Zavrieť

Porady

kompresorcek na 12V vs 230V

Dobrý deň potreboval by som radu
kupil som si kompresor na 12V na štítku ma este udaje 10A a 80W
potrebujem ho do predajne kde predavam lopty na ich fukanie, doteraz som ich fukal rucne, hej sice som si zasportoval no aj tak by som sa rad odbremenil do rucneho fukania.
Co mozem pouzit ako zdroj ? Rozmyslal som ze PC zdroj by mohol byt na to vhodny, alebo aj nejaky trafak s usmernovacom? Trebalo by zdroj nejak upravit?
nasiel som navod na upravu ale je to nabijacka pre RC modeli vid: http://www.rc.xf.cz/uprava_pc_zdroje.html
Dakujem ak niekto pomoze
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Ahoj
    mal by ti na to stačiť ttransformátor na asi 10 až 13V, krorý bude schopný dodať tých 10A. Teda trafo okolo 12V a s rezervou 150Watt, vinutie na 10A.
    Za tým usmerňovač a filtračné kodenzátory.
    Iná možnosť - nejaký 12V akumulátor, ktorým by sa kompresor napájal. Akumulátor by sa v predajni dobíjal.

    PC zdroj z tvojho linku nie je schopný dodať 10A, ale to je vec toho, ako výkonný zdroj by si použil. Má to aj iné úskalia, píše sa o nich v článku z tvojho linku. Myslím že bežné trafo / usmerňovač (4ks 20A diódy)/ filtrácia (elektrolytický kondenzátor 2G na minimálne 15V) ťa vyjde lacnejšie, nie je to poruchové a bude ťa "poslúchať". Súčiastky som dal len približne, ale ide to s nimi v pohode. Diódy daj 20A preto, aby sa nehriali. Doporučujem ich dať na chladič. Trafo 150W to isté, 120W by sa pri 100% zaťažení (12V/10A) tiež hrialo.

    maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

    maurer2
    skus kompresor zo starsej chladnicky uplne postaci , ale daj najprv odsat freon , chladiacu zmes zo systemu chladnicky ( nech nezvecujeme ozonovu dieru ) mozm zozenies aj v bazari ....

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    lepší a silnejší je kompresor zo starších typov mrazničiek (box).
    podľa mňa 10A 80W príkonu by mal tvoj kompresor, ak by si s ním fúkal napr. koleso do nákladiaka na max výkon kompresora, a nie nejakú loptu.

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    Dakujem vam pani elekrikari skusim to poriesit s tym trafom dufam ze to bude bezpecne, nie ze ma tu klepne o zem
    Mali sme dakedy davno u starkej taky cierny kompresor z chladnicky resp mraznicky pamatam sa ze bol riadne tazky ked som ho vyhadzoval netusil som ze by sa mi mohol niekedy zist

    Dik este raz

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    ehm toroid, toroid .... hladam riesenie za 5 korún! mám nabijacku na autobaterie...keby to tam napojím na priamo + a - nestane sa nieco nabíjacke? to by ma starý dorazil keby ju od..... ?!?!??!?!?!!!
    Vlado40 Nenapísal som aby si kúpil trafo z odkazu,vyber si trafko podľa záťaže

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    záleží aká to je nabíjačka, ak je veľkosťou malá, tak je určená len na pomalé dobíjanie autobatérie (možno 2A). ale tieto údaje by si mal mať na štítku nabíjačky.
    skús zohnať napájací transformátor na bodové svietidlá, tie majú dostatočný výkon a je to zároveň aj stabilizovaný zdroj.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    allgreen Pozri príspevok
    ehm toroid, toroid .... hladam riesenie za 5 korún! mám nabijacku na autobaterie...keby to tam napojím na priamo + a - nestane sa nieco nabíjacke? to by ma starý dorazil keby ju od..... ?!?!??!?!?!!!
    nic sa nestane, pokial ma slabsi vykon (napr 20W) tak ti bude kompresor fukat loptu 5 min. ak ma 200W tak to budes mat nafukane za par sek...
    Vlado40 Riešenie má byť za 5 korún t.j. 0,16 €

    kompresorcek na 12V vs 230V

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.