Zavrieť

Porady

Načo si dať pozor pri domáckej práci?????

Prosím poradte!!!

Robím pre Španielov, kolega dostal výpoveď kvôli nadbytočnosti, ale rozhodol sa ostať vo firme do konca výpovednej doby, aby poodovzdával svoju prácu kolegom atď. Majú kamery v kancelárii, majiteľ si ho neželá tam vidieť, preto sa dohodlo, že ostane z domu pracovať do konca výpovednej doby. Prosím, ako mám postupovať? Vôbec nepoznám podmienky domáckej práce. Napíšem dodatok k prac. zmluve, ale na čo si mám dať pozor??????

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Môžem považovať takúto prácu za domácku prácu keď bude trvať iba do konca výpovednej doby (alebo ešte kratšie, ak sa rozhodne ukončiť skôr PP) ? Myslíte, že stačí prichystať dodatok, v ktorom sa uvedie ako jediná zmena - zmena miesta výkonu práce?

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    [IMG]file:///C:\DOCUME~1\ZPOPOV~1\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\cli p_image001.emz[/IMG] Prichystala som dodatok. Nájde sa niekto kto mi ho odobrí resp. v ňom niečo vytkne? Ďakujem!


    DODATOK K PRACOVNEJ ZMLUVE


    1. Zamestnávateľ:

    obchodné meno: xxxx
    sídlo: xxx
    IČO: xxx
    zápis v OR: xxx
    zastúpený: xxx

    2. Zamestnanec:

    meno a priezvisko: xxx
    bydlisko: xxx
    dátum narodenia : xxx
    číslo OP : xxx
    osobné číslo : xxx

    Zamestnávateľ a zamestnanec uzavreli pracovnú zmluvu, ktorou bol zamestnanec zaradený na pracovné miesto : analytik logistiky ( ďalej len „pracovná zmluva“). Zamestnávateľ a zamestnanec sa v zmysle § 54 Zákonníka práce dohodli na nasledujúcich zmenách pracovných podmienok, ktoré boli dohodnuté v pracovnej zmluve s dňom nástupu do pracovného pomeru : 04.01.2010

    Článok I. Miesto výkonu práce :

    Trvalé bydlisko zamestnanca - xxx

    Zamestnanec, ktorý bude vykonávať teleprácu podľa § 52 Zákonníka práce súhlasí s používaním vlastného vybavenia.

    Tento dodatok nadobúda platnosť a účinnosť dňa 07.06.2012.


    Táto dohoda je vyhotovená v dvoch vyhotoveniach, z ktorých jedno je určené pre zamestnávateľa a jedno vyhotovenie obdrží zamestnanec.


    V Košiciach, dňa 06.06.2012


    ..................................................

    ZAMESTNÁVATEĽ

    ..................................................

    ZAMESTNANEC

    Načo si dať pozor pri domáckej práci?????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.