Zavrieť

Porady

Aký bude mať vplyv vyššej dane zo zisku na cenu výrobku?

Síce nie som za zvýšenie dane z príjmu, ale nie sú mi jasné argumenty politikov že vyššia daň zo zisku bude vplyv na zvýšenie cien výrobkov a služieb čo povedie ku krachu drobných podnikateľov. Ako so premietne vyššia daň zo zisku do ceny výrobku, ak nie je zákon pevne stanovený zisk?
Indeed ZISK je učtovná kategoria, nie je to zákonom vymedzený termín
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    trisestri Pozri príspevok
    to my nejak nesedi,ved dan zo zisku je z cisteho prijmu,nezda sa my zeby mala mat vplyv na ceny-jedine keby si dakto chcel vykompenzovat uroven cisteho zisku resp mzdy-priamy vplyv maju dph,spotrebne dane,mzdove naklady,energie,pohonne latky, najomne, odvody a ine.
    presne tak, ale potom tí politici čo o tom tárajú tak tomu nerozumejú. Pre indeed: kto podniká vždy hovorí o tom že platí daň zo zisku i keď myslí na daň z príjmu podľa ZDP 595/2003 a jeho poslednej novely 548/2011

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    to my nejak nesedi,ved dan zo zisku je z cisteho prijmu,nezda sa my zeby mala mat vplyv na ceny-jedine keby si dakto chcel vykompenzovat uroven cisteho zisku resp mzdy-priamy vplyv maju dph,spotrebne dane,mzdove naklady,energie,pohonne latky, najomne, odvody a ine.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    To ze sa zvysene zdanenie nepremietne do vyssich cien je iba iluzorna fantasmagoria.
    Najvacsie koncerny, ktore ovladaju energeticke podniky maju projektovane ciste zisky na 5, niektore az na 10 rokov dopredu. Ich vobec nezaujima, ze ake dane tu my mame. Oni proste chcu svoj zisk. Takze ak maju mat po zdaneni svoj projektovany cisty zisk pri vyssom danovom zatazeni, logicky to zaplatia spotrebitelia. To plati aj pre poistovne, banky, energeticke podniky, a co ja viem koho este..
    Samozrejme ze sa to premietne do cien.
    Snad si tento stat nemysli, ze si ludia nechaju siahnut na svoje disponibilne prostriedky.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    profesional Pozri príspevok
    To ze sa zvysene zdanenie nepremietne do vyssich cien je iba iluzorna fantasmagoria.
    Najvacsie koncerny, ktore ovladaju energeticke podniky maju projektovane ciste zisky na 5, niektore az na 10 rokov dopredu. Ich vobec nezaujima, ze ake dane tu my mame. Oni proste chcu svoj zisk. Takze ak maju mat po zdaneni svoj projektovany cisty zisk pri vyssom danovom zatazeni, logicky to zaplatia spotrebitelia. To plati aj pre poistovne, banky, energeticke podniky, a co ja viem koho este..
    Samozrejme ze sa to premietne do cien.
    Snad si tento stat nemysli, ze si ludia nechaju siahnut na svoje disponibilne prostriedky.
    tak maržu to áno ale zisk si žiadna firma nemôže naplánovať ani nevie.

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    pavol54 Pozri príspevok
    tak maržu to áno ale zisk si žiadna firma nemôže naplánovať ani nevie.
    zažila som nepriamo jeden podnik, ktorý mal materskú firmu v zahraničí. Sťažoval sa riaditeľ, že čo má robiť, jednoducho materská firma naplánovala každý rok o 15% viac čistého zisku a nezaujímalo ju, ako to on dosiahne. Bolo na nom, čo urobí, či zvýši obrat, zdvihne ceny, zníži náklady.... Časť zisku mu potom ostala a časť išla materskej firme.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Budes sa cudovat, ale vo velkych firmach sa planuje zisk. On to ma uplne jednoduchy dovod. Plan buduceho zisku ma vplyv na cenu akcii. Lebo akcionarov, hlavne aj tych buducich zaujima navratnost cez vyplacane dividendy. Lebo to ma jeden z hlavnych vplyvov na cenu akcii. Takze ano, prognostikuje a planuje sa zisk, nie marza.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    profesional Pozri príspevok
    Budes sa cudovat, ale vo velkych firmach sa planuje zisk. On to ma uplne jednoduchy dovod. Plan buduceho zisku ma vplyv na cenu akcii. Lebo akcionarov, hlavne aj tych buducich zaujima navratnost cez vyplacane dividendy. Lebo to ma jeden z hlavnych vplyvov na cenu akcii. Takze ano, prognostikuje a planuje sa zisk, nie marza.
    Aj vo fukušime?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    čo sa tomu čudujete, každý veľký podnik si plánuje zisk a iné položky (náklady, rezervy, zisk..)... napr. aj štát plánuje jednotlivé položky svojho príjmu napr. aj výška vyzbieraných pokút za dopravné priestupky je plánovaná pri schvaľovaní štátneho rozpočtu... ako štát vie, koľko ľudí napácha aké priestupky a v akej výške...???

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Rád by som videl chudobného a živoriaceho živnostníka ktorý platí preddavky na daň z príjmu. Kto platí preddavky na daň príjmu ? Asi sa budem pýtať ynteligentov z SDKU

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    §34 zdp, platenie preddavkov na daň ak je známa daňová povinnosť 1659,70 to znamená že základ dane je 8735€/12 = 728€ za mesiac. No ja keby som mal základ dane 8735 tak vhodne investujem do rozvoja firmy. Tak o akých chudákoch to ten Frešo v diskusii trepal?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.