Zavrieť

Porady

Čo na odhrdzavenie?

Neviete, čím by som mohla odhrdzaviť starý ale DOBRÝ otvárak na konzervy? Máme ich viac a je mi ľúto ich vyhodiť, zídu sa na chalupe... Ale nejako po domácky, prosím, lebo odhrdzovač nemáme a ani ho kvôli tomu nemienim kupovať. Nepomohlo by namočiť ho do octovej vody? Vďaka za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    ošmirgľovať, ale neviem či sa dostaneš k vnútorným kolečkám a ako veľmi sú hrdzavé. vodu asi na hrdzu nie

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Znie to možno divne, ale na hrdzu je najlepšie polohrubá múka. Predmet s hrdzou najprv umyte v horúcej jarovej vode, aby nebol mastný. Pripravte si do mištičky polohrubú múku a striedavo namáčajte hubku vo vode, v múke a drhnite príslušnú zhrdzavenú vec. Hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá, je to rozhodne výrazne účinnejšie, ako obdobná procedúra odstránenia hrdze s práškom na riad. Len potom nezabudnite, že ak dotyčný predmet následne nenakonzervujete nejakým tukom, tak bude za deň opäť hrdzavý a s odstránením hrdze môžete začať od začiatku.Ak dáte prednosť predsa len prášku na riad, tak si nachystajte mištičku, kefku a hubku. Do mištičky si nasypte klasický prášok na riad, pridajte trochu vody tak, aby vám vznikla kaša a tú potom naneste na hubku a kefku. Týmto potom zhrdzavené miesta poriadne vyčistite, opláchnite vodou a pokiaľ možno zakonzervujte, z dôvodov uvedených už vyššie.
    rady-kutilum http://topremeselnici.sk/odstranenie-hrdze/


    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Do smetí by som ho nehádzal, staré veci fungujú lepšie ako nové a hlavne nás prežijú... Odhrdzovač nestojí milión, tak si ho kúp a máš to za pár minút bez roboty. Ja používam odhrdzovač (aj iné) W5 z Lidlu, sú prekvapivo slušné!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    TomasHC Pozri príspevok
    Do smetí by som ho nehádzal, staré veci fungujú lepšie ako nové a hlavne nás prežijú... Odhrdzovač nestojí milión, tak si ho kúp a máš to za pár minút bez roboty. Ja používam odhrdzovač (aj iné) W5 z Lidlu, sú prekvapivo slušné!
    Tomas ....máš fest pravdu , nie všetko staré je zlé , dokonca opak by som tvrdil ...

    LENŽE ...hrdza sa vždy od povrchu do vnútra zažiera ( Tebe nebudem predsa vysvetľovať ...to by bolo o tom hrachu...) ...
    ...odhrdzovače aj hej , no tieto viac - menej používam na služby technického typu a nie do kuchyne ...

    To potom aj technologický postup dodržme :

    1. očistiť hrubšie nejakým šmirgľom , oceľovou kefou
    2. potom odhrdzovač
    3. po pôsobení utrieť
    4. no a nakoniec nakonzervovať tým WD 40 alebo aj CONCOR 101 je dobrý...

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja odporucam jednoznacne cisty obycajny ocot.cisti aj hrdzave skrutky ci panty na dverach.
    namocit otvarak do neho,na par hodin,podla toho kolko tej hrdze je a potom ho vybrat a namocenou hubkou drhnur,pokial to nezide-chce to len trpezlivot.
    samozrejme nie spongiovou,ale tou drsnou stranou hubky.

    inak,docitala som sa ze aj eukalyptovy olej velmi dobre odstranuje hrdzu.ak ho zmiesas s trochou octu,vyrobis si takto vyborny ekologicky dezinfekcny cistiaci prostreidok.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    som zabudla napisat ze namocenou hubkou v octe -samozrejme,nie vo vode-a drhnut.namacat a drhnut....potom oplachnut vo vlaznej vode a osusit.

    niella je offline (nepripojený) niella

    niella
    osky Pozri príspevok
    ja odporucam jednoznacne cisty obycajny ocot.cisti aj hrdzave skrutky ci panty na dverach.
    namocit otvarak do neho,na par hodin,podla toho kolko tej hrdze je a potom ho vybrat a namocenou hubkou drhnur,pokial to nezide-chce to len trpezlivot.
    samozrejme nie spongiovou,ale tou drsnou stranou hubky.

    inak,docitala som sa ze aj eukalyptovy olej velmi dobre odstranuje hrdzu.ak ho zmiesas s trochou octu,vyrobis si takto vyborny ekologicky dezinfekcny cistiaci prostreidok.
    Vďaka Osky, použila som tvoju radu a výsledok je vynikajúci -ocot pomohol tak, že otváraky sú ako nové !!!! Týmto ďakujem aj všetkým ostatným, zídu sa aj ostatné rady

    miesto je offline (nepripojený) miesto

    miesto
    Existuje aj dlhodobe riesenie bez odmastovacov a octu. Staci potriet ekologickym prostriedkom Fluid Film a nasledne utriet handrou aby to neostalo na povrchu mastne, zastavi to hrdzu lebo to cez nu penetruje na cisty kov a na povrchu zachova patinu. Ja to pouzivam od nozikov az po garazovu branu - vsade.
    buchač Sorry za úprimnosť ....
    Ale ak máš čo i len jeden nožík hrdzavý , tak potom to je nič moc ...
    Nožík ( kvalitný materiál ) proste namá právo na tú hrdzu ...

    Ten Fluid je na iné použitie a nie na veci prichádzajúce do kontaktu s potravinami ...
    Lenže , keď ja niečo doporučujem , tak to mám aj overené .
    Prípad Fluidu po prečítaní medzi doporučenie nepatrí ...

    http://www.fluidfilm.sk/fluidfilm-sk...mace-aplikacie

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    niella Pozri príspevok
    Neviete, čím by som mohla odhrdzaviť starý ale DOBRÝ otvárak na konzervy? Máme ich viac a je mi ľúto ich vyhodiť, zídu sa na chalupe... Ale nejako po domácky, prosím, lebo odhrdzovač nemáme a ani ho kvôli tomu nemienim kupovať. Nepomohlo by namočiť ho do octovej vody? Vďaka za reakcie.
    ...odhrdzovač ???...no fajn , len chémiu by som teda na to dal ...to určite !!!
    Nejak mi nejde do hlavy ,ako sa hrdza začala vytvárať ...lebo ak po použití otváraka okamžite tento očistím , umyjem , osuším ....neexistuje , že by sa hrdza začala vytvárať ...
    bettylou
    ošmirgľovať, ale neviem či sa dostaneš k vnútorným kolečkám a ako veľmi sú hrdzavé. vodu asi na hrdzu nie
    ...ako vieš , že ide o kolieskový ???
    ...a vodu ???....nie asi , ale určite NIE...

    ...ozaj ...inak hrdza je celkom " dobré korenie "..........

    NEMUDRUJ , NEŠETRI a VYDRB do smetí.....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    niella Pozri príspevok
    Vďaka Osky, použila som tvoju radu a výsledok je vynikajúci -ocot pomohol tak, že otváraky sú ako nové !!!! Týmto ďakujem aj všetkým ostatným, zídu sa aj ostatné rady
    buchač Pozri príspevok
    ...
    4. no a nakoniec nakonzervovať tým WD 40 alebo aj CONCOR 101 je dobrý...

    ...keby že nemáš ....dodám kľudne .......zbehni na Jazero a pýtaj sa na mňa...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.