Zavrieť

Porady

Drobný majetok

Ahojte všetci, prosím o radu ohľadom drobného majetku. Stále sa okolo toho motám dokola.

Ak SZČO kúpi drobný majetok, zaeviduje ho do knihy drobného majetku. Ako je to ale so zaradením a vyradením? Môj softvér /MRP/ mi umožňuje len vytvoriť zoznam drobného majetku, pri vyradení sa vypíše dátum a dôvod, tým pádom sa viac nezobrazí v zozname.

Je tento postup postačujúci ale treba tiež protokol o vyradení ?


Moc ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    k drobnemu majetku nerobim protokol o zaradení, ale protokol o vyradení robím
    a evidenciu v MRP vediem tak ako ty

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    szivics Pozri príspevok
    ešte by som rada k tejto téme:
    ak szčo používa mobil ktorý kúpil k paušálu od orangeu, no doposiaľ mobil nie je evidovaný v knihe drobného majetku a po kontrole som zistila že v peňažnom denníku nie je zaúčtovaný tento nákup, ako by som to mohla dať do poriadku?
    Neviem či je možné na základe fa kde je cena mobilu zaevidovať v knihe drobného majetku aj bez toho že v PD sa to nezobrazí, alebo bude lepšie ak ten mobil zaevidujem v knihe DrM ako prevod z osobného vlastníctva, obstarávacia cena 0,00 € ?
    Mohlo by sa to len zaevidovat s 0 eur alebo urobit kupnu zmluvu, zauctovat do PD a knihy drob.maj.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    ďakujem, teda vezmem si príklad a budem to robiť aj ja tak ;-)

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    ešte by som rada k tejto téme:
    ak szčo používa mobil ktorý kúpil k paušálu od orangeu, no doposiaľ mobil nie je evidovaný v knihe drobného majetku a po kontrole som zistila že v peňažnom denníku nie je zaúčtovaný tento nákup, ako by som to mohla dať do poriadku?
    Neviem či je možné na základe fa kde je cena mobilu zaevidovať v knihe drobného majetku aj bez toho že v PD sa to nezobrazí, alebo bude lepšie ak ten mobil zaevidujem v knihe DrM ako prevod z osobného vlastníctva, obstarávacia cena 0,00 € ?

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    vie mi niekto poradiť prosím Vás?

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Ok, ďakujem. Ak teda mám viac majetku preradeného z osobného vlastníctva, všetko preúčtujem cez ID do PD?? správne som pochopila rady v ostatných príspevkoch?
    jacekova toto nechapem... co chces preradovat cez id?

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    No ako som hovorila, nevyznám sa v tom a v priloženej téme som to čítala (od príspevku 12)

    http://www.porada.sk/t45647-p2-drobn...y-majetok.html

    Budem rada ak niekto skúsený ma usmerní :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.