Zavrieť

Porady

zauctovanie bankoveho poplatku + jeho vratenie (reklamacia)

zdravim,

nedavno mi banka nauctovala poplatok 10 eur za vymenu karty, na ucte som mal malo penazi a preto som sa dostal do minusu, banka mi poplatok vyreklamuje a vrati naspat na ucet, ako mam zauctovat tento poplatok do jednoducheho uctovnictva a nasledne aj jeho vratenie naspat na ucet? je to poplatok za vymenu platobnej karty ale kedze som ju menil v ramci akcie, kedy bola vymena bez poplatku, vratia mi ho

este mi mozno zauctuju kreditne uroky, kedze som bol v minuse, ktore budem taktiez pozadovat vratit, tie mam ako zauctovat?

inak, mal som na strednej podvojne uctovnictvo, ale v jednoduchom sme neuctovali tak neviem prilis ako to chodi

dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    este doplnim moju otazku:

    ako zauctujem poplatok za vystavenie dodatocneho vypisu? necham si vystavit vypis z uctu dodatocne za predchadzajuce mesiace, je to danovo uznatelny naklad? takze klasicky Prevadzkova rezia a VOZD? dakujem

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    bankový poplatok - VOZD prevádzková réžia -tak ako píšeš...
    vrátenie poplatku v rámci reklamácie by som zaúčtovala ako VOZD prevádzková réžia ale mínusom
    poplatok za vystavenie výpisu je danovo uznaný náklad
    debetné úroky - VOZD prevádzková réžia, - ich vrátanie ako VOZD len mínusom
    oki dakujem, takze v podstate je vsetko VOZD Prevadzkova rezia, a nasledne vratenie len to iste s minusom

    dakujem ))
    zdravim, dnes ma rozososmiala jedna transakcia, ide o vratenie debetneho uroku, ide o 2 centy, teda 0,02 € ....zamestnanec sa s tym asi nesiel zbytocne zaoberat a dane dva ceny mi vlozil v hotovosti na ucet ako sukromna osoba

    ide mi teda o to, ci to mozem teraz zauctovat ako VOZD s minusom, teda opak toho debetneho uroku, kedze tam figuruje sukromna osoba ale v poznamke je text o vrateni toho poplatku ....mne tie 2 ceny samozrejme nevadia, ale chcel by som to mat v jednej skupine, bud VOZD POZD, alebo VNZD PNZD

    Naposledy upravil jdidoprdele : 24.05.12 at 21:31

    zauctovanie bankoveho poplatku + jeho vratenie (reklamacia)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.