Zavrieť

Porady

Vyrobky Clever v Bille

lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Uz niekolkokrat som si vsimol, ze pod znackou Clever sa skryva len prebalena ina firma. Hlavne u mliecnych vyrobkov je to ocividne. Myslite, ze ide o rovnocennu kvalitu s produktom, ktory predava original firma? Ze sa takto zbavuje nadpordukcie, alebo?
Nechapem proste, ked je v regali rovno vedla seba plnotucne mlieko Clever, ktore je naplnene mliekom zo spolocnosti Levmilk, a hned vedla je original mlieko Levmilk, ale Clever ma podstatne nizsiu cenu. V podstate vsetky mliecne vyrobky od Clever co som pozrel, su vyrobene nejakou kvalitnejsou firmou, ktora inak predava svoje mliecny vyrobky ovela drahsie.
Nie vzdy je v Bille aj original vyrobok (napriklad maslo z tatranskej mliekarne Clever tam je, ale original tatranske maslo nie), ale niekedy je rovno v regali vedla seba aj Clever, aj povodna firma. Nechapem, ak ide o ten isty vyrobok, vsak to by kazdy zobral Clever. Naco tam teda je aj drahsia verzia pod povodnou znackou? Ide fakt o totozny vyrobok?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Clever je značka výrobkov pre Billu. Kvalita môže byť rovnako dobrá alebo aj nižšia,záleží,aké podmienky si zadal reťazec na cenu,od tej sa odvíja kvalita...Každý reťazec má svoju privátnu značku,ktorú nekúpiš nikde inde.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lofr Pozri príspevok
Uz niekolkokrat som si vsimol, ze pod znackou Clever sa skryva len prebalena ina firma. Hlavne u mliecnych vyrobkov je to ocividne. Myslite, ze ide o rovnocennu kvalitu s produktom, ktory predava original firma? Ze sa takto zbavuje nadpordukcie, alebo?
Nechapem proste, ked je v regali rovno vedla seba plnotucne mlieko Clever, ktore je naplnene mliekom zo spolocnosti Levmilk, a hned vedla je original mlieko Levmilk, ale Clever ma podstatne nizsiu cenu. V podstate vsetky mliecne vyrobky od Clever co som pozrel, su vyrobene nejakou kvalitnejsou firmou, ktora inak predava svoje mliecny vyrobky ovela drahsie.
Nie vzdy je v Bille aj original vyrobok (napriklad maslo z tatranskej mliekarne Clever tam je, ale original tatranske maslo nie), ale niekedy je rovno v regali vedla seba aj Clever, aj povodna firma. Nechapem, ak ide o ten isty vyrobok, vsak to by kazdy zobral Clever. Naco tam teda je aj drahsia verzia pod povodnou znackou? Ide fakt o totozny vyrobok?
viem že pre tesco robila Sedita nejaké cukrovinky......ked išli robiť tesco receptúra nebola rovnaká...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j Pozri príspevok
viem že pre tesco robila Sedita nejaké cukrovinky......ked išli robiť tesco receptúra nebola rovnaká...
neviem,či tie tesco keksy robí Sedita,ale pokiaľ sú omnoho lacnejšie,tak asi tam nemôže byť to,čo v origo keksoch....možno dajú umelé sladidlo miesto cukru,menej kakaa do náplne a pod...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka Pozri príspevok
neviem,či tie tesco keksy robí Sedita,ale pokiaľ sú omnoho lacnejšie,tak asi tam nemôže byť to,čo v origo keksoch....možno dajú umelé sladidlo miesto cukru,menej kakaa do náplne a pod...
neviem či robia teraz...nechodím tam nakupovať.... ale človek čo tam robí, tak ten hovoril, že ked robia-robili pre nich tak je iná receptúra.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j Pozri príspevok
neviem či robia teraz...nechodím tam nakupovať.... ale človek čo tam robí, tak ten hovoril, že ked robia-robili pre nich tak je iná receptúra.
samozrejme,že je iná receptúra.......keby bola taká istá,tak to predsa nemôže byť tescokeks,ale ten originálny a nemohol by byť ani taký lacný
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka Pozri príspevok
samozrejme,že je iná receptúra.......keby bola taká istá,tak to predsa nemôže byť tescokeks,ale ten originálny a nemohol by byť ani taký lacný
no ved ja som to napísala na to konto tých clever výrobkov.....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j Pozri príspevok
no ved ja som to napísala na to konto tých clever výrobkov.....
jasné,to sa týka všetkých takýchto značiek....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Billa má v sortimente 333 výrobkov Clever. Podľa vedúcej oddelenia marketingu Andrey Haškovej je receptúra zväčša zhodná s receptúrou značkových výrobkov daného výrobcu. Clever výrobky sú lacnejšie preto, lebo ušetria na obale, od výrobcu odoberajú veľké množstvo tovaru a pri zachovaní kvality garantujú výrobcovi exkluzivitu minimálne na jeden rok, čo tiež umožňuje znížiť ceny pre zákazníkov. Raz až dvakrát ročne si dávajú robiť laboratórne rozbory potravinových výrobkov.
http://www.pluska.sk/ekonomika/spolo...zus-kopie.html
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nie sú vždy rovnaké

