Zavrieť

Porady

Internetove podnikanie v zahranici

Dobry den,
Je mozne so slovenskou s.r.o podnikat v krajine mimo EU (azia) s online shopom, alebo nieco na system MLM (multi level marketing) ?
Problem je, ze jeden moj znamy z danej krajiny by chcel takto podnikat, no maju tam silne limity ohladom podnikania v MLM (nabozenske), tak sa ma spytal, ci je SK sro riesenie mozne, alebo nie.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Na dialku, ak bude mat slovenska s.r.o. eshop, tak mozes predavat aj tam. Avsak priame aktivity v cudzine so slovenskou s.r.o. v Azii vyvijat nesmies. Musela by sa tam slovenska s.r.o. zaregistrovat ako tzv. foreign company. Avsak to by bolo dobre len na prevzatie pravnej subjektivity. Ale inak by sa musela plne podriadit pravidlam pre tamojsie firmy. Ono v niektorych krajinach azie ak to dovrzas s MLM mozes velmi lahko skoncit s trestnom smrti. Napr. v Cine. Tam to robia tak, ze ta vyvedu na podmium na takom stadione, prinutia ta aby si si klakol, od zadu pride kat a streli ti gulku do tyla tak, ze ti vytrhne cast celovej kosti a mozog sa ti rozpleske na zemi pred tebou. Vo vacsine ostatnych krajin ti hrozi obesenie. Ale tusim ze v Barme este pouzivaju statie hlavy. A to si nerobim srandu. Naozaj v tychto krajinach staci podnikat vo velkom rozsahu nedovolenym sposobom a caka ta trest smrti. Tam sa s tym ne...kafru. Obzvlast ked je to v rozpore s ich vierou.
    Ak ti mozem poradit, ruky prec od takych veci.
    Naposledy upravil profesional : 04.06.12 at 15:57
    Indeed Štát musí držať reguláciu podnikania,pri takom množstve ľudí by sa ľahko mohlo stať, že by sa do rúk nejakého jednotlivca sustredila príliš veľká moc a to oni nechcú

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    sranda, nikdy ma nenapadlo, že by mohlo byť MLM niekde trestný. To len tak naokraj.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ja by som to tak ktragicky veru videl. Len v Cine v roku 2011 podla oficialnych statistik popravili 38 ludi za nedovolene podnikanie.

    hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

    hornak.ebsr
    Nedovolené podnikanie samozrejme... Ale pokiaľ na ten trh vstupujem tak si aspoň zistím čo a ako.
    Osobne som riešil vstup firiem na Čínsky trh, doteraz tam majú fabriky a nikdy nemali žiaden problém.

    Administratíva je u nich katastrofálna ale dá sa tam podnikať.

    Aj MLM sa tam dá reálne ošetriť tak aby to bolo v súlade s ich legislatívou.

    Ale lacné to nikdy nie je.

    Internetove podnikanie v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.