Zavrieť

Porady

Google Disk

Ahojte,

potrebujem poradiť, ako správne pracovať s aplikáciou Google Disk.

Mám ho nainštalovaný na 2 PC (nech sa volajú A a B).

Na počítači A mám urobenú tabuľku. Po včerajšom zapnutí PC B sa mi nahrala tabuľka. Včera večer som si na A doplnil tabuľku o nejaké údaje. Dnes ráno som si zapol PC B a údaje tam neboli. Tak som ich teda doplnil na PC B a ešte som tam dal niečo navyše. Pozrel som si www.blablablagoogleidisk.com a videl som to synchronizované už aj tam.
Večer som mal zapnutý PC A, Google Disk nainštalovaný a spustený. Otvoril som si na PC tabuľku a vidím, že nie je zosynchronizovaná. Otvoril som si teda www.blablagooglediskmojekonto.com a tabuľka sa mi na nete opäť zosinchronizovala s tou, čo bola v PC A.

Ako by som mal postupovať, aby mi to fungovalo tak, že niečo zadám v PC A, objaví sa to aj v PC B a naopak? Kde robím chybu?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Google Disk má problémy so synchronizáciou. Pravdepodobne to odstráni najbližšia aktualizácia (oprava chyby).
    Ja osobne používam SkyDrive od Microsoftu, najmä, nie však iba z dôvodu možnosti úpravy dokumentov Word, Excel, ale aj dokumentov OpenOffice. Prostredie vyzerá totožne a je, samozrejme do určitej miery, kompatibilné s dektopovými aplikáciami.
    Synchronizácia je tu vyriešená uspokojivo (samostatnou aplikáciou) a beží bezproblémovo (u mňa na 4 PC). Ale týmto nenahováram na prechod ku konkurencii. Ak iba začínaš, tak zváž.
    Naposledy upravil Charon : 04.05.12 at 21:36

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Zosynchronizovalo sa to správne, lebo som si to ešte pozeral na internete, len tam v Google Disku sa dá .xls len pozrieť, nie upraviť.

    Dávam mu ešte dnes poslednú šancu (súbor upravený v PC B, skontrolovaný aj na G Disku). Uvidím, či sa mi to zmení aj na PC A, keď ho zapnem. Ak nie, vyskúšam konkurenciu.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Asi to co napisem nie je riesenie tohoto problemu, ale synchrinizacia bez problemov funguje na Dropboxe. Vyuzivam na 2-och PC + telefon s Androidom...
    Nevyhoda je mensi ukladaci priestor, ale v podstate mi na zdielanie dat 2,75 GB momentalne bohato postacuje... (momentalne, mozno o par mesiacov budem potrebovať vacsi priestor)

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Aké sú ich hlavné výhody?
    Používam to na Excel.
    1. mám teraz Google Disk. Nevýhodou je, že online nevie editovať .xls, pokiaľ to neprekonvertujem na ich systém a keď prekonvertujem, nejdem mi to otvoriť v Excel 2003. Problém aj so synchronizáciou. Nefunguje funkcia lookup

    2. skúšal som krátko aj Skydrive, ale len na online editáciu. Bolo to fajn, len pomalšie. Synchro som neskúšal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.