Zavrieť

Porady

Nevyplatenie mzdy

Dobrý deň,

brigádoval som v spoločnosti, ktorá poskytuje hostesing v rámci firemných akcií a podobne a už vyše mesiaca mi spoločnosť nie je schopná vyplatiť mzdu. V zmluve mám napísané, že budem vyplatený až v momente, keď zadávateľ vyplatí hostessingovú agentúru. Kontaktoval som zadávateľa, na akcii ktorého sme pracovali a ten tvrdí, že všetko je uhradené.

Ako môžem postupovať, ak ma nevyplatia, a aká je zákonom stanovená maximálna lehota na vyplatenie mzdy pre brigádnikov ?

Na akú inštitúciu sa môžem obrátiť, ak ma nebudú chcieť vyplatiť ?

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    môžeš sa obrátiť na inšpektorát práce a políciu

    na tvojom mieste by som pred zamestnávateľom spomenul, že sa chystáš podať podnet na inšpektorát práce a myslím, že ti rýchlo vyplatia všetko, keďže väčšina zamestnávateľov pri brigádnikoch nemá všetko v poriadku

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ObchodnikSR Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    brigádoval som v spoločnosti, ktorá poskytuje hostesing v rámci firemných akcií a podobne a už vyše mesiaca mi spoločnosť nie je schopná vyplatiť mzdu. V zmluve mám napísané, že budem vyplatený až v momente, keď zadávateľ vyplatí hostessingovú agentúru. Kontaktoval som zadávateľa, na akcii ktorého sme pracovali a ten tvrdí, že všetko je uhradené.

    Ako môžem postupovať, ak ma nevyplatia, a aká je zákonom stanovená maximálna lehota na vyplatenie mzdy pre brigádnikov ?

    Na akú inštitúciu sa môžem obrátiť, ak ma nebudú chcieť vyplatiť ?

    Ďakujem za každú radu.
    Na základe akej zmluvy, resp. dohody si vykonal prácu ?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Dokedy sa nevyplatenie mzdy neuzákoni ako trestný čin z pravidlom 3x a dosť ,

    dovtedy budú existovať bezočivé individuá, ktoré si budu privlastňovať výsledky práce iných.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.