Zavrieť

Porady

zuvacky bez aspartamu

dobry den prajem,

chcel by som sa opytat ci existuju nejake zuvacky bez aspartamu??

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    dcéra ma diabetes aj celiakiu. kupujem jej xylitolové žuvačky. dajú sa kúpiť v zdravej výžive
    http://e-shop.kkdent.sk/index.php?ro...&product_id=71

    robert:) je offline (nepripojený) robert:)

    robert:)
    Zdravim ta Peter aj vsetkych ktori hladate zuvacky bez nebezpecnych chemickych prisad ako su ASPARTAME a podobne. Momentalne si kupujem zuvacky od 2 vyrobcov, ktore su prirodne a neobsahuju ziadne chemicke latky ani farbiva a podobne:

    http://www.chicza.com/
    a
    http://www.gleegum.com/

    zuvacky sa daju objednat cez internet u roznych predajcov - treba len vygooglit

    Dufam ze som pomohol

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    peter2523 Pozri príspevok
    dobry den prajem,

    chcel by som sa opytat ci existuju nejake zuvacky bez aspartamu??

    dakujem
    su napr. Hubba Bubba

    peter2523 je offline (nepripojený) peter2523

    peter2523
    lujza, tie zuvacky su energeticke... ja chcem obycajnu tuhu zuvacku a nic ine mi google nenasiel, iba tuto temu, ale tu odpoved este nie je

    myara, hubba bubba, myslis tie detske?

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    peter2523 Pozri príspevok
    lujza, tie zuvacky su energeticke... ja chcem obycajnu tuhu zuvacku a nic ine mi google nenasiel, iba tuto temu, ale tu odpoved este nie je

    myara, hubba bubba, myslis tie detske?
    neviem, ci su to detske, ale su ovocne, sladke

    inak nedavno som si pozerala zlozenie detskych zuvaciek, tusim Orbit, a nebol tam sice aspartam, ale zato acesulfam, a to tiez nebude asi nic dobre, a uz vobec nie pre deti

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    peter2523 Pozri príspevok
    lujza, tie zuvacky su energeticke... ja chcem obycajnu tuhu zuvacku a nic ine mi google nenasiel, iba tuto temu, ale tu odpoved este nie je

    myara, hubba bubba, myslis tie detske?
    ale ved to si nenapísal.....

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    myara Pozri príspevok
    urcite su u nas aj take, ktore neobsahuju, viem ze som to pozerala a kupovala pre mamu
    na tej stránke čo som dala si môže preklikať všetky....

    peter2523 je offline (nepripojený) peter2523

    peter2523
    popozeral som si vsetky, a vsetky zuvacky maju aspartam, potom su tam aj nejake cukriky ktore ho nemaju, ale tie sa aj tak u nas nepredavaju..

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    abnoba Pozri príspevok
    Odporúčam mastichové žuvačky. Je to novinka na slovenskom trhu. Neobsahujú aspartam ani inú chémiu. Momentálne sa robia v 4 príchutiach, 3 z nich sú bez cukru, obsahujú len prírodné sladidlá. Navyše masticha má veľmi dobré dezinfekčné účinky v ústach a znižuje tvorbu zubného povlaku.
    ​Viac nájdete tu: http://www.mamazem.sk/mamazem/eshop/...e-zuvacky-ELMA
    kto to vyrába ?
    tie mastichove zuvacky vyrabaju podla setkeho greci. skusal ich uz niekto? je pravda co pisu ze potlacaju zapach z ust? nasla som teraz akciu ze postovne zdarma. tak neviem ci sa to oplati...

    Matuel je offline (nepripojený) Matuel

    Matuel
    Zdravím, tiež som kedysi pár rokov dozadu hľadal náhradu za klasické aspartamové žuvačky, nakoniec som prešiel na rôzne druhy cukríkov a neriešil som to ďalej. Skúšal som aj tie rôzne "živice" aj žuvačky chiczka či ako sa to píše, ale ako iste už viete je to trošku alebo skôr výrazne odlišné od tých klasických žuvačiek.
    Momentálne som zase prešiel na žuvačky a je myslím celkom dobrý výber oproti monopolu zvanom Wrigleys. V Mark and Spencer majú úplne klasické žuvačky, mentolové, sú super, cena super asi 89 centov , kusov neviem koľko tam presne je ale tuším že až 20 ks, 10 ks to určite nebude. Takže cena super, aspartam tam nie je. Ja teraz používam tie zelené ale viem, že tam majú aj iné. Takže niečo bez aspartamu za super cenu rozhodne toto.

    Videl som aj v iných obchodoch tuším zväčša to boli bio , ezo shopy klasické žuvačky bez aspartamu ale tam predpokladám, že nebude tak priaznivá cena ako u Mark a Spencera. Neviem koľko stoja teraz v obchodoch žuvačky wrigleys , ale tieto od M&S sú hádam aj lacnejšie.

    Inak nerozumiem, že o čo ide molochovi zvanom Wrigleys, ktorý jednak má v obchodoch totálny monopol ( nikdy iný nedokáže vyrábať žuvačky ?? ) a jednak celosvetove veľmi kontroverzná látka ako aspartam, s preukázateľným negatívnym účinkom na zdravie sa používa okrem detských ( deti aspoň šetria) vo všetkých ich žuvačkách. Jedine ako to zmeniť je nekupovať nič od tejto spoločnosti.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    JET gum (lidl) Euka menthol strong 45gr.:sorbitol, xylitol,maltizol.Volám ich trhač pajšlí.Vyrobené vo Švajčiarsku,v prvom momente ti vyrazí dych, ako keby si kopol do seba 70% domácu slivovicu.Vždy upozorním,keď ponúknem,že mu vojdu slzy do očí...chichi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.