Zavrieť

Porady

nezakúpené zásoby na sklade

Ahojte poraďaci,

chcela by som sa opýtať ohľadom účtovania zásob. V priebehu roka som prebrala účtovníctvo a teraz som zistila, že v mesiaci apríl bol predaný tovar, ktorý podľa účtovníctva na sklade nebol. Z tržieb za tovar bola riadne odvedená DPH. Teraz by som potrebovala vedieť akým najlepším spôsobom by som mohla tieto zásoby dostať do účtovníctva. Jedná sa o zásoby v hodnote 5000,- Sk. Pravdepodobne niektorý dodávateľ nevyfakturoval dodávku a už ju určite ani nevyfakturuje keďže máme len pár dodávateľ a zo všetkými máme konečné zostatky odsúhlasené.

Vie mi niekto poradiť?

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Atrey
    Ahojte poraďaci,

    chcela by som sa opýtať ohľadom účtovania zásob. V priebehu roka som prebrala účtovníctvo a teraz som zistila, že v mesiaci apríl bol predaný tovar, ktorý podľa účtovníctva na sklade nebol. Z tržieb za tovar bola riadne odvedená DPH. Teraz by som potrebovala vedieť akým najlepším spôsobom by som mohla tieto zásoby dostať do účtovníctva. Jedná sa o zásoby v hodnote 5000,- Sk. Pravdepodobne niektorý dodávateľ nevyfakturoval dodávku a už ju určite ani nevyfakturuje keďže máme len pár dodávateľ a zo všetkými máme konečné zostatky odsúhlasené.

    Vie mi niekto poradiť?

    Vďaka
    Zaúčtovať do stavu ako prebytky zistené priebežnou inventúrou zásob.

    Atrey je offline (nepripojený) Atrey

    Atrey
    Vďaka, asi to bude najlepší spôsob, nechcela som to komplikovať nevyfakturovanými dodávkami.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Možno by som ešte prekontrolovala, či tento tovar nebol nesprávne zúčtovaný do spotreby.

    nezakúpené zásoby na sklade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.