Zavrieť

Porady

Pojazdný stánok s nápojmi

Dobrý deň,

touto cestou by som sa skúsenejších rád opýtal, či je nejaký rozdiel medzi prevádzkou bufetu, kde sa prichádza do styku s potravinami a ich úpravou, a pojazdným stánkom, ktorého jediným účelom je výčap chladených nápojov?

Pokiaľ správne viem, u prevádzky bufetu je nutné okrem živnostenského oprávnenia potrebné vypracovať HAACP, nechať si vystaviť posudok od hygiény a zaplatiť jej návštevu za účelom kontroly prevádzky a nakoniec spraviť skúšku z potravinárskeho minima (resp., dá sa toto obísť potvrdením o dozore od 3. osoby, ktorá nie je prevádzkovateľom, ale má dosiahnuté vzdelanie v tomto obore alebo danú skúšku má zloženú? počul som už o prípadoch, kedy pre vyriešenie otázky hygieny stačilo potvrdenie od človeka, ktorý sa následne v bufete v živote neukázal...) Zabudol som na niečo?

Aký by bol postup pri jednoduchom stánku s výčapom chladených nápojov? Pri ňom sa neprichádza do styku s potravinami a ani si neviem predstaviť ten HAACP a veci ako tok potravín etc.

Vopred ďakujem za Vaše rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pojazdný stánok s nápojmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.