Potraviny privátnych značiek však nie sú identické so značkovými potravinami, aj keď vychádzajú z rovnakej výrobnej linky. U výrobcu si ich objednáva obchod a parametre sú obchodným tajomstvom. Za kvalitu privátnych značiek ručia obchodné reťazce, ktoré si výrobky objednávajú, nie výrobcovia.
„Všeobecne je rozšírená teória, že kvalita výrobkov privátnej značky je nižšia ako porovnateľný značkový výrobok. Nie je to vždy pravda. Spotrebiteľ síce vidí, že značková smotana je hustejšia, ale rozdiel v kvalite sa dá zistiť len laboratórnymi skúškami,“ vysvetľuje Miloš Lauko, predseda Asociácie spotrebiteľov Slovenska.
Podľa jeho slov laboratórne testy, ktoré Asociácia spotrebiteľov Slovenska uskutočnila za posledných päť rokov v spolupráci so Štátnym veterinárnym a potravinovým ústavom, zistili, že v niektorých prípadoch boli privátne značky menej kvalitné, v iných zasa rovnako kvalitné ako značkové výrobky. Napríklad pri teste mrazených hranolčekov najlepšie obstáli značkové hranolčeky a najhoršie hranolčeky Clever. Zo stopercentných pomarančových
a jablčných štiav značky Tesco, Clever aj Lidl obstáli rovnako dobre, niekedy aj lepšie ako zahraničné značkové šťavy.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No a tí čo vedia porovnať rozdiel vedia, že Clever v AT chutí inak, ako Clever z SK Billa.
Nehovoriac o tom, že Billa je u nás drahšia, ako Billa v AT.
Asi pred mesiacom som porovnávala ceny a ostala som rozhorčená. Napríklad Mozarella Clever v AT stojí 0,49 € a tá istá na Slovensku 0,79 €. Trošku rozdiel, nemyslíte?

Preto do Billa na Slovensku odmietam chodiť.
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mám úprimnú radosť z toho ,že svinstvo predávajú pod svojou značkou.Ak aj kupujem v reťazcoch tak zásadne nie ich privátne značky.(stačí ak si v Bordellande kúpite tvrdý syr a porovnáte len na omak s vedľa položeným neprivátnym).Alebo múka prebalená pred dátumom spotreby do ich privátnych obalov .atd...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

220870 Pozri príspevok
Mám úprimnú radosť z toho ,že svinstvo predávajú pod svojou značkou.Ak aj kupujem v reťazcoch tak zásadne nie ich privátne značky.(stačí ak si v Bordellande kúpite tvrdý syr a porovnáte len na omak s vedľa položeným neprivátnym).Alebo múka prebalená pred dátumom spotreby do ich privátnych obalov .atd...
to,že to je privátna značka,ešte neznamená,že je to nekvalitné,prečítaj si môj príspevok vyššie:...napr. zo stopercentných pomarančových
a jablčných štiav značky Tesco, Clever aj Lidl obstáli rovnako dobre, niekedy aj lepšie ako zahraničné značkové šťavy.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja som tak kúpil múku a čo sme nikdy nemali, teraz sa nám z nej veselo rojili také maličké potvory a ako keby naschvál preliezli aj od iných, takže šup do WC.
Pretože preosiať to neišlo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Gapo Pozri príspevok
Ja som tak kúpil múku a čo sme nikdy nemali, teraz sa nám z nej veselo rojili také maličké potvory a ako keby naschvál preliezli aj od iných, takže šup do WC.
Pretože preosiať to neišlo.
Keby v Fiascu vedeli ešte by pýtali príplatok za mäso.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

