Zavrieť

Porady

neprehlaseny bankovy účet

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať čo by ste urobili vy, skúsení účtovníci, keby:
živnostník má jeden bankový účet, od 31.1. ukončil podnikateľskú činnosť a k 1.2. založil s.r.o., čiže sa pretransformoval ale účet si nechal ten istý a je stále na jeho meno i keď je jediný konateľ, spoločník. Prehlásiť účet aspoň na firmu, keď už ho nezrušil a nezaložil si nový, alebo aké ja naj riešenie?
ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Podľa mňa, účet je jeho a nie sročky. Ja by som založila účet na sro teraz a tento by som nahlásila na DU teraz. A tých pár mesiacov neriešiť.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Katka na s.r.o. založiť osobitne bankový účet s názvom spoločnosti.Účet ktorý používal na podnikanie buď zruší a odhlási z DU , alebo len ho odhlási a nech zváži či ho bude ešte súkromne používať.Ale ak je na obchodný názov SZČO(už neaktívneho) tak zrušiť.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    a ešte jedna vec, čo ak účet zruší a niekto bude naň chceť zaplatiť staré záväzky, čo potom?
    nechať ho ešte aktívny a založiť na s.r.o.-čku nový?
    nie je za to pokuta?

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    a ako účtovať bankový výpis za mesiace február marec apríl keď robil úhrady za sro ale prijímal platby od odberateľov, ktorým predal ešte ako živnostník :-(

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KatarinaNR Pozri príspevok
    a ako účtovať bankový výpis za mesiace február marec apríl keď robil úhrady za sro ale prijímal platby od odberateľov, ktorým predal ešte ako živnostník :-(
    Ak predával ako živnostník, nemôže platby účtovať ako úhrady v sro.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    čiže tento "mišung" za tri mesiace prefotiť a použiť aj pre jedno účto aj pre druhé účto a identifikovať platby a účtovať podľa toho kam patria

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    KatarinaNR Pozri príspevok
    a ešte jedna vec, čo ak účet zruší a niekto bude naň chceť zaplatiť staré záväzky, čo potom?
    nechať ho ešte aktívny a založiť na s.r.o.-čku nový?
    nie je za to pokuta?
    Pokuta za čo ? Účtovník musí ovládať, čo všetko účtovať pri ukončení podnikania .Zrejme bude chcieť uhradiť niekto dotyčnému na účet staré pohľadávky (nie záväzky , tie platí ten Tvoj bývalý živnostník, ak mu nejaké zostali ).....však treba sa rozhodnúť, či ten účet zachovať ,alebo nie.Ak nie tak treba zaslať odberateľom číslo účtu na ktoré majú uhradiť pohľadávky ........ a napokon o neuhradené pohľadávky pri ukončení podnikania musí zvýšiť ZD bez ohľadu na to kedy budú uhradené.
    KatarinaNR za to, že nenahlásiť včas účet, resp.si ho nezriadil
    KatarinaNR a môže ho používať aj ďalej, je aj taká možnosť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KatarinaNR Pozri príspevok
    čiže tento "mišung" za tri mesiace prefotiť a použiť aj pre jedno účto aj pre druhé účto a identifikovať platby a účtovať podľa toho kam patria
    Tak, tak, roztriediť pekne po ÚJ.

    neprehlaseny bankovy účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.