Zavrieť

Porady

PN-výška nemocenského

Dobrý deň,
mám otázku ohľadom výšky nemocenskej dávky - Od 1.3.12 som zamestnaná u nového zamestnávateľa. Od 31.5.12 nastupujem na PN-operácia.
V r. 2011 som bola zamestnaná u iného zamestnávateľa. Z akého vymeriavacieho základu sa mi bude rátať výška PN?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    IvetaH Pozri príspevok
    Prosím vás a už nie je podmienka na DNP 26 týždňov?
    taká ani nikdy nebola. Základnou podmienko pre nárok dávky z DNP je 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch!
    26 týždňov treba len pre výšku dávky - zo skutočného VZ

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    IvetaH Pozri príspevok
    Prosím vás a už nie je podmienka na DNP 26 týždňov?
    Podmienka 26 týždňov DNP platí v prípade, ak je vymer.základ vyšší ako minimum a je splnená podmienka 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    To je jedno, ak chceš mať vyššiu PN tak si založ balík dobrovolného poistenie v SP, z min. VZ 339,89 eur deň dva pred nástupom na PN. A PN si daj vypísať 2x , 1x zo zamestnania, a 1x z DNP. To DNP potom zruš po skončení PN.
    Predpokladám, že v roku 2011 si pracovala viac ako 7 mesiacov.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    To druhé zamestnanie Ti už skončilo? Ak nie tak dostaneš PN aj z neho. Len treba dva krát PN dať vypísať.
    Resp. ak ten súbeh zamestnaní skončil, a tvoj VZ z nového zamestnania nie je maximum. Tak si vieš založiť balík poistení ( DNP) deň dva pred nástupom na PN a budeš mať platenú PN aj z DNP ale len z minima, no treba zaplatiť pomernú časť balíka teda cca za deň 4 eurá a PN z toho je potom cca 180e mesačne.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No PN ak nastúpiš 31.5. by mala byť rátaná z VZ od nového zamestnávateľa, nakoľko 90 dní uplynie 29.5.12

    Elena S. je offline (nepripojený) Elena S.

    Elena S.
    Ďakujem za odpoveď. Ešte som zabudla napísať, že vmesiacoch marec a apríl som mala súbeh 2 zamestnaní-tohoto nového od 1.3.+predchádzajúce na kratsí čas, ale to zrejme neovplyvní tú výšku PN?

    Elena S. je offline (nepripojený) Elena S.

    Elena S.
    Ano, to skončilo k 30.4. Čiže za marec+apríl som mala platené odvody od 2 zamestnávateľov.

    Elena S. je offline (nepripojený) Elena S.

    Elena S.
    Ano, r. 2011 mám odpracovaný celý. Ale keďže mám u súčasného zamestnávat./od 1.3./ takmer max.VZ, stačí dať vypísať PN len na neho? Nebola som si istá, či tých 90 dní je aj tento môj prípad.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No to stačí, a 90 dní uplynie 29.5. takže 31 môžeš ísť na PN. Bude rátaná PN zo zamestnania.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Xanti Pozri príspevok
    To je jedno, ak chceš mať vyššiu PN tak si založ balík dobrovolného poistenie v SP, z min. VZ 339,89 eur deň dva pred nástupom na PN. A PN si daj vypísať 2x , 1x zo zamestnania, a 1x z DNP. To DNP potom zruš po skončení PN.
    Predpokladám, že v roku 2011 si pracovala viac ako 7 mesiacov.
    Prosím vás a už nie je podmienka na DNP 26 týždňov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.