Zavrieť

Porady

Likvidácia živnostníkov

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Živnostníci si priplatia

Vláda chce viac peňazí vybrať aj od živnostníkov. napríklad tak, že sa zvýšia minimálne odvody, ktoré platia.

„Zvýšenie minimálneho základu pre platenie odvodov zasiahne 85 percent živnostníkov,“ povedal exminister práce Jozef Mihál (SaS). Toľko z nich si dnes platí minimálne odvody.
Vláda tiež uvažuje, že živnostníkom obmedzí paušálne výdavky. Dnes sú vo výške 40 percent, no uvažuje o tom, že sa stanoví pre ne strop.

toľko citát z SME


už roky mi vychádza z toho len jedno: dojiť treba vždy tých malých, pretože veľký si dane a všetko ostatné preleje inde a inak......
predpíše Sociálna poisťovňa úroky z omeškania platieb veľkým ? (aj keď dlžia na poistnom tisíce?) NIE.
......úroky predpíše malým podnikateľom, remeselníkom.... aj keď "len" vo výške napr. 30,- € za roky 2010, 2011....od nich ich dostane...(toto sa deje teraz)

PO (ale určite nie všetky) sa budú zdaňovať 23 %.....veď treba vykryť "ťamťungov" a im podobných, ktorí dostali "pochybné" dotácie napr. vo forme odpustenia daní..........
peniaze mali ísť možno do poľnohospodárstva, cestovného ruchu, ............. pre našich ľudí....
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

hm, čo sme si zvolili, to máme.
šak treba niečo nazbierať a podeliť pre nejakých mecenášov...
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jahoszmsk Pozri príspevok
hm, čo sme si zvolili, to máme.
šak treba niečo nazbierať a podeliť pre nejakých mecenášov...
Bohužiaľ zbierajú všetci - aj tí, ktorých sme si nezvolili. Všetci majú pekné kôpky v "rajoch" neboj
sa Ty o nich. Zabezpečené sú miniálne 3 generácie a dovolím si tvrdiť, že u niekoho aj viac. Stačí sledovať ako sa začne neskutočne dariť hoci aj malému poslančekovi v malom meste,keď pričuchne ku korýtku. Všetci sa "Ratujú" ako im rastú kontá.
Fuj,fuj, fuj.
5 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

zaujímavá téma pre mňa, mám prerušenú živnosť a musím sa do septembra rozhodnúť, čo s ňou, či ju obnovím... ale zvažujem, že ju idem definitívne zrušiť,
budem mať veľkú dilemu... čo všetko živnostníkov čaká od nového roku, veľmi ma to zaujíma... asi radsej zostať pracovat na skratený PP, ako si nasilu udržiavať živnosť za takýchto okolností??
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

ľudia dobrí, veď ešte neprešlo ani pomyselných 100 dní novej vlády, a už na nich nadávate... a čo budete robiť potom?
aj keď, ONI očakávajú, že si na to všetko zvyknete, a budete držať hubu a krok...
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Možno by bolo dobre hodiť sem nejakú štatistiku KOĽKO je aktívnych SZČO ,

za Tomanovej pred asi 4 rokmi bolo aktívnych živnostníkov okolo 530 000 (!)

Koľko ich je teraz ???

Ak zostala polovica.... A koľko z nich je skutočných živnostníkov ???

Nie fiktívnych živnostníkov, čo fakturujú za prácu, vykonávanú spolu zo zamestnancami v nejakej a.s. či s.r.o ??

pri obmedzení paušálnych výdavkov bude znovu pokles počtu živnostníkov , ba čo viac firmy pod 100 zamestnancov možu aj ZANIKNUŤ, nakoľko v niektorých z nich je pomer živnostníkov ku zamestnancom aj 60:40

Kto si toto chce vziať na zodpovednosť ?? Upadok priemyslu , stavebníctva a inych odvetví NH ???

