Zavrieť

Porady

odpisovanie

Som SZČO,pri práci používam traktor s papiermi,už ho neodpisujem.Ak si kúpim traktor bez papierov za sumu 60000,-SK,na náhradne diely môžem si odpísať celú sumu jeden rok,alebo to budem odpisovať.Nie som platca DPH.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Herdova
    Som SZČO,pri práci používam traktor s papiermi,už ho neodpisujem.Ak si kúpim traktor bez papierov za sumu 60000,-SK,na náhradne diely môžem si odpísať celú sumu jeden rok,alebo to budem odpisovať.Nie som platca DPH.Ďakujem.
    Ak by bolo z dokladov (kúpna zmluva, faktúra ...) jasné, že sa nejedná o plne funkčný a pojazdný traktor (hoci "bez papierov"), ale že sa jedná o tie a tie náhradné diely sice "ešte vcelku", zúčtoval by som to do nákladov jednorázovo.
    V bežnom roku nespotrebované náhradné diely by som rozhodne uviedol v inventúre majetku ku 31.12.2005! To by presvedčilo DU, že som ozaj nekupoval traktor, ale náhradné diely.

    Herdova je offline (nepripojený) Herdova

    Herdova
    Ak ho kúpim od fyzickej osoby kupnou zmluvou za cenu 60000,-SK som povinní ho nahlásiť na daňový úrad.Ďakujem.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Herdova
    Ak ho kúpim od fyzickej osoby kupnou zmluvou za cenu 60000,-SK som povinní ho nahlásiť na daňový úrad.Ďakujem.
    Nie. Nahlasovanie - hranica od 100 tis. Sk. Ročne.
    Naposledy upravil STRELEC : 12.02.06 at 18:49

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    STRELEC
    Nie. Nahlasovanie sa týka jednak služieb a jednak je tam zvýšená hranica na 100 tis. Sk. Ročne.


    Nahlasovanie sa týka len služieb?

    Machulka je offline (nepripojený) Machulka

    :-) Machulka
    STRELEC
    Nie. Nahlasovanie sa týka jednak služieb a jednak je tam zvýšená hranica na 100 tis. Sk. Ročne.
    Zákon o správe daní a poplatkov ods. (5) hovorí: Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou (znamená to, že pokiaľ príjmeš peniaze v hotovosti na základe príjmového pokladničného dokladu v úhrne za celý rok viac ako 100.000,- Sk za tovar, alebo službu, si povinný to nahlásiť príslušnému dańovému úradu, pod ktorý patrí dotyčná fyzická osoba do 30.1. nasledujúceho roku.) Nenahlasuješ to len vtedy, ak vyplatíš FO medzibankovým prevodom, alebo na základe bločkov z registračnej pokladne.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    STRELEC
    Nie. Nahlasovanie - hranica od 100 tis. Sk. Ročne.
    Vďaka. Zredukoval som svoj príspevok.

    Adra je offline (nepripojený) Adra

    Adra
    Zdravím, ešte by som sa chcela dodatočne opýtať:
    traktor kúpený na fakt. za 110.000,- Sk, je potrebné nahlásiť na DÚ, ak nebudeme platiť cestnú daň? - zákon 582/2004, §86 ods. 2 písm. e
    - ak sa neplatí cestná daň, môže sa traktor odpisovať? - 2 odp. skup.- 6 rokov?
    Vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.