Zavrieť

Porady

Exekučné zrážky zo mzdy

Dobrý deň, chela by som sa pordiť. Prišiel mi príkaz na zrážky zo mzdy exekúcia. Zamestnanec je však zamestnaný len na čiastočný úväzok a to len na dohodu a jeho mesačná mzda je len okolo 50€. Ako mám postupovať. Môžem takémuto zamestnancovi vôbec niečo zrážať zo mzdy a ak áno poprosím návod.
ďakujem
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Napíšte exekútorovi, že z dôvodu nízkeho príjmu nie je možné vykonať zrážku zo mzdy.
Prepokladám, že nemá inde pracovný pomer.
0 0
harmonia16 harmonia16

harmonia16 je offline (nepripojený) harmonia16

pokiaľ viem tak pani poberá čiastočný invalidný dôchodok a má ďalšie dva pracovnépomery - asi na dohodu. Neviem však kde a neviem ani jej príjem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Platí to, čo som napísala vyššie.
Ale treba si aj podrobne prečítať, či niekde od exekútora nedošlo, že nemáte uplatňovať nepostihnuteľné sumy.
Ak sa vykonáva zrážka z príjmov od viacerých platiteľov, exekútor určí ktorý z nich uplatní nepostihnuteľné sumy, príapdne akú časť kto z nich uplatní. Ak vám nič také neurčil, tak uplatňujete celú nepostihnuteľnú sumu a teda zrážka z 50 € nevyjde.
Príjem od iných zamestnávateľov nezisťujete - to nie je Vaša starosť.
2 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý večer
Chcela by som sa opýtať, ak došla exek. na zamestnanca, ktorý má 1 dieťa ale nežije sním, ale poberá daň.bonus (rozišiel sa s priateľkou a nežijú spolu, ale daň. bonus poberá pretože neoznámil zmenu) mám rátať do nezaopatr. osôb aj to dieťa alebo nie?
Ak v priebehu mesiaca dôjdu na zamest. 2 exek. a mám zrážať obidve z jednej tretiny môžte mi prosím poradiť ako to mám urobiť? Mám najprv sťahovať len jednu a až po ukončení tej prvej sťahovať tú ďalšiu?
Ďakujem pekne
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

A ešte jedna otázočka z akej čistej mzdy mám rátať zrážku na exek. ak zamestnancovi sa sťahuje pôžička od zamestnávateľa, str. lístky? Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Každé vlastné dieťa je vyživovanou osobou, spoločné bydlisko mať nemusia. Iba ak by prišla na to dieťa exekúcia na vymáhanie výživného, potom by sa dieťa nepoćítalo do vyživovaných osôb.
Zrážate tú, ktorá prišla prvá v poradí. Druhá čaká.
Z čistej mzdy bez odpočítania pôžičky a stravných lístkov.
0 0
Nataliaaa Nataliaaa

Nataliaaa je offline (nepripojený) Nataliaaa

Zrážky zo mzdy sa počítajú aj ako zrážky z inv. dôchodku, alebo zrážky z dôchodku. Keď sa teraz nevykonajú zrážky, tie zrážky si na dotyčného počkajú a tak či tak si bude musieť splatiť svoj dlh.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem pekne
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň chcela by som sa opýtať ak dôjde ex. na zamestnanca že máme sťahovať na výživne z dvoch tretín mzdy tak to znamená že dve tretiny stiahnem? Čítala som si teraz zákon a píše sa tam že sa najprv uspokojí prednostná pohľ. z druhej tretiny a ak táto nestačí tak potom z prvej tretiny. To znamená ak je ex. na 500,- € a vyjde mi zrážka z dvoch tretín 125,- € tak zrážam tých 125,- € alebo 62,50 €/1 tretina? Som v tom stratená.
A ešte jedna otázočka viem že ex. sa počíta z čistej mzdy, ale ak má zamestnanec zrážky zo mzdy ako sú - pôžičky u zamestnávateľa, stravné lístky tak by som to tam nemala do toho rátať čiže ex. sa počíta ešte pred odpoč. zrážok. Je to tu už aj spomínané, ale čo ak zamestnávateľ sa rozhodne že tie ex. sa budú rátať po odpočítaní tých zrážok? Viem že to nemôže ale aký postih ho čaká? kontroluje to niekto?
Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Na výživné sa zrážajú 2/3, čiže ak vyšlo 125, tak 125. (Pri výživnom na maloleté dieťa sú nižšie nepostihnuteľné sumy!)
Ak sa zamestnávateľ rozhodne zrážať menej - zamestnávateľ je zodpovedný za správne vykonanie zrážok - ak by to oprávnený dal na súd, zamestnávateľ by musel doplatiť nezrazené sumy a nemohol by si ich žiadať od zamestnanca. Inak to nikto nekontroluje, iba že by si exekútor vyžiadal podklady na kontrolu.
0 0
majkaaa75 majkaaa75

