Zavrieť

Porady

Akú knihu v anglickom jazyku.

Zdravím Vás. Som v levely intermediate a chcel by som sa naďalej zdokonaľovať v anglickom jazyku - čítaním knihy, ktorá by ma posunula kusa ďalej. Mám vyhliadnutú autobiografiu Andre Agassi. Máte niekto s ňou skúsenosť? Alebo čo by ste mi odporúčali - nejakú zaujímavú knihu, dostupnú na slovenskom trhu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Slayer666 Pozri príspevok
    Podla mna, zjednodusenej literature by som sa vyhol. Aspon mna by to nebavilo. Ten povodny spisovatel urcite vedel pisat, ten, co zjednodusoval, mozno velmi nie.

    Ale na učenie - rýchle vnímanie angličtiny bez prekladu - je to práve vymyslené.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    knih v anglictine je cela kopa, staci sa ist pozriet do hocijakeho knihkupectva, ale dobry vyber je aj v kniznici, ak si z BA, tak na Laurinskej je cele oddelenie cudzojazycnej literatury

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Podla mna, zjednodusenej literature by som sa vyhol. Aspon mna by to nebavilo. Ten povodny spisovatel urcite vedel pisat, ten, co zjednodusoval, mozno velmi nie.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Existuje veľa pomocnej literatúry, ktorá je rozdelená na základe úrovní , je to väčšinou zjednodušená klasika, ale aj tak je najlepšie čítať niečo čo Ťa zaujíma z oblasti ktorej rozumieš a zaujíma Ťa.
    Podľa úrovní sú väčšinou klasické diela ako: Hemingway, Bronteová, Wild, atď. , z modernejšej literatúry sú to poviedky a detektívky....v prípade, že Ťa zaujíma práve Agassi, prečo ho neskúsiť a zbytočne sa trápiť s niečim čo Ti nič nedá...pretože úroveň intermediate je už dosť dobrá na čítanie kníh v angličtine....

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Je rozdiel "intermediate" v čítaní , a "intermediate" v hovorení a počúvaní ,
    no čítanie vždy bolo a bude základom slovnej zásoby v akomkoĺvek jazyku.

    Pomože tiež počúvanie štátnických prejavov v angličtine,
    napr. prez.Obama ma veĺmi dobrú výslovnosť, intonáciu a jeho angličtina je zrozumiteĺná.

    Akú knihu v anglickom jazyku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.