Zavrieť

Porady

Word - zabezpecenie dokumentu

Ako sa da zamedzit v dokumente - aby sa dal len zobrazit, nedal sa upravovat a zaroven aby sa nedal vybrat text na skopirovanie?
Musi to zostat docx alebo doc.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Osobne by som to hodil/vytlačil do PDF a kopírujem a kopírujem
    Charon PDF umožňuje naviac aj zákaz tlače.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Zamknúť dokument alebo zabezpečiť dokument aj s heslom a obmedziť úpravy iba na čítanie.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak vyberiem iba zamknúť nie zamknúť dokument,tak mne sa nedá skopírovať text ani robiť žiadné úpravy a potom ešte zabezpečiť dokument heslom ...
    danieljezik mozes mi prosim napisat postup, ktorym to robis? naprisko tomu mi to neslo, mozno robim niekde chybu. vdka - pouzivam w2010. dakujem

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Bezvýznamné je zamykanie wordovského dokumentu len preto, aby sa nedal skopírovať text. Existuje soft na zrušenie hesla, odhalenie hesla a potom existuje OCR, bez toho, aby som sa musel namáhať vyznačím oblasť s nekopírovateľným textom ABBYY Screenshot Reader-om a mám to napr. ako text v schránke, v podstate mi kopírovanie trvá zrovnateľný čas.
    O OCR viem no napriek tomu, pripadnym zaujemcom v "pedagogickej obci" o rychle kopirovanie, by som rad zneprijemnil tuto cast, hoci si to naozaj mozu prehnat cez OCR.
    Bohuzial, to musi byt stale otvoritelne a citaltelne. Soft na zrusenie hesiel - myslim, ze tak daleko pripadni zaujemci nepojdu, skor si to manualne opisu alebo budu kontaktovat autorov textov. Dakujem

    Word - zabezpecenie dokumentu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.