Zavrieť

Porady

radiátory k podlahovému kúreniu ?

Dobrý deň,
staviame bungalow o obytnej ploche cca 94m2 a chceme dať vykurovanie podlahovým kúrením. Kúrenár nám však povedal, že podlahové kúrenie nám v prípade veľkých mrazov (ako boli napr. túto zimu) vykúri interiér len na 19 stupňov. Preto si máme vraj dať okrem podlahovky aj 5 radiátorov (bez podlahovky by sme ich potrebovali 9).
Nejak sa mi to nezdá, lebo zatiaľ sme sa nestretli s nikým, kto by mal k podlahovke aj radiátory. Prosím Vás, viete mi v tomto poradiť, či sú naozaj potrebné ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    srska to ako keby som ja bol "kúrenár" a mal by som zvyšné radiátory )
    pavol54 Aj blbci môžu dostať výučný list kúrenára. Ja mám 140 m2 kotol Junkers ani som nepoznal rozdiel teplôt
    podlahove je najucinejsie vykurovanie..a radiatory sa k tomu davaju ak tak do podkrovia alebo do kupelky a ak niekto chce tak kvoli pradlu na susenie....

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    A ešte radiátorový okruh(ak má byť účinný a odbočuje ešte pred štvorcestným ventilom) nie je ten istý ako podlahový okruh(je nízko tepelný)

    radiátory k podlahovému kúreniu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.