Zavrieť

Porady

ošetrovanie člena domácnosti

Dobry den, prosim o radu ohladom OČR. Som na predlzenej MD z dovodu neprazniveho stavu dietata /problem s recou.../. Chodim s nou na mesacne pobyty do BA som z TN. Mam este jedno dieta navstevuje uz skolu. Teraz sa o neho stara manzel /pracuje ako vodic autobusu/a svokra. Svokra odchadza na liecenie a o starsieho syna sa nema kto starat.....manzel ma rozne sluzby.... Je mozne aby si manzel zobral OCR na dceru /po dobu ked bude svokra na lieceni/ a bol s nou v BA na pobyte aj ked ja som na predlzenej MD?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    neviem, čo to znamená mesačný pobyt
    Ak myslíš klasickú OČRku (dávka ošetrovné) - tak tá prináleží poistencovi vtedy, ak ošetruje člena rodiny doma - vypíše lekár dieťaťa. (inak platená je max 10 dní z jedného dôvodu)
    Ja som tiež zostávala voľakedy zo synom v nemocnici, normálne ma prijali na oddelenie. A raz teda aj manžel - on si dal vypísať normálne PNku na tých pár dní.
    Len neviem, či toto je váš prípad

    vierapipi je offline (nepripojený) vierapipi

    vierapipi
    ona je prijata na mesacny liecebny pobyt /denna forma od 8.00 do 15.30 hod., je to ako taka skolka len su tam spec. odbornici logopedi. a pod./a potrebujem OCR pre manzela len na cca 10 dni po dobu ked bude svokra na lieceni...aby som ja mohla byt doma so synom a on s dcerou v BA...len neviem ci ma narok na OCR...
    Naposledy upravil vierapipi : 02.06.12 at 17:49
    Katy a R .. § 39 zák o SP

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    A svokra nemôže inokedy ísť na liečenie, prípadne si ho o 10 dní posunúť ........? Lebo ak je dieťa v nemocničnom ošetrení, tak sa o neho nestará manžel formou OČR ale nemocnica. Nepočítali ste s tým že dieťa pôjde do nemocnice aby si manžel ušetril tých 10 dní dovolenky?

    vierapipi je offline (nepripojený) vierapipi

    vierapipi
    na tento pobyt sme cakali kym sa nazbiera dostatocny pocet deti v jej veku.....termin nam povedali 5 dni pred nastupom.....tak sa nedalo nic planovat, len cakat {cakali sme od marca a nastupila v juni}...

    ošetrovanie člena domácnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.