Zavrieť

Porady

PROSBA PROSIM O RADU

“Verím svojej sile. Slúžim tým, že vládnem, a vládnem tým, že slúžim!” Anjelský terapeut – Anjelské REIKI, Duchovný poradca, Lektor, Majster Reiki, Médium, Psychoterapeut, Spirituálny terapeut, Tarot – Zrkadlo duše Volám sa Angel, ale oslovujú ma Angie. Profecionálne pracujem ako Anjelský Reiki terapeut, duchovný poradca, lektor – učiteľ, som majster Reiki … Pri mojej práci sa vždy napájam na energiu klienta a vďaka nej i za pomoci anjelikov môžem zvoliť tú správnu terapeutickú techníku, ktorá Vás zbaví Vašich boliestok a ukáže Vám nové smerovanie. Moja práca pre Vás je nie len poslaním, ale aj „láskou“, som pripravená Vám pomáhať vo Vašom trápení, čo už iste viete. Mali Ste sa možnosť o tom presvedčiť, keď som sa Vám pravidelne prihovárala cez televíznu obrazovku TV EZO, ktorá pre Vás pripravuje reláciu “Veštiareň” na TV DOMA. ...viac
DOBRY DEN
SPUSTAM E-SHOP JA NIE SOM PLATCOM DPH A MAM NA VYBER UVADZAT CENY S DPH ALEBO BEZ DPH, NIE JE TAM MOZNOST UVIEST KONCOVU CENU LEN TIETO DVE, KTORE MAM UVIEST PROSIM???
Usporiadat
mercdok mercdok

mercdok je offline (nepripojený) mercdok

S DPH. A mas nejaky problem s klavesnicou?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ako moze uvadzat "s dph" ked nie je platitel dph??? Samozrejme, ze uvadza ceny bez DPH a zaroven niekde (do obchodnych podmienok) pripadne na ine viditelne miesto uvedie ze nie je platitel dph.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

A prečo v obchodoch ešte stále visia cedule , že prepočítavací kurz 1 € = 30,126 SKK

Ináč ja som cenu bez DPH ešte nevidel nikde vycapenú, všetky ceny sú uvedené z DPH , všade .
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Indeed Pozri príspevok
A prečo v obchodoch ešte stále visia cedule , že prepočítavací kurz 1 € = 30,126 SKK

Ináč ja som cenu bez DPH ešte nevidel nikde vycapenú, všetky ceny sú uvedené z DPH , všade .
....to, že sú ceny ešte aj s SKK - mne osobne nevadí - myslím, že starším ľuďom, to pomáha..... zákon nezakazuje uvádzať tieto ceny, tak prečo Ti vadia?

....a keď chceš niekde vidieť cenu bez DPH, tak napr. ....joj, nemôžem menovať - ale taký obchod žlto-modrý -určený pre podnikateľov - ale robia sa tam aj bežné nákupy .... a ešte veľa ďalších - takých kde sa predpokladá, že chodia aj "podnikatelia" na nákupy....
0 0
ANGIEANGEL ANGIEANGEL

ANGIEANGEL je offline (nepripojený) ANGIEANGEL

“Verím svojej sile. Slúžim tým, že vládnem, a vládnem tým, že slúžim!” Anjelský terapeut – Anjelské REIKI, Duchovný poradca, Lektor, Majster Reiki, Médium, Psychoterapeut, Spirituálny terapeut, Tarot – Zrkadlo duše Volám sa Angel, ale oslovujú ma Angie. Profecionálne pracujem ako Anjelský Reiki terapeut, duchovný poradca, lektor – učiteľ, som majster Reiki … Pri mojej práci sa vždy napájam na energiu klienta a vďaka nej i za pomoci anjelikov môžem zvoliť tú správnu terapeutickú techníku, ktorá Vás zbaví Vašich boliestok a ukáže Vám nové smerovanie. Moja práca pre Vás je nie len poslaním, ale aj „láskou“, som pripravená Vám pomáhať vo Vašom trápení, čo už iste viete. Mali Ste sa možnosť o tom presvedčiť, keď som sa Vám pravidelne prihovárala cez televíznu obrazovku TV EZO, ktorá pre Vás pripravuje reláciu “Veštiareň” na TV DOMA. ...viac
DAKUJEM VELMI PEKNE, TAKZE I KED NIE SOM PLATCOM DPH, CENY MAM UVADZAT S DPH, SPRAVNE SOM TO POCHOPILA? NIE PRECO?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

