Zavrieť

Porady

splatnost faktury a oneskorene platby

Ahojte,

vacsina zakaznikov mi uhradi peniaze vcas, no niektori jedinci na to kaslu, az kym ich neobvoalm, preco niesu peniaze na mieste. Ja ponukam sluzby v oblasti IT, 50% mi uhradia pred zacatim prace a druhu polku po dokonceni. Problem je s tou druhou platbou. Pracujem len na fakturu, bez akejkolvek zmluvy (zatial).

A moja otazka je nasledovna: Mozem nejakym formalnym sposobom vymahat penale za oneskorenu platbu po splatnosti, ak moje sluzby niesu podlozene nejakou zmluvou ? Na webe mam vystavene obchodne podmienky a na fakture sa na nich odvolavam.

Pripadne, ako riesite Vy takychto jedincov, mate tiez podobne problemy ?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    kolac Pozri príspevok
    Ahojte,

    vacsina zakaznikov mi uhradi peniaze vcas, no niektori jedinci na to kaslu, az kym ich neobvoalm, preco niesu peniaze na mieste. Ja ponukam sluzby v oblasti IT, 50% mi uhradia pred zacatim prace a druhu polku po dokonceni. Problem je s tou druhou platbou. Pracujem len na fakturu, bez akejkolvek zmluvy (zatial).

    A moja otazka je nasledovna: Mozem nejakym formalnym sposobom vymahat penale za oneskorenu platbu po splatnosti, ak moje sluzby niesu podlozene nejakou zmluvou ? Na webe mam vystavene obchodne podmienky a na fakture sa na nich odvolavam.

    Pripadne, ako riesite Vy takychto jedincov, mate tiez podobne problemy ?

    Dakujem.
    Samozrejme, doporučujem do každej FA dolu napísať vetu napríklad : v prípade omeškania s úhradou faktúry bude účtovaný poplatok z omeškania vo výške 0,05 % za každý deň omeškania dlžnej sumy (alebo si inak uprav výšku %)

    kolac je offline (nepripojený) kolac

    kolac
    A ako mam urcit splatnost faktury ? Mozem si zvolit vlastnu, alebo je na to nejaky zakon podla ktoreho tuto splatnost nastavim ? Moj uctovny sw mi hadze automaticky 14 dni, no jeden zakaznik bol napr. prekvapeny ze on bezne vraj caka aj 3 mesiace na uhradu.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Neviem aký máš štandard splatnosti faktúr. Môže to byť 3,7,14 dní niekde je aj 30, 60 dní.... To si sám stanov ....


    V softvéri by sa ti mala dať nastaviť splatnosť faktúr na takú aká ti vyhovuje najviac. A softvér ti potom vie aj sám vypočítať penalizačné faktúry. Neviem v akom softe robíš účtovníctvo.
    Naposledy upravil Economic : 11.05.12 at 09:17 Dôvod: doplnenie

    splatnost faktury a oneskorene platby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.