Potom ekonomicky rast NE-BU-DE ...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

BUDE - na papieroch Štatistického úradu. A čo chceš aby "rástlo", veď už nič nemáme keď sme si všetko predali a nič nenasadili.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ja uz roky mam dojem ze niekto si myli zivnostnikov z dojnymi kravami a pritom sa im casto hadzu aj polena pod nohy,niekedy to mozno motivovane aj slepou zavistou-pritom my potrebujeme motivacne prostredie aby pocet zivnostnikov stupal-ja ked vidim ze poliaci tu chodia z kvietkami,remeselnymi vyrobkami a pod a obsadzuju nase trhy a jarmoky a ten priestor ktory by daval zivnost nasim ludom tak je to smutne.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

trisestri Pozri príspevok
ja uz roky mam dojem ze niekto si myli zivnostnikov z dojnymi kravami a pritom sa im casto hadzu aj polena pod nohy,niekedy to mozno motivovane aj slepou zavistou-pritom my potrebujeme motivacne prostredie aby pocet zivnostnikov stupal-ja ked vidim ze poliaci tu chodia z kvietkami,remeselnymi vyrobkami a pod a obsadzuju nase trhy a jarmoky a ten priestor ktory by daval zivnost nasim ludom tak je to smutne.
Ty si myslíš, že keď TY pojdeš na tovar do Poľska, ten tovar niekde dáš do predaja
slovenský zákazník ten tovar kúpi, TY zarobíš...

Že to , čo robíš TY, NEMOŽE urobiť poľský obchodník ??

Privezie tovar, slovenský zákazník kúpi , poľský obchodník zarobí.

S tým , nič nenarobíš,pokiaľ je v platnosti EU.

EU je postavena na niekoľkých pilieroch,

jedným znich je VOĽNÝ pohyb tovarov a služieb

stým NIČ NENAROBÍŠ .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Citujem ...
Faktom je, že 22 rokov po páde komunizmu odchádza do penzie čoraz viac živnostníkov, ktorí si dlhé roky roky platili minimálne odvody. Necelých 200 eur dôchodku môže byť pre viacerých šokom. To isté platí aj pre živnostníkov z donútenia, ktorí pracujú vo firmách miesto zamestnaneckého pomeru, aby ich zamestnávateľ ušetril na odvodoch. Týka sa to taktiež zamestnancov, ktorí dlhodobo pracovali za minimálne mzdy a zvyšok im zamestnávateľ vyplácal cash na ruku.

„Neznalosť zákona neospravedlňuje. Riadime sa len pravidlami, ktoré určuje vláda a parlament. A na poistencov stále apelujeme, aby si uvedomili, že platba minimálneho odvodu vedie v budúcnosti k malému dôchodku,” uviedla pre denník Pravda hovorkyňa Sociálnej poisťovne Jana Ďuriačová.

Zdroj :http://www.bystricoviny.sk/spravy/zi...izke-dochodky/

Naposledy upravil Zita5 : 26.05.12 at 13:29 Dôvod: Vymazala som môj koment.....aby som nebola nesprávne pochopená.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Pozri sa "Zita5",

je na zvážení každého živnostníka, ako bude smerovať svoju karieru.

Ja mám 40 rokov, som "živnostník", pracujúci v zamestnaneckom pomere a fakturujúci za prácu,
teraz je to pre mňa výhodné, (výplata 1200 eur+)
no AKO to zariadiť aby som mal uspokojivý dochodok /aspoň 400 eur/ naozaj v tejto chvíli netuším...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Indeed Pozri príspevok
Ty si myslíš, že keď TY pojdeš na tovar do Poľska, ten tovar niekde dáš do predaja
slovenský zákazník ten tovar kúpi, TY zarobíš...

Že to , čo robíš TY, NEMOŽE urobiť poľský obchodník ??

Privezie tovar, slovenský zákazník kúpi , poľský obchodník zarobí.

S tým , nič nenarobíš,pokiaľ je v platnosti EU.

