Zavrieť

Porady

nevyplatenie nemocenského

Dnes som dostal rozhodnutie zo sociálnej poisťovne, že mi nevyplatia nemocenské dávky, nakoľko som zaplatil o jeden deň neskoršie poistné v nemocenskom. Mal som zaplatiť do 10. apríla ale som zaplatil 11. apríla. tento dôvod mi udali. V prípade, že sa odvolám, je možné uspieť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    §31 Zák. o soc.poistení
    1) Povinne nemocensky poistená samostatne zárobkovo činná osoba a dobrovoľne nemocensky poistená osoba majú nárok na nemocenskú dávku, ak tento zákon neustanovuje inak, ak

    a) splnili podmienky ustanovené na vznik nároku na nemocenskú dávku počas trvania nemocenského poistenia a
    b) zaplatili poistné na nemocenské poistenie najneskôr v posledný deň kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky, za obdobie od prvého vzniku nemocenského poistenia povinne nemocensky poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby a dobrovoľne nemocensky poistenej osoby do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky, najviac za obdobie posledných desať rokov predchádzajúcich kalendárnemu mesiacu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky; podmienka zaplatenia poistného na nemocenské poistenie sa považuje za splnenú, ak suma dlžného poistného na nemocenské poistenie je v úhrne nižšia ako 5 eur.
    Dakujem za odpoveď, tu je jeden problém, že som o jeden deň neskoršie vyplatil nemocensku poistku, to je problém a chcem sa dozvedieť či sa dá proti tomu odvolat

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Jan Jančo Pozri príspevok
    Dakujem za odpoveď, tu je jeden problém, že som o jeden deň neskoršie vyplatil nemocensku poistku, to je problém a chcem sa dozvedieť či sa dá proti tomu odvolat
    Kedze si nedodrzal zakon, nevyplatenie nemocenskych davok je toho nasledkom.
    Dot pochybujem, ze ti v takomto pripade odvolanie pomoze.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Jan Jančo Pozri príspevok
    Dnes som dostal rozhodnutie zo sociálnej poisťovne, že mi nevyplatia nemocenské dávky, nakoľko som zaplatil o jeden deň neskoršie poistné v nemocenskom. Mal som zaplatiť do 10. apríla ale som zaplatil 11. apríla. tento dôvod mi udali. V prípade, že sa odvolám, je možné uspieť.
    predpokladám, že ide o nárok na dávku v ochrannej lehote ..
    pozri aj túto tému http://www.porada.sk/t194170-cerpanie-z-dnp.html
    platiť treba včas.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jan Jančo Pozri príspevok
    Dakujem za odpoveď, tu je jeden problém, že som o jeden deň neskoršie vyplatil nemocensku poistku, to je problém a chcem sa dozvedieť či sa dá proti tomu odvolat
    Z akého poistenia si nemal vyplatenú nem.dávku ?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    veronikasad Pozri príspevok
    Z akého poistenia si nemal vyplatenú nem.dávku ?
    ..no len z povinného szčo, alebo z dobrovoľného (podmienka je rovnaká - tak je to jedno)

    nevyplatenie nemocenského

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.