Zavrieť

Porady

Fa zo zahranicia - pre neplatcu DPH

Dobry den vsetkym,
rada by som Vas poziadala o radu ohladom nakupu software zo zahranicia.

Som zivnostnik, NEPLATCA DPH, v cenovej ponuke na nakup je uvedena cena v EUR bez DPH a potom nasledne cena v EUR vratane DPH je taka ista. Cize dedukujem ze uz je to konecna suma, ktoru som povinna zalatit. Nevyznam sa v tom, len dedukujem ze zaplatim FA, dostanem tovar a je to OK, dufam.

Preto prosim, poradte ci ma tymto nakupom cakaju nejake dalsie povinnosti.
Co je odlisne od bezneho nakupu tu u nas a je potrebne nejako specialne uctovat?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    si zdaniteľnou osobou a pred prvým nákupom služby /licencia SW/ si povinný sa registrovať pre DPH podľa §7a). Dostaneš ičDPH, to uvedieš do objednávky, tvojou cenou bude cena bez DPH. Nákup dodaníš v SR slovenskou DPH, podaš DP DPH za príslušný mesiac a DPH zaplatíš.
    Voči svojim odberateľom naďalej vystupuješ ako neplatiteľ DPH.

    querying je offline (nepripojený) querying

    querying
    ako som sa tu precitavala starymi prispevkami, bola tam spominana hranica hodnoty nakupovaneho tovaru cca 13000eur.
    tuto ja ale neprekrocim, islo by len o jednorazovy nakup... slo by to teda bez tej registracie?

    a nateraz ak nie som registrovana a nemam ic dph, je vlastne cenova ponuka od dodavatela bez uvedenia dph nespravna? a nakoniec ma to bude stat o sumu dph viac?...

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    softwer je ale sluzba nie tovar ... pred prijatim sluzby ste teda povinna sa registravat tak ako je vyssie spominane...
    nakup softvéru na SR dodaníte 20 %

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    querying Pozri príspevok
    ako som sa tu precitavala starymi prispevkami, bola tam spominana hranica hodnoty nakupovaneho tovaru cca 13000eur.
    tuto ja ale neprekrocim, islo by len o jednorazovy nakup... slo by to teda bez tej registracie?

    a nateraz ak nie som registrovana a nemam ic dph, je vlastne cenova ponuka od dodavatela bez uvedenia dph nespravna? a nakoniec ma to bude stat o sumu dph viac?...
    cenova ponuka od dodavatela bez uvedenia dph..........platí, ak máš ičDPH a dodaníš v SR slov.DPH
    cenova ponuka od dodavatela spolu s dph.................platí na nákup ak odberateľom je občan, nepodnikateľ, t.j. nezdaniteľná osoba.
    To zn. že vždy DPH zaplatíš, len ide o to, či v SR, alebo v EU, to je celý rozdiel.
    potvrdzujem, že nákup internetového SW je služba. Áno musíš sa registrovať, ak ten SW kupuješ pre svoj biznis.

    lenca je offline (nepripojený) lenca

    lenca
    Prosím o radu. Od 1.3.2013 mám otvorenú živnosť. 8.3.2013 som si objednala pre svoju webovú stránku dizajn zo zahraničia /Austrália/ a už som to aj zaplatila a služba už bola dodaná. Dnes som sa tu na porade dočítala o povinnosti registrácie na DU pre DPH podľa §7a. Čo teraz v mojom prípade, môžem sa zaregistrovať dodatočne s tým, že do 25.4. podám daňové priznanie aj daň zaplatím? Alebo už to nie je možné a faktúru si nemôžem dať do účtovníctva? Ďakujem.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    lenca Pozri príspevok
    Prosím o radu. Od 1.3.2013 mám otvorenú živnosť. 8.3.2013 som si objednala pre svoju webovú stránku dizajn zo zahraničia /Austrália/ a už som to aj zaplatila a služba už bola dodaná. Dnes som sa tu na porade dočítala o povinnosti registrácie na DU pre DPH podľa §7a. Čo teraz v mojom prípade, môžem sa zaregistrovať dodatočne s tým, že do 25.4. podám daňové priznanie aj daň zaplatím? Alebo už to nie je možné a faktúru si nemôžem dať do účtovníctva? Ďakujem.
    povinnosť registrovať sa podľa §7a sa vzťahuje pri prijatí služby z iného členského štátu.

    lenca je offline (nepripojený) lenca

    lenca
    Ďakujem, takže registrovať sa nemusím, ale musím daň z prijatej služby vypočítať, podať daňové priznanie a zaplatiť DPH z hodnoty služby.

    Fa zo zahranicia - pre neplatcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.