EU je postavena na niekoľkých pilieroch,

jedným znich je VOĽNÝ pohyb tovarov a služieb

stým NIČ NENAROBÍŠ .
nejde o boj proti polskym zivnostnikom,si to zle pochopil-ide o to kde je pes zakopany ze nasi nemaju take podmienky aby mohli vobec existovat a ide aj o minimalne rovnost podmienok,polsky sa moze postavit kdekolvek a predavat tu,kdezto domaci ma rozne prekazky a bariery ze by mal take iste moznosti-takisto neviem co brani mestam a obciam vlastnym obcanom davat ulavy na rozne poplatky a ine vyhody-nemyslim ze by za hranicami niekto zvyhodnoval cudzich na ukor domacich,take zakladne veci ako volny pohyb tovarov,kapitalu,sluzieb,pracovnej sily take poznam,nemusis ma poucovat-ale da sa aj v tychto mantineloch podporit vlastnych-ci budeme prosperovat ak tu budu take pomery pre ktore sa nebude dat rozvijat zivnostensky stav?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

trisestri Pozri príspevok
nejde o boj proti polskym zivnostnikom,si to zle pochopil-ide o to kde je pes zakopany ze nasi nemaju take podmienky aby mohli vobec existovat a ide aj o minimalne rovnost podmienok,polsky sa moze postavit kdekolvek a predavat tu,kdezto domaci ma rozne prekazky a bariery ze by mal take iste moznosti-takisto neviem co brani mestam a obciam vlastnym obcanom davat ulavy na rozne poplatky a ine vyhody-nemyslim ze by za hranicami niekto zvyhodnoval cudzich na ukor domacich,take zakladne veci ako volny pohyb tovarov,kapitalu,sluzieb,pracovnej sily take poznam,nemusis ma poucovat-ale da sa aj v tychto mantineloch podporit vlastnych-ci budeme prosperovat ak tu budu take pomery pre ktore sa nebude dat rozvijat zivnostensky stav?
Áno, VOĽNÝ POHYB tovarov a služieb,

že si chce niekto VYHRADIŤ teritórium na odbyt SVOJICH tovarov a služieb,

MOŽE, lenže platí zákon voľného TRHU !!!!!!!!!!!!!

Kto ponukne lepšie podmienky (výhodnejšiu cenu) ten berie !
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Indeed Pozri príspevok



pri obmedzení paušálnych výdavkov bude znovu pokles počtu živnostníkov , ba čo viac firmy pod 100 zamestnancov možu aj ZANIKNUŤ, nakoľko v niektorých z nich je pomer živnostníkov ku zamestnancom aj 60:40

Kto si toto chce vziať na zodpovednosť ?? Upadok priemyslu , stavebníctva a inych odvetví NH ???

Potom ekonomicky rast NE-BU-DE ...
Ale bude. Ja mám pomer 0:100. A práve takýto vychcanci nás likvidujú svojimi nízkymi nákladmi na pracovnú silu, ktorej sa to u nich dnes zdá výhodné, ale na dôchodku horko zaplačú. Ja si musím zarátať do svojej ceny aj tie zvýšené odvody aj dovolenky aj maródky aj návštevy lekára aj štátne sviatky. A preto som dnes príliš drahý. Nielen voči živnostníkom ale aj voči tým, čo živnostníkov zneužívajú. Nie je živnosť ako živnosť, takže táto téma je dosť zavádzajúca.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak to co sa pripravuje, je len odpoved na momentalnu situaciu. Ked si zivnostnik odvadza iba najnizsie odvody, tak ten dochodok je fakt mizerny a nakoniec moze prist k tomu, ze stat mu bude musiet este prispievat nejaky socialny prispevok, toto je podla vas spravodlive? Ak do systemu neprispejem, nemozem ani chciet. Podotykam, ze aj ja som zivnostnik uz 20 rokov. Ina vec je, ci zivnostnik, ktory ma male prijmy, je si schopny zabezpecit cestou odvodov nejaky slusny dochodok, lebo by sa mu zvysili vsetky ine naklady.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Indeed Pozri príspevok
......

Ja mám 40 rokov, som "živnostník", pracujúci v zamestnaneckom pomere a fakturujúci za prácu,
teraz je to pre mňa výhodné, (výplata 1200 eur+)
no AKO to zariadiť aby som mal uspokojivý dochodok /aspoň 400 eur/ naozaj v tejto chvíli netuším...
nuž kým je takáto situácia - tak peniažky, ktoré "ušetríš" na poistnom a nedáš do SP investuj podľa svojho uváženia. Možností je veľa - či už dáš na termiňák, kúpiš niečo hodnotné, dokonca aj investičné diamanty sú ,.... alebo nakúpiš alkohol vo vratných fľašiach (ber s rezervou - keď ako dôchodca pôjdeš vrátiť, možno to bude slušná renta) .