No vychadza mi teda z toho, ze to moze byt rovnako kvalitne ako original, ale niekedy nemusi. Zalezi teda asi od vyrobcu, ako sa k tomu postavi.
Konkretne u masla Clever z tatranskej mliekarne (maju tam 2 rozne, tak pozor), sa mi zda, ze je identicke s tym original tatranskym. Aj podla chuti. Cena je vsak velmi dobra 6eur/kg. Ja ako maslo kupujem toto Clever a som uplne spokojny. O trochu lacnejsie je to z lidla Pilos, ale pripada mi podstatne horsie, nez Clever. Potom z drahsich je velmi dobre Oravske maslo, ktore mavaju za cca 7,30/kg. Nevidim rozdiel medzi predrazenymi maslami ako Rajo, Liptov a podobne, ktore idu za 8-9/kg. Potom az dalsi skok v kvalite vidim az v masle BIO maslo Milko, ale to je za 11,50/kg, ale to je uz vlastne dvojnasobna cena oproti maslu Clever, ktore je podla mna velmi dobre.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Gapo Pozri príspevok
Ja som tak kúpil múku a čo sme nikdy nemali, teraz sa nám z nej veselo rojili také maličké potvory a ako keby naschvál preliezli aj od iných, takže šup do WC.
Pretože preosiať to neišlo.
to sa Ti stane s hocijakou múkou
0 0
trinity1973 trinity1973

trinity1973 je offline (nepripojený) trinity1973

vela spotrebitelskych testov vyhodnotili tuto znacku za kvalitnu. Ja tieto vyrobky nakupujem a som spokojna
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

trinity1973 Pozri príspevok
vela spotrebitelskych testov vyhodnotili tuto znacku za kvalitnu. Ja tieto vyrobky nakupujem a som spokojna
lenže Clever nič nevyrába, majiteľ značky robí u výrobcov objednávky takže ak spotrebiteľské testy hodnotia túto značku ako kvalitnú je to rovnaké ako keď hodnotia ratingové agentúry americké banky a iné finančné giganty, ak by hodnotili výrobné firmy čo pre neho robia to by bola iná káva
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Viem , že Billa je v Rakúsku niečo ako na Slovensku Jednota.

Svojho času /tak pred 10 rokmi/ Billa zaznámenávala nejaké úspechy na Slovensku ,

no TESCO a Kufland jej odobrali zákazníkov a tým pádom ju prevalcovali.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

lofr Pozri príspevok
No vychadza mi teda z toho, ze to moze byt rovnako kvalitne ako original, ale niekedy nemusi. Zalezi teda asi od vyrobcu, ako sa k tomu postavi.
Konkretne u masla Clever z tatranskej mliekarne (maju tam 2 rozne, tak pozor), sa mi zda, ze je identicke s tym original tatranskym. Aj podla chuti. Cena je vsak velmi dobra 6eur/kg. Ja ako maslo kupujem toto Clever a som uplne spokojny. O trochu lacnejsie je to z lidla Pilos, ale pripada mi podstatne horsie, nez Clever. Potom z drahsich je velmi dobre Oravske maslo, ktore mavaju za cca 7,30/kg. Nevidim rozdiel medzi predrazenymi maslami ako Rajo, Liptov a podobne, ktore idu za 8-9/kg. Potom az dalsi skok v kvalite vidim az v masle BIO maslo Milko, ale to je za 11,50/kg, ale to je uz vlastne dvojnasobna cena oproti maslu Clever, ktore je podla mna velmi dobre.
Najlepšie sa mi páči ako Kaufland predáva české maslo v akcii za nejakých 1,20 eur, kým v Čechách sa toto isté maslo predáva v akcii za 24 CZK inak za 28 CZK
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať