Zavrieť

Porady

Súvaha a výkaz ziskov a strát

Jednoosobová s.r.o. vznikla 03.05.2011. V súvahe a výkazu ziskov strát čo uvediem ako bezprostredne predchádzajúce obdobie.
Naposledy upravil Dav : 30.05.12 at 18:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Katarina Pozri príspevok
    Bezprostredne predchádzajúce obdobie je rok 2010 a keďže s.r.o. v roku 2010 neexistovala tak neuvedieš nič.
    .... zmenila sa metodika, že je platná takáto informácia ?

    lebo v zmysle jedného Opatrenia MF SR platilo (a aj podľa mňa platí):

    (2) Pri zostavení prvej účtovnej závierky po vzniku účtovnej jednotky sa v súvahe v stĺpcoch 4 a 6 vykazujú údaje z otváracej súvahy. Vo výkaze ziskov a strát sa údaje v stĺpci 2 nevykazujú.


    jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

    jenny5
    Ja som toto riešila pred rokom a bolo mi doporučené uviesť do bezprostredne predchádzajúceho obdobia údaje práve z otváracej súvahy.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Dav Pozri príspevok
    Otváracia súvaha je v deň zápisu do OR, a účtovné obdobie tiež začína od dňa zápisu, tak dátumy (podľa mňa) nepomôžu, bude treba dopísať otváraciu súvahu do koncoročnej ručne, alebo editovať pri tvorbe súvahy.
    áno, zvýraznené platí.
    Ale to vôbec neznamená, že si nemôžem pomôcť s dátumami pre vytlačenie počiatočnej súvahy a následnej súvahy (t.j. údajov jeho bezprostredného obdobia)... Už som to riešil jednak a) údajmi otváracej súvahy v deň zápisu do OR, ostatné účtovné zápisy začínali dňom nasledujúcim... b) ak to nešlo - bolo nutné účtovať viacej zápisov (aj mimo otv. súvahy) v deň zápisu, tak som u zápisov otv. súvahy posunul dátum o deň späť, vytvoril výkazy a potom vrátil dátumy späť - mal som aj výkazy, aj účtovanie v poriadku... Tento postup je pomocný u programov, ktoré nedovoľujú korektné účtovanie údajov a výpočtu výkazov v roku vzniku firmy....

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Bezprostredne predchádzajúce obdobie je rok 2010 a keďže s.r.o. v roku 2010 neexistovala tak neuvedieš nič.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Je to rok 2011,

    spracovala som už celý rok 2011, urobila DP za 2011. Čítala som na porade, že mám mať vytlačenú otváraciu súvahu. Mala som do počiatočných stavov nahodiť založ.s.r.o. 5000€ a splatenie do pokladne???

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    zhv Pozri príspevok
    No práve, ale ako to mám urobiť v MRP?? Zadať počiatočné stavy?
    program MRP má:
    manuál
    on-line nápovedu
    hotline pomoc

    tu na Porade je to tiež riešené vo viacerých témach, napr. zadanie počiatočných stavov v MRP:
    účtovný denník - funkcie - počiatočné stavy a tam si ich môžeš doplniť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Mám dojem, že počiatočné stavy by načítalo v tomto prípade do bežného obdobia. Skôr by som sa prikláňala k riešeniu pri vytváraní Súvahy -editovať Súvahu a údaje z otváracej súvahy tam dopísať.
    Výstupy-Účtovné výkazy -Súvaha- doplniť príslušné kolónky-OK.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Dav Pozri príspevok
    Mám dojem, že počiatočné stavy by načítalo v tomto prípade do bežného obdobia. Skôr by som sa prikláňala k riešeniu pri vytváraní Súvahy -editovať Súvahu a údaje z otváracej súvahy tam dopísať.
    Výstupy-Účtovné výkazy -Súvaha- doplniť príslušné kolónky-OK.
    presne ako píšeš, teraz som si to odskúšal v pohode

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    s MRP už síce nepracujem, ale pri "výpočte" súvahy existovala možnosť ovplyvniť počiatočné stavy: "Počiatočné stavy a pohyby pred „Dátumom od“ - zaškrtnutím vyberte či sa do výpočtu stlpca Bezprostredne predchádzajúce obdobie majú zahrnúť počiatočné stavy a pohyby s dátumom skorším ako je Dátum od pre výpočet výkazu."

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Čiže tam dám dátum od 01.04.2011 do 02.05.2011. Do súvahy uvedeiem len základné imanie a pokladňu ????

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Otváracia súvaha je v deň zápisu do OR, a účtovné obdobie tiež začína od dňa zápisu, tak dátumy (podľa mňa) nepomôžu, bude treba dopísať otváraciu súvahu do koncoročnej ručne, alebo editovať pri tvorbe súvahy.

    JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

    JANULA999
    Prosím, Vás ak som v marci dala na daňový úrad súvahu, výkaz a poznámky len ako zostavenú a schválené bolo až v máji tak dávam ešte raz na vedomie na DÚ kedy bola schválená účtovná závierka, alebo len do zbierky listín. Ďakujem pekne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    JANULA999 Pozri príspevok
    Prosím, Vás ak som v marci dala na daňový úrad súvahu, výkaz a poznámky len ako zostavenú a schválené bolo až v máji tak dávam ešte raz na vedomie na DÚ kedy bola schválená účtovná závierka, alebo len do zbierky listín. Ďakujem pekne.
    ak neboli vo výkazoch žiadne zmeny, tak iba do zb.listín, na DU už nie.
    Zdravím,

    prosím Vás, ako som si pozeral výkazy ziskov a strát nejakých spoločností, tak som si všimol pojmy - zisk z ukončených činností a zisk z neukončených činností. Aký je rozdiel medzi nimi ?? Ktorý z týchto ziskov by ste uviedli ako čistý zisk ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.