V tej SP sa peniažky strácajú ako v čiernej diere

pripomeniem zásadu ... "O troch grošoch" ...
3 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

No mne sa zdá, že p. Mihál pripravoval to isté, aj s p. Miklošom, čo teraz tak kritizuje. Tak ako to je, keď to urobím ja tak OK, keď druhý, tak kričím chyťte zlodeja?
1 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

trisestri Pozri príspevok
nejde o boj proti polskym zivnostnikom,si to zle pochopil-ide o to kde je pes zakopany ze nasi nemaju take podmienky aby mohli vobec existovat a ide aj o minimalne rovnost podmienok,polsky sa moze postavit kdekolvek a predavat tu,kdezto domaci ma rozne prekazky a bariery ze by mal take iste moznosti-takisto neviem co brani mestam a obciam vlastnym obcanom davat ulavy na rozne poplatky a ine vyhody-nemyslim ze by za hranicami niekto zvyhodnoval cudzich na ukor domacich,take zakladne veci ako volny pohyb tovarov,kapitalu,sluzieb,pracovnej sily take poznam,nemusis ma poucovat-ale da sa aj v tychto mantineloch podporit vlastnych-ci budeme prosperovat ak tu budu take pomery pre ktore sa nebude dat rozvijat zivnostensky stav?
Úplne súhlasím. Príde Poliak do obce a predáva mäso priamo z auta. Žiadna hygiena, žiadna kontrola, ešte MsÚ alebo OcÚ vyhlási v rozhlase: "Občania nakupujte". A najväčší paradox je ten, že ľudia sa ešte hnevajú, ak by nejaká kontrola vôbec prišla. Slovenský podnikateľ musí splniť množstvo zákonom určených povinností, ktoré pre Poliakov neplatia. Potom sa čudujú a nadávajú, že sú lacnejší. Pri tvorbe zákonov sa vôbec nemyslí ani len na vytvorenie rovnakých podmienok na podnikanie, keď sa už nemyslí na ochranu vlastných ľudí.
1 1
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

AnnaK Pozri príspevok
Úplne súhlasím. Príde Poliak do obce a predáva mäso priamo z auta. Žiadna hygiena, žiadna kontrola, ešte MsÚ alebo OcÚ vyhlási v rozhlase: "Občania nakupujte". A najväčší paradox je ten, že ľudia sa ešte hnevajú, ak by nejaká kontrola vôbec prišla. Slovenský podnikateľ musí splniť množstvo zákonom určených povinností, ktoré pre Poliakov neplatia. Potom sa čudujú a nadávajú, že sú lacnejší. Pri tvorbe zákonov sa vôbec nemyslí ani len na vytvorenie rovnakých podmienok na podnikanie, keď sa už nemyslí na ochranu vlastných ľudí.
Ale nemal by v prvom rade obecný úrad skontrolovať či dotyčný má "papiere" OK? Alebo starostovi sa niečo "šuchne" do kešene a je to v poriadku? Veľké gorily majú mnoho mláďatiek, len ich ešte nikdo nevidí, ale aj to by malo zmeniť, záleží na občanovi
1 0
sanny237 sanny237

sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

Nikdy som nepodnikala, ale poznám veľa tzv." podnikateľov", živnostníkov, ktorí platia min odvody, lebo....každý rok min. 2 luxusné dvolenky, nové autá, drahé nákupy, takže u takýchto vôbec nesúhlasím s dorovnávaním nejakých minimálnych alebo nízkych dôchodkov. Súhlasím s tým, že pokiaľ som do systému neprispela, nemôžem od neho ani nič čakať.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Antea Pozri príspevok
Ale nemal by v prvom rade obecný úrad skontrolovať či dotyčný má "papiere" OK? Alebo starostovi sa niečo "šuchne" do kešene a je to v poriadku? Veľké gorily majú mnoho mláďatiek, len ich ešte nikdo nevidí, ale aj to by malo zmeniť, záleží na občanovi
U nás tiež vyhlasujú. Aj na obci som sa pýtal, či je to vhodné a či to nepodráža nohy kamenným obchodom. Stanovisko bolo také, že obyvatelia by mali mať možnosť lacnejšie nakúpiť. A to tiež logiku má. A teraz babo raď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať