Zavrieť

Porady

Suchý trávnik

V septembri 2011 mi firma založila nový trávnik - položením hotového trávnatého koberca.
Až do novembra bol pekný zelený. Po zime je trávnik na viacerých miestach žltý.
Na trávniku na jar bola vykonaná vertikulácia a hnojenie. Trávnik kosím raz za týždeň.
Pravidelne polievam. Mám ešte počkať, alebo čo mám robiť aby bol pekný zelený ?

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Chcelo by to foto, inak je to ako veštenie...
    Príčina môže byť napr. nedostatočná zálievka, polievanie chlórovou vodou, radikálne kosenie. V tomto čase po vertikutácii a hnojení trávnik už musí byť dávno sýto zelený a zahusťovať sa

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Nemali ste na miestach kde je trávnik poškodený cez zimu,hlavne v mrazoch niečo položené,rozložené alebo ste sa po nom pohybovali v čase mrazov?Aj taký pes pohybujúci sa v určitých miestach môže spôsobiť zničenie zmrznutej trávy a je po tom žltá aj do polovice leta.Ja som raz po zmrznutom trávniku prešiel autom a tie dva žlté pási tam boli celé leto.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pricin moze byt vela. Nepises ani,ake velke su zazltnute miesta. Je rozdiel, ci su to mensie kolieska,alebo velke ,suvisle plochy.
    Spominal si aj hnojenie. Aj prehnojenie moze byt jednou z pricin zltnutia...

    Foto by viac napovedalo
    Príčin môže byť naozaj veľa. Nový trávnik, najmä kobercový nesmie byť v prvých rokoch nadmerne zaťažovaný najmä váhou snehu v zime. Čiže keď odhadzujete sneh, neodhadzujte ho na trávnik v pásoch alebo v kopách. Môže to byť samozrejme aj nedostatočnou zálievkou, prehnojením, nerovnomerným hnojením. Veľmi nízkym kosením. Pokiaľ je prevzdušnený mal by byť v poriadku. Žlté vyholené miesta poukazujú aj na chýbajúce živiny, najmä nedostatok dusíka a vlahu, zároveň aj spálenie od slnka. Tupé nože kosačky, najmä ak sa kosí za horúca, bez zálievky, na nízko tiež spôsobujú, že rezné rany zaschnú a zožltnú.Na príliš zamokrených miestach sa tiež tvoria žlté fľaky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.