Zavrieť

Porady

Cibuľa - škodca

Kto by mi vedel poradiť ako zistiť čo mi v záhradke požiera mladú cibuľu. Postupne mi to likviduje celú hriadku - všetko čo má cibuľa v zemi jednoducho zmizne, najskôr mi to zlikviduje korene cibule a potom aj celú hľuzu. Následne nadzemná časť zvädne. Tulipány, narcisy alebo cesnak mi to nelikviduje. Ale vedľa je hriadka s mrkvou a petržlenom a tam mi zasa niečo obhrýza listy. Môžu to byť mravce, lebo okrem tých tam nič iné nevidím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Mne takto "likviduje" cibuľu medvedík obyčajný - hnusoba jedna. V poslednej dobe je ho všade plno a okrem toho požiera aj vysadené priesady - akékoľvek. Ochrana proti nemu je veľmi ťažká, lebo chémiu tam nechcem sypať, ale skúšala som napr.trávnik popri hriadkach polievať hocijakým umývacím prostriedkom rozrobeným vo vode a také kusy vyliezali, až mi bolo zle. Taká chudinka cibuľa proti nim nemá žiadnu šancu...
    alchstuip Medvediky sa radi zdrziavaju v zamokrenej pode, pripadne vo velmi vyhnojenej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.