Zavrieť

Porady

Ako upraviť plochu pod stromom?

Dobry den. V predzáhradke mame starsi orgovan, višňu a pár tují. Pod višňou pravdepodobne z kôstok a koreňov vyrastajú nové výhonky. Ako by sme sa ich mohli najúčinnejšie zbaviť aby nevyrastali znova? Čo by ste doporučovali? Je to na ploche asi 10 m2, a chceli by sme finalne povrch upraviť buď trávou alebo kôrou prípadne vysypať kameňmi alebo ich kombinaciou. Ako zabrániť vyrastaniu nových výhonkov z koreňov? Striekať by som to nechcel keďže nechcem aby mi tieto stromky vyhynuli. Ak tam dame geotextiliu tak ju vyhonky neprepichnu, nevytlacia? Aka by mala byt skladba vrstiev v pripade ze chcem dat na vrch travu a v pripade ze dame kamene? Napr. zem, geotextilia, piesok 5cm, nasypana zemina 10cm a v nej zasadena trava.... ?

Vela otazok ale budem rad za kazdu odpoved.
Fotky z minuleho leta pripajam. Ďakujem za rady
05.jpg  
32.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rumex je offline (nepripojený) Rumex

    keď je o com.. rad si podebatujem , keď viem - poradím, ale rad si nechávam poradiť ...viac Rumex
    no podla obrazku vidim ze ta visna sa tam trapi ... je tesne vedla pou a a presauje aj na druhu stranu a podla mojho vkusu je aj dost husta urcite by som ju po oberacke preriedil a ponechal menej kostrovych konarov. ... tie vyrastky drobnych visni su z kuostok ak je tam aj orgovan tak ten muoze z korenov u visni to nepredpokladam ....
    najlepsie to zlikvidujete duokladnym vyklcovanim ... prekopanim puody a rucnym povyberanim ... ak ste na to saaam tak to skuste nejakym kvalitnym krovinorezom a nasledne zvysnu cast postriekajte silnym glyfosatom v zahradkarskej predajni vam urcite poradia co na to je najlepsie
    do postreku muozte pridat aj troska kvapalneho dusikateho hnojiva oklamete tak rastliny chuderky prijmu ho cez list aj s jedom tak nech si este uziju dusika kym zahynu

    pavol54 radíš rozumne ale klavesnicu slovenskú nemáš?

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Ale aj z višní idú z korenov,mám z toho pomaly živý plot.Nechala som ich,začínajú rodiť a sú celkom dobré.Nebudem ich riešiť a ani slivky,malé,guľaté,aj ked ich zosekám,na jesen je z nich zase húština.Lenže ja mám dostatok miesta.

    Ako upraviť plochu pod stromom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.