Zavrieť

Porady

Sklad PHM a odhlásené vozidlo z DU

Dobrý den prajem, firma účtuje sklady spôsobom B. Na konci roka 2009 sa urobí zápis 112xx/501xx to je sklad PHM, kde zostal v nádrži benzin k 31.12.2009. Na začiatku dalsieho roka 2010 sa stav skladu PHM preúčtuje naspäť na náklady čiže 501xx/112xx v tej istej sume v akej bol minulý rok 2009 naúčtovaný na sklad. Ale ja auto k 1.2.2010 odhlásim z DU a prestanem účtovat spotrebu na 501xx ale to auto ma nejaku zásobu resp. zostatok v nádrži tak na konci roka to mam preúčtovat na sklad a nechat to na sklade dokedy sa auto znovu nezačne používať, alebo to mam nechat na spotrebe 501 a ked je auto z DU odhlásené tak neúčtujem zostatok k 31.01.2010 na konci roka 2010, ale zas ked nenaúčtujem zostatok tak s akou zásobou alebo akým spôsobom začnem účtovať ak auto znovu nahlásim na DU ? Prosím vysvetlite mi to niekto. Dakujem vopred velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Sklad PHM a odhlásené vozidlo z DU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.