majkaaa75 je offline (nepripojený) majkaaa75

Dobrý deň,
prosím o kontrolu, máme zamestnanca čistá mzda: 333,39 €, na povinného - 113,89€, zamestnanec je ženatý, má 1 dieťa s terajšou manželkou a 2 deti z 1. maželstva, takže 4x 47,45 = - 189,80€. Zostane mi suma 29,70€, z ktore1 1/3 je 9,90€. Túto zašlem exekútorovi na účet, jedná sa o neprednostnú pohľadávku so stiahnutím 1/3.
Ďakujem za všetky rady vopred.

:
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áni. Čísla som neprepočítavala, ale princíp-áno.
0 0
majkaaa75 majkaaa75

majkaaa75 je offline (nepripojený) majkaaa75

Ďakujem,,,neviete mi ešte poradiť, mám dve ex.zrážky u jedného zamestnanca. Obidve došli v jeden deň, ani jedna nie je prednostná, obe sú - z jednej tretiny.
Sumu, ktorá mi vyjde na stiahnutie, rozdelím rovnakým dielom ??
Vopred ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Sumu rozdelíte v pomere podľa výšky pohľadávky.
0 0
majkaaa75 majkaaa75

majkaaa75 je offline (nepripojený) majkaaa75

Ďakujem, avšak chcem sa ešte opýtať, ako rozdelím v pomere podľa výšky pohľadávky...??Nedelím sumu na stiahnutie na polovicu??? Ak nie, ako to vyrátam?? Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Na polovicu nie.
Príklad : jedna tretina : 30€, prvá pohľadávka 1000€, druhá 4000€.
na prvú pôjde : 30/(1000+4000) x 1000
na druhú : 30/(1000+4000) x 4000
Zaokrúhlite ako chcete (matematicky na eurocenty), aby súčet bol 30.
0 0
majkaaa75 majkaaa75

majkaaa75 je offline (nepripojený) majkaaa75

Veľmi pekne ďakujem, už tomu rozumiem. Ešte raz vďaka.
0 0
vzdenka vzdenka

vzdenka je offline (nepripojený) vzdenka

Dobrý deň,
prosím Vás o radu: zamestnancovi vykonávame zrážky do Pošt. banky v súlade s OSP, v poradí má zrážky z Pohotovosti. Dnes prišiel Exekučný príkaz - neprednostná pohľadávka. Ako máme postupovať, má sa v prvom rade vykonávať zrážka na základe Ex.príkazu, alebo bude v poradí?
Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Bude v poradí.
0 0
sally sally

sally je offline (nepripojený) sally

Dobrý deň, mala by som jednu otázku, máme zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti za ktorú poberá odmenu, v čistom mu to vychádza 117,45 Eur (inak má živnosť, zamestnaný nie je nikde). Dnes nám prišiel list od exekútora o poskytnutie súčinnosti vymáhania nejakého dlhu. Ak by prišiel exekučný príkaz ako mu budem z tejto dohody strhávať zrážky? Budem mu odrátavať nepostihnuteľné sumy alebo musím zaplatiť celú čiastku čistej mzdy keď sa jedná o dohodu. ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať