Zavrieť

Porady

Nečestný zamestnanec.

Mám problém so zamestnancom. Nahlásil mi tržbu - zálohu na tovar od zákazníka ale neodovzdal. Je to prevádzka mimo sídla firmy. Vyhovára sa, že zabudol a pod. Vždy to bol spoľahlivý zamestnanec, veľa pre našu firmu urobil ale toto? Čo s tým urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    nemozna Pozri príspevok
    Mám problém so zamestnancom. Nahlásil mi tržbu - zálohu na tovar od zákazníka ale neodovzdal. Je to prevádzka mimo sídla firmy. Vyhovára sa, že zabudol a pod. Vždy to bol spoľahlivý zamestnanec, veľa pre našu firmu urobil ale toto? Čo s tým urobiť?
    Prečo by Ti hlásil tržbu, keby ju nechcel odovzdať?
    Keby ju nenahlásil, tak beriem, že zálohu chcel zatajiť, ale takto určite zabudol tržbu poslať. Pre jeden omyl - zabudnutie by som spoľahlivého zamestnanca neodsúdila.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    nemozna Pozri príspevok
    Vyhovára sa cca týždeň. Je to proste čudné. Nemá podpísanú HM, ale je na prevádzke sám. Čakám na tie peniaze.








    n
    Tak on Ti ich neposlal, ani keď si mu pripomenula, že tá nahlásená tržba ešte nie je u Teba? To by bolo iné kafe, bolo by potrebné asi napísať viac podrobností.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Súdiac podľa názvu témy si už rozhodnutá. Ty nepotrebuješ odpoveď, ale uistenie, že ho máš pokarhať, alebo rovno vyhodiť.
    Nezabudni na hmotnú zodpovednosť.
    Naposledy upravil kukučka : 04.06.12 at 20:28 Dôvod: preklep

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    no tak teraz to rieš
    príde mi to také čudné - tržbu zabudnúť v obálke u kamoša

    my sme vo firme riešili a išli do vývrtky, keď nám nesedel stav pokladne a tým, čo bolo na páske s dennou uzávierkou o 1 € komu sme zle vydali, málo či veľa, kde sa to mohlo stať...
    neviem si predstaviť, že tržbu by sme majiteľovi neodovzdali

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    nemozna Pozri príspevok
    Vždy to bol spoľahlivý zamestnanec, veľa pre našu firmu urobil..
    A nie je to len tým že skutočne zabudol? Stáva sa.

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    stáva sa, že sa zabudne - ja osobne mám dva debilníčky - do jedného píšem čo treba spraviť a do druhého kde mám prvý

    teraz vážne
    ide o to koľko sa vyhovára - dva dni? týždeň mesiac?
    a má podpísanú hmotnú zodpovednosť?

    nemozna je offline (nepripojený) nemozna

    nemozna
    Vyhovára sa cca týždeň. Je to proste čudné. Nemá podpísanú HM, ale je na prevádzke sám. Čakám na tie peniaze.






    n

    nemozna je offline (nepripojený) nemozna

    nemozna
    Áno. Dnes som mu to povedala, aby na to nezabudol. Peniaze neposlal. Už raz sa stalo, že sa vyhovoril, že ich stratil. Potom ich našiel a poslal - bolo to v poriadku. Je mi to nepríjemné, ale je to podozrivé. Asi bude najlepšie priamo sa ho spýtať, že aký má problém. Či? Alebo mu rovno povedať, že očakávam, že to zajtra dá do poriadku a hotovo.

    nemozna je offline (nepripojený) nemozna

    nemozna
    Vysvetlil to tak, že ich mal v obálke a tú niekde nechal - u kamoša, zamenil si to s inou obálkou.

    Jednoducho vysvetlil - peniaze boli - neriešila som to.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.