Zavrieť

Porady

po chorobe

znova prosím o radu.
prekonala som chrípku a zápal priedušiek, tri dni som mala vysoké teploty, stále beriem ATB, ale som stále veľmi slabá, stále sa potím a nič nevládzem. poraďte nejaký prostriedok, liek na posilnenie organizmu. vraj je dobrý imunoglukán. čo používate vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Indeed Pozri príspevok
    Vysoké dávky vitamínu C / 500 mg denne/ , skupinu vitamínov B-komplexu a Zinok na posilnenie imunity

    veľa tekutín a pokoj na ložku

    Organizmus sa za niekoľko dní vzchopí a príde chuť na obľúbené jedlo, to bude signál,že zdravotný stav sa zlepšuje.
    súhlasím, ale najlepšie v prírodnej forme, nie umelé prípravky, tie majú veľmi malý účinok. Takže veľa ovocia, zeleniny - najlepšie našej domácej (kyslá kapusta a pod.), ryby na zinok a pivo vit. B
    Indeed Práveže vitamínové prepáraty majú silny účinok,pretože su to koncentrované výťažky obohatené o bioflavonoidy a tiež s postupným vstrebávaním
    mattto to tvrdia farmateutické firmy, všetko čo je umelo vytvorené v laboratóriu je pre telo horšie a neprirodzenejšie ako v prírodnej/prirodzenej forme. Keď som už chorý, radšej si dám kyslú kapustu, ako tabletky s "postupným uvoľňovaním vitamínu C" z reklamy

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    slepacia polievka namiesto liekov
    Indeed Ale vývar zo sliepky a zeleniny, nie VIFON
    avalik tak to je hadam jasne nie? )

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Zjesť nie,ale vypiť ano.Dobrý odšťavovač je fajn.Každý deň odšťaviť zeleninu a momentálne to skombinovať aj so žihľavou.Cerstvou,nie čajom.Z hľadiska vitamínov by som na rekonvalescenciu slizníc volila E vitamín.A veľa veľa oddychu.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Ak si prekonala chrípku a zápal priedušiek s vysokými teplotami, organizmus potrebuje len pokoj na lôžku a čas. Musí sa s tým vysporiadať sám.
    Je predsa prirodzené, že to nejde hneď. Neuznávam okamžite užívať lieky.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    gymka Pozri príspevok
    znova prosím o radu.
    prekonala som chrípku a zápal priedušiek, tri dni som mala vysoké teploty, stále beriem ATB, ale som stále veľmi slabá, stále sa potím a nič nevládzem. poraďte nejaký prostriedok, liek na posilnenie organizmu. vraj je dobrý imunoglukán. čo používate vy?
    Možno by bolo dobré kúpiť si vitamín E 400, alebo 200- neviem ktorý je na voľný predaj a treba ho užívať dlhšiu dobu. K tomu si treba dávať veľa ovocia a zeleniny a samozrejme aspoň dva - tri týždne oddychovať a organizmus nezaťažovať. Bude to inak dlhšie trvať , pokiaľ sa z toho dostaneš, tiež som to zažila, tak viem čo je to.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Vysoké dávky vitamínu C / 500 mg denne/ , skupinu vitamínov B-komplexu a Zinok na posilnenie imunity

    veľa tekutín a pokoj na ložku

    Organizmus sa za niekoľko dní vzchopí a príde chuť na obľúbené jedlo, to bude signál,že zdravotný stav sa zlepšuje.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    mattto Pozri príspevok
    súhlasím, ale najlepšie v prírodnej forme, nie umelé prípravky, tie majú veľmi malý účinok. Takže veľa ovocia, zeleniny - najlepšie našej domácej (kyslá kapusta a pod.), ryby na zinok a pivo vit. B
    v prírodnej forme su dobre ako prevencia, avšak pri akútnych stavoch je potreba koncentrovaných vitamínov,

    čo vychádza aj na niekoĺko kg tých jablk, či kapusty alebo niečoho iného, a to nie je v ĺudských silách zjesť.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    gymka Pozri príspevok
    ked užívam ATB, mňžem si pritom dávať vitamín c 500 ?
    Ak chceš mať odbornú odpoveď, zavolaj, zamailuj si priamo do lekárne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.