Zavrieť

Porady

Nezaplatene inkaso

Minuly mesiac sme dako pozabudli zaplatit inkaso, s tym ze uz nam prisiel ink. listok aj na novy mesiac. Chcem sa opytat ci mam to zaplatit osobitne alebo je aj niaka ina varianta lebo na poste uz mi to nechceli zobrat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mne sa už v minulosti stalo, že som nezaplatila inkaso,jednoducho som nemala inkasný lístok .To bolo dávnejšie, neviem ako to je teraz. Obvolala som čo sa dalo a zistila som, že mám očakávať ešte raz inkasný lístok, ale ten bude nie zelenej farby, ale červenej a to mám potom vyplatiť . Tam bol presne vyznačený aj mesiac, ktorého sa inkaso týkalo.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Čo platíš cez inkaso ? Platby treba uhradiť priamo dodávatelovi energii, resp. nájom.

    DOMK je offline (nepripojený) DOMK

    DOMK
    služby-byt, plyn, rozhlas a TV, elektrina...Na elektrarnach som bola aj na plyne tam mi povedali ze buduci mesiac pride zuctovanie tak to nevadi ked sa to nezaplati to su 3 € ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    DOMK Pozri príspevok
    služby-byt, plyn, rozhlas a TV, elektrina...Na elektrarnach som bola aj na plyne tam mi povedali ze buduci mesiac pride zuctovanie tak to nevadi ked sa to nezaplati to su 3 € ...
    Nájomné za byt treba uhradiť správcovi, kde rozhlas - neviem
    Pozor na zálohu za elektrinu - zvyknú odpojiť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    DOMK Pozri príspevok
    a ten plyn??? bude to v tom zuctovani...??
    Je to mala suma, plynári ti vo vyúčtovaní odpočítajú menšiu zálohu - budeš mať vyšší nedoplatok, resp. nižší preplatok.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Zita5 Pozri príspevok
    Mne sa už v minulosti stalo, že som nezaplatila inkaso,jednoducho som nemala inkasný lístok .To bolo dávnejšie, neviem ako to je teraz. Obvolala som čo sa dalo a zistila som, že mám očakávať ešte raz inkasný lístok, ale ten bude nie zelenej farby, ale červenej a to mám potom vyplatiť . Tam bol presne vyznačený aj mesiac, ktorého sa inkaso týkalo.
    Presne tak, ale na červenom lístku bude rozhlas a TV, elektriku treba zaplatiť zvlášť, napr. prevodom na účet, a treba udať správny VS.

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    DOMK Pozri príspevok
    ok uz iba ten rozhlas a byt a je to ok...dakujem pekne

    rozhlas a TV sa platí priamo pošte. takisto, ak chceš niečo zmeniť, prehlásiť ohľadom RTV treba si pýtať formulár na pošte

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Žabinka Pozri príspevok
    Presne tak, ale na červenom lístku bude rozhlas a TV, elektriku treba zaplatiť zvlášť, napr. prevodom na účet, a treba udať správny VS.
    Tak to neviem, ja som mala len TV a plyn .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.