Zavrieť

Porady

Evidencia faktúry

Dobrý deň, chcem sa spýtať, kde evidovať faktúru, ktorú som uhrádzala čiastkovo, prvá čiastka bola uhrádzaná z bankového účtu, druhá v hotovosti - vkladom na účet.
Kde musím evidovať faktúru, výdavky banka alebo výdavky hotovosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    faktúru eviduješ v evidencii záväzkov

    úhrady postupne podľa dátumu uhradenia
    cez peňažný denník
    bankový účet výdavok a pokladnica výdavok

    1Lucy5 je offline (nepripojený) 1Lucy5

    1Lucy5
    Viem, že sa eviduje v záväzkoch :-) Potrebujem vedieť kde faktúru fyzicky založiť, pretože mám šanón Výdavky banka/Výdavky pokladňa a táto faktúra je uhrádzaná čiastkovo v banke a čiastkovo v hotovosti. Nakoľko idú papiere ďalej účtovníčke, nechcem jej v tých papieroch spraviť "guláš" :-)

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    zvlášť zakladám VF, DF, hotovosť, bankové výpisy......
    je to tvoja vec, ako a kde si to založíš....................
    keby len toto mal byť problém....

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    1Lucy5 Pozri príspevok
    Viem, že sa eviduje v záväzkoch :-) Potrebujem vedieť kde faktúru fyzicky založiť, pretože mám šanón Výdavky banka/Výdavky pokladňa a táto faktúra je uhrádzaná čiastkovo v banke a čiastkovo v hotovosti. Nakoľko idú papiere ďalej účtovníčke, nechcem jej v tých papieroch spraviť "guláš" :-)
    do jedného šanonu kopiu s popisom ako bola uhrádzaná, do druhého originál. napríklad

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    ja mám šanón došlé faktúry - tam originál

    doklad o úhrade - výpis z z účtu BÚ alebo PPD - čiastková úhrada
    k nim pripínam kópiu faktúry

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    1Lucy5 Pozri príspevok
    Viem, že sa eviduje v záväzkoch :-) Potrebujem vedieť kde faktúru fyzicky založiť, pretože mám šanón Výdavky banka/Výdavky pokladňa a táto faktúra je uhrádzaná čiastkovo v banke a čiastkovo v hotovosti. Nakoľko idú papiere ďalej účtovníčke, nechcem jej v tých papieroch spraviť "guláš" :-)
    Urob si šanón aj na došlé faktúry aj na vyšlé faktúry. Originál faktúry založ do šanónu k došlým faktúram a urob si kópie, jednu kópiu prilož k úhrade v hotovosti a jednu kópiu k výpisy z BU. To je jedna z možností. Ale sa skús opýtať Vašej účtovníčky, ako to zakladá ona. Každá účtovníčka má svoj systém zakladania dokladov.
    Prosím Vás o radu, čo mám robiť s faktúrami, o ktorých viem, že mi odberateľ už nezaplatí, nakoľko fy zkrachovala. Ja ju evidujem v pohľadávkach, ale dokedy ? Alebo čo mám z tým robiť? Poraďte mi prosím. ďakujen
    Prosíííííím, odpovie mi niekto ? Ide mi o to, že na konci roka pri Výkaze o majetku som to mala uvedené v pohľadávkach a viem, že je to už zbytočné evidovať. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.