pripočítaš k ostatným príjmom zo ZČ.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    9/2005
    H. Príjem bol 6158
    Zrazená daň 1170

    Môže si urobiť DP typu A a može požiadať Dúrad o vrátenie preplatku 1170,-?
    Klientka bola celý rok poberala rodičovský príspevok (ŠSD)

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Silkov
    9/2005
    H. Príjem bol 6158
    Zrazená daň 1170

    Môže si urobiť DP typu A a može požiadať Dúrad o vrátenie preplatku 1170,-?
    Klientka bola celý rok poberala rodičovský príspevok (ŠSD)
    Áno, môže si požiadať o vrátenie preplatku, a ak má manžela, ten si môže na ňu uplatniť odpočítateľnú položku.

    denisa.h je offline (nepripojený) denisa.h

    denisa.h
    a este poprosim potvrdenie, ci je toto spravne... mam zamestnanca, v 9.2005 bol na dohodu, od 10.2005 je na trvaly prac. pomer. vyplnam mu tlacivo typu A na oba príjmy? a kedze tam vznika preplatok, lebo zdan. cast je vyssia, ako zaklad dane, je to v poriadku? vsak ked robil na dohodu, tak to bolo spravne zrazene... dakujem

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    denisa.h
    a este poprosim potvrdenie, ci je toto spravne... mam zamestnanca, v 9.2005 bol na dohodu, od 10.2005 je na trvaly prac. pomer. vyplnam mu tlacivo typu A na oba príjmy? a kedze tam vznika preplatok, lebo zdan. cast je vyssia, ako zaklad dane, je to v poriadku? vsak ked robil na dohodu, tak to bolo spravne zrazene... dakujem
    Do daňového priznania typu "A" idú všetky zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti, takže aj dohoda. Vrátia sa mu asi všetky preddavky na daň, je to správne.

    lusila je offline (nepripojený) lusila

    lusila
    Aj ja by som sa rada opytala...
    Ked mam zamestnanca na dohodu, ako mu mam vystavit vyplatnu pasku???
    Mozem aj v exceli, ked nemam program?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lusila
    Aj ja by som sa rada opytala...
    Ked mam zamestnanca na dohodu, ako mu mam vystavit vyplatnu pasku???
    Mozem aj v exceli, ked nemam program?
    Ak na tej páske budú všetky potrebné údaje podľa Zákona o DzP, nie je problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.