Zavrieť

Porady

PC

Dobry den chcela by som sa opytat na moj mini notebook HP 2133.ked ho zapnem tak ide ale obrazovka sa nerozsvieti newie my niekto poradit co stym mam robit??dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    baron81 je offline (nepripojený) baron81

    baron81
    Ahoj skús ho pripojiť na externý monitor, ak máš možnosť na boku notebooku máš výstup VGA, pripoj ho na monitor a ak ti tam pôjde to znamená že ti odišiel buď display alebo prepojovacie káble s displayom. Ak to ovšem nepôjde ani tam tak si ja osobne myslím že ti odišla grafická karta. Alebo niečo na doske. Pri zapínaní sa ti ukáže aspoň niečo písmenká nejaké alebo vôbec nič??? Ak nič tak postup čo som ti písal hore ak aspoň niečo tak je to chyba operačného systému a treba ho buď opraviť alebo preinštalovať...

    baron81 je offline (nepripojený) baron81

    baron81
    V takomto prípade ak ho máš v záruke tak reklamuj, ak ho v záruke nemáš tak ho zanes do najbližšej opravy, pretože to bude chyba hardwaru. Buď to bude káblik prepojovací s monitorom, samotný monitor alebo doska.

    baron81 je offline (nepripojený) baron81

    baron81
    Ak ho máš v záruke tak ho reklamuj... Ak nie tak daj do opravy a uvidíš, ak to bude monitor tak cca 50€, záleží na značke, type atď.. Ak sú to tie káble a stačí ich vymeniť, nie na každom sa to dá tak by to mohlo byť ešte lacnejšie.. A ak je to tá doska tak tam sa ti to možno ani neoplatí meniť pri cenách mini bookov..
    oprava bude dost draha tak opravu neriesim ale kamarat ho rozobral a skusil pozret ale neprisiel na nic nevedel by mi niekto poradit na co konkretne sa ma zamerat!! dakujem

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Keďže nejde ani monitor, ani druhá zobrazovacia jednotka (cez VGA konektor) = chybná grafická karta (prípadne grafický procesor). A vzhľadom na to, že je tam integrovaná grafika - oprava jedine v servise (pokiaľ by bol chybný GPU - niekedy vedia vymeniť - ak integrovaná GK = výmena celej matičnej dosky).

    To skôr si kúpiť nový, pretože oprava bude skoro na hodnote nového stroja.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    grafická karta : ta odíde najskôr pokiaľ notebook nemá dostatočné chladenie keď sa používa napr.posteľ koberec a.t.ď. treba používať chladiaci panel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.