MAS UVADZAT CENY S DPH PRETO,LEBO VECSINA TVOJICH POTENCIALNYCH ZAKAZNIKOV,KED NIE VSETCI

MUSIA NAKUPOVAT AJ S DPH , TEDA NEMOZU SI DPH ODPOCITAT.
0 0
knight knight

knight je offline (nepripojený) knight

Ale on nie je platcom DPH, takže nemôže uvádzať ceny s DPH. Akú DPH tam má dať, má si ju vymyslieť?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Indeed Pozri príspevok
MAS UVADZAT CENY S DPH PRETO,LEBO VECSINA TVOJICH POTENCIALNYCH ZAKAZNIKOV,KED NIE VSETCI

MUSIA NAKUPOVAT AJ S DPH , TEDA NEMOZU SI DPH ODPOCITAT.
mýliš sa - uvádza cenu a v poznámke uvedie: nie som platiteľ dph
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

opakujem, ze nesmie uvadzat "ceny su s dph" ked nie je platitelom dph... ak to uvedie, tak zavadza zakaznika... treba na viditelne miesto uviest, ze "Nie som platitel DPH. Ceny su bez DPH. "

a ked platitel nakupi od neplatcu, tak to nie je za ceny s dph ale bez dph. PRETO si tu dph kupujuci nemoze odpocitat...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Myslel som to tak,že má predávať za plnú cenu ,

nemože niekomu predať tovar bez DPH,ked nie je platcom DPH.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aj na faktúre uvedie text ako je na obr.
neplatca.png  
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

indeed: neplet tu jej cenotvorbu vs. nazov konecnej ceny... to ako bude tvorit cenu je jedna vec, ale teraz sa pyta nato aka bude predajna... a navyse ona MUSI predat bez dph... to, ze jej do ceny tato dph vstupi, lebo ona si ju odpocitat nemoze, nato sa teraz nepyta...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

andreaS Pozri príspevok
indeed: neplet tu jej cenotvorbu vs. nazov konecnej ceny... to ako bude tvorit cenu je jedna vec, ale teraz sa pyta nato aka bude predajna... a navyse ona MUSI predat bez dph... to, ze jej do ceny tato dph vstupi, lebo ona si ju odpocitat nemoze, nato sa teraz nepyta...
Lenže,ked to ona takto pochopi ako píšeš , tak bude z toho problem.

jednoducho najlepšie urobí ak sa v cenniku nebude o dph zmienovat vobec.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

andreaS Pozri príspevok
indeed: neplet tu jej cenotvorbu vs. nazov konecnej ceny... to ako bude tvorit cenu je jedna vec, ale teraz sa pyta nato aka bude predajna... a navyse ona MUSI predat bez dph... to, ze jej do ceny tato dph vstupi, lebo ona si ju odpocitat nemoze, nato sa teraz nepyta...
Možno to vyjadrit aj tak,že k cene za ktorú nakupila tovar si ŽIADNU DPH ešte naviac pripisat NEMOŽE.

Jedine nejaku svoju maržu tam dá a napiše,že je to "celková cena" .
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Indeed, precitaj si poriadne zadanie - ide o eshop a zobrazovanie cien "s DPH" a "bez DPH" - jej system neumoznuje zobrazovat cenu bez jednej z tychto moznosti

ako bolo spomenute vyssie - nie je platca DPH a tak zaskrtne zobrazovat ceny "bez DPH" ... plus na viditelne miesto a do obchodnych podmienok da "Nie som platca DPH"

o cennikoch tu nie je rec
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

1Dara Pozri príspevok
Indeed, precitaj si poriadne zadanie - ide o eshop a zobrazovanie cien "s DPH" a "bez DPH" - jej system neumoznuje zobrazovat cenu bez jednej z tychto moznosti

ako bolo spomenute vyssie - nie je platca DPH a tak zaskrtne zobrazovat ceny "bez DPH" ... plus na viditelne miesto a do obchodnych podmienok da "Nie som platca DPH"

o cennikoch tu nie je rec
len tak na okraj: v administrácii eshopu (niektorých) sa dá text "bez dph", "s dph" upraviť podľa potreby
0 0
ANGIEANGEL ANGIEANGEL

ANGIEANGEL je offline (nepripojený) ANGIEANGEL

“Verím svojej sile. Slúžim tým, že vládnem, a vládnem tým, že slúžim!” Anjelský terapeut – Anjelské REIKI, Duchovný poradca, Lektor, Majster Reiki, Médium, Psychoterapeut, Spirituálny terapeut, Tarot – Zrkadlo duše Volám sa Angel, ale oslovujú ma Angie. Profecionálne pracujem ako Anjelský Reiki terapeut, duchovný poradca, lektor – učiteľ, som majster Reiki … Pri mojej práci sa vždy napájam na energiu klienta a vďaka nej i za pomoci anjelikov môžem zvoliť tú správnu terapeutickú techníku, ktorá Vás zbaví Vašich boliestok a ukáže Vám nové smerovanie. Moja práca pre Vás je nie len poslaním, ale aj „láskou“, som pripravená Vám pomáhať vo Vašom trápení, čo už iste viete. Mali Ste sa možnosť o tom presvedčiť, keď som sa Vám pravidelne prihovárala cez televíznu obrazovku TV EZO, ktorá pre Vás pripravuje reláciu “Veštiareň” na TV DOMA. ...viac
TAK TERAZ SOM UZ UPLNE MIMO ... JA NAKUPUJEM TOVAR V SKLADOCH S DPH , NIE SOM PLATCOM DPH A NESMIEM UVADZAT, ZE CENY SU S DPH I KED SOM TOVAR PLATILA VCETNE DPH NAPR.: SVIECKA STOJI BEZ DPH 5 EURO + 20% DPH = KONECNA SUMA 6 EURO JA ZAPLATIM PRI NAKUPE 6 EURO A KED JU BUDEM CHCIET PREDAT DALEJ PRIDAM SI (ZISK)NAPR: 0,60CENTOV TAKZE JEJ CENA V E-SHOPE BUDE 6,60 EUR A DALEJ??? VED SOM JU KUPILA S DPH, TAK ...??? UPLNE STE MA ROZHODILI ,,,???
Naposledy upravil ANGIEANGEL : 10.06.12 at 19:39
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Jednocho ide o systemovu chybu /dieru v zákone/

Ak niekto nenarába s DPH , nie je platcom DPH , tak by sa o nejakej DPH nemal vobec zmieňovať ani v cenníku,

mal by uvadzať "celková cena" alebo "maloobchodná cena".
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ANGIEANGEL Pozri príspevok
TAK TERAZ SOM UZ UPLNE MIMO ... JA NAKUPUJEM TOVAR V SKLADOCH S DPH , NIE SOM PLATCOM DPH A NESMIEM UVADZAT, ZE CENY SU S DPH I KED SOM TOVAR PLATILA VCETNE DPH NAPR.: SVIECKA STOJI BEZ DPH 5 EURO + 20% DPH = KONECNA SUMA 6 EURO JA ZAPLATIM PRI NAKUPE 6 EURO A KED JU BUDEM CHCIET PREDAT DALEJ PRIDAM SI NAPR: 0,60CENTOV TAKZE JEJ CENA V E-SHOPE BUDE 6,60 EUR A DALEJ??? VED SOM JU KUPILA S DPH, TAK ...??? UPLNE STE MA ROZHODILI ,,,???
DPH si zaplatila dodavatelovi - ten ju odvedie statu ... ty uz DPH neriesis, lebo nie si platca DPH

ak by si bola platca DPH - z konecnej predajnej ceny DPH zaplatis statu ty ... a DPH, ktoru si zaplatila dodavatelovi si odratas

o DPH tu na porade je strasne vela tem - vyhladavaj
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

etiketa porady

20. Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať