Zavrieť

Porady

ako premalovat vapno primalexom

Dobry den chcem sa opytat ja mam steny malovane vapnom a chcela by som ich premalovat valcem naco sa vapno nechyta a chcela by som aj premalovat primalexom no ten sa tiez nechyta. Ako by sa to dalo premalovat primalexom aby mi primalex na vapno chytal a aby som nemusela zoskrabovat omietku ani sadrovat? Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    vápno je dobré najprv premaľovať štetkou slabým mydlovým roztokom potom už farba chytí, Polar sa ale zvykne na vápne nepekne lesknúť, preto je lepšie použiť roztok disperznej penetrácie s trochou primalexu na prvý náter, potom valec s hustejšou farbou.

    zabavac je offline (nepripojený) zabavac

    zabavac
    Ja mám opačný problém. Potrebujem premaľovať primalex vápnom. Chcem steny oškrabať, ale neviem, či to bude stačiť a či sa vapno nebude odlupovať.

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    ja osobne by som si nikdy nikam zrovna primalex nedával. Radšej čokoľvek iné len nie primalex. Čo som mal možnosť vidieť a zažiť, boli s nim vždy len a len problémy.
    lapejko a akú alternatívu máš?

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    zabavac Pozri príspevok
    Ja mám opačný problém. Potrebujem premaľovať primalex vápnom. Chcem steny oškrabať, ale neviem, či to bude stačiť a či sa vapno nebude odlupovať.
    Aj keď zoškrabete a umyjete stenu, vápno tam už nemá čo robiť. Jedno také maľovanie podklad unesie, po ďalšom sa to začne pomaly odlupovať a to už tak ľahko dole nepôjde, mákne pár dní celá rodina a potom stierka alebo omietka. Vápno je v podstate kameň, ktorý je ťažší ako hlinkové a disperzné farby, vhodný podklad je iba vápenná omietka napustená vápenným mliekom tzv. pačok. Tento podklad unesie zopár vrstiev ale už po štyroch -piatich sa začína lokálne lúpať.

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    re: lapejko "a akú alternatívu máš?"
    napr. veľmi dobré skúsenosti mám napr. s jupol-om, alebo aj iné, len nie primalex.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    dosť často robím rustikálne interiéry s fabiónovými lištami s polystyrénu s vloženými garnižami a pod. ide ale o to, že Primalex Polar je takmer belší ako pôvodný polystyrén lišty, dvomi nátermi prekryje aj tmelené a brúsené spoje a nevidno ťahy štetcom. Pred časom bol v predaji Primalex Profi, ten bol vynikajúci, lenže ho stiahli. Lacnejšia alternatíva polaru je Primalex Projekt, ktorý je medzi polarom a plusom.Zo všetkých farieb čo som vyskúšal má takúto kryvosť a belosť akurát Dulux, ten je ale v inej cenovej kategórii. Prečo si myslíš, že juhoslovanský Jupol má lepšiu kvalitu a tradíciu ako primalex od nás, bývalej chemickej veľmoci?

    ako premalovat vapno